reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wakacje w ciąży

Psiara1996

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Marzec 2019
Postów
3 722
Witajcie. Czy ktoś mógłby przybliżyć temat wakacji/lotu samolotem w 5 miesiącu ciąży :) będę na przełomie 18 tygodnia, wakacje już dawno zapłacone, nie spodziewałam się, że uda mi się tak szybko znów zajść w ciążę. Dziecko jest oczywiście najważniejsze, ale nie chcę też rezygnować jeśli brak przeciwwskazań. W okolicach pierwszych tygodni 7/8 lekko plamiłam/brudziłam ale już się wszystko uspokoiło a plamienia zostały określone jako "bez przyczyny" ponieważ nie mam krwiaka ani nic się nie odkleja. Lekarz nie ma powodu aby odmówić zgody a jednak mimo to jestem rozdarta. Lot dość krótki ok. 2.5/3 h :)
 
reklama
Ja leciałam ok.20 tygodnia, też krótki lot, niecałe 2h. Miałam zaświadczenie od lekarza że nie ma przeciwwskazań i myślę że to najważniejsze. Plus świetne ubezpieczenie z dobrą ochroną w ciąży w razie w. Większość ma limity na ciążę np.1000zł.
 
Najlepiej skonsultować z lekarzem prowadzącym. Do wakacji niby daleko ale dla dziecka mało. Okres w którym się szybko rozwija. Ja osobiście jestem w 5 miesiącu ciazy i odpuszczam sobie loty samolotem z brzuszkiem. Ale następne wakacje polecę już z córeczka.
 
reklama
Witajcie. Czy ktoś mógłby przybliżyć temat wakacji/lotu samolotem w 5 miesiącu ciąży :) będę na przełomie 18 tygodnia, wakacje już dawno zapłacone, nie spodziewałam się, że uda mi się tak szybko znów zajść w ciążę. Dziecko jest oczywiście najważniejsze, ale nie chcę też rezygnować jeśli brak przeciwwskazań. W okolicach pierwszych tygodni 7/8 lekko plamiłam/brudziłam ale już się wszystko uspokoiło a plamienia zostały określone jako "bez przyczyny" ponieważ nie mam krwiaka ani nic się nie odkleja. Lekarz nie ma powodu aby odmówić zgody a jednak mimo to jestem rozdarta. Lot dość krótki ok. 2.5/3 h :)
Miałam pogawędkę z moim ginekologiem na ten temat, bo na poczatku września mieliśmy lecieć tez na wakacje (tez lot 2,5-3h). Przez to, ze ciąża przebiega prawidłowo a w czasie wakacji byłabym na końcówce 25tc, lekarz powiedział, ze wystawi mi zaświadczenie o możliwości podróżowania samolotem bez problemu. Nie wystawiłby gdyby lot miałby odbyć się od 28tc i później.
Podobno niektóre linie lotnicze wymagają tego zaświadczenia przed wejściem klientki na pokład 🤷🏻‍♀️
Finalnie zrezygnowaliśmy z wakacji w tym roku ze względu na koronawirusa, bo lepiej nie kusić losu i jak na kwarantannie to w Polsce w kontakcie z lekarzem prowadzącym ;)
 
reklama
Miałam pogawędkę z moim ginekologiem na ten temat, bo na poczatku września mieliśmy lecieć tez na wakacje (tez lot 2,5-3h). Przez to, ze ciąża przebiega prawidłowo a w czasie wakacji byłabym na końcówce 25tc, lekarz powiedział, ze wystawi mi zaświadczenie o możliwości podróżowania samolotem bez problemu. Nie wystawiłby gdyby lot miałby odbyć się od 28tc i później.
Podobno niektóre linie lotnicze wymagają tego zaświadczenia przed wejściem klientki na pokład [emoji2370]
Finalnie zrezygnowaliśmy z wakacji w tym roku ze względu na koronawirusa, bo lepiej nie kusić losu i jak na kwarantannie to w Polsce w kontakcie z lekarzem prowadzącym ;)
Post pisałam w tamtym roku, moja córka ma już 10 miesięcy [emoji14] w samolocie nie wymagali żadnych zaświadczeń, tylko pytali który miesiąc [emoji3526] byłam w 5/6 miesiącu i cieszę się że wybraliśmy się ostatecznie na te wakacje [emoji1] w Turcji na lotnisku od razu prosili mnie wszędzie do przodu bez kolejki bo miałam dosyć widoczny już brzuch.
 
Do góry