reklama

Walka o butlę z mlekiem

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lutym 2007' rozpoczęty przez akwamaryn, 18 Czerwiec 2009.

1. akwamaryn

akwamaryn Zaangażowana w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czy wasze pociechy dostają jeszcze mleko w butelce? U nas młody je mleko wymieszane z kaszką w butli. W południe do drzemki i na noc - do snu...nie widzieliśmy większego problemu, dopóki nie wyjechaliśmy na działkę - po pierwsze nie chciał spać sam, tylko z nami, a po drugie - najgorsze - nie chciał wypić mleka, spał trzymając pełną butlę przez całą noc. No i stanęliśmy przed problemem, że nasze dziecko usypia samo w swoim łóżeczku z butlą w domu, ale w obcym miejscu to koszmar kładzenie go spać....
    Stąd moje pytanie, czy u Was jest podobnie, albo czy już któraś z Was przechodziła tą gehennę oduczania małego od butli....zaznaczam, że z kubka nie napije się mleka ani też nie zje łyżeczką kaszki...nie wiemy co robić...

2. Patri

Patri Mamy lutowe'07 Zadomowiona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    tak. Przerabiałam odstawianie butli. I nie była to gehenna.
    Psycholog żłobkowa powiedziała, że mleko na noc obciąża organizm, że tak jak dorosły dziecko nie powinno się kłaść z pełnym żołądkiem, bo kiepsko śpi. Radziła, żeby do wody wsypywać coraz mniej mleka. "Zmniejszać zawartość mleka w mleku", a później zastąpić mleko piciem. Zaczęliśy tak robić, i dbać o to , żeby kolację zjadła najpóźniej o 19.
    Z odstawianiem butli było tak, że działo sie to w warunkach domowych. I najzwyczajniej w świecie mleko się skończyło. Z obawą przed jej reakcją powiedziałam jej o tym, zaczęła płakać, ale powiedziałam szyko, że jutro obydwie pójdziemy do sklepu i kupimy mleko. Uspokoiła się, a ja dotrzymałam słowa. Później co jakiś czas mówiłam jej, że mleko się skończyło, jednocześnie zmniejszając zawartość mleka w mleku. Potem własciwie mówiłam jej:
    -ojjj, zapomnielśmy znów kupić mleko.
    A ona:
    -Jutlo pójdziemy do sklepu i kupimy.
    Ale dzień był intensywny i zapominała, następnego dnia to samo. No i oferta:
    -mogę zrobić ci pić.
    Raz mówi tak, raz mówi nie, ale mleka już nie potrzebuje. Właściwie usypia normalnie jak my.
    Nie piła mleka w południe do drzemki. Przed drzemką jadła obiad.
    Jeśli chodzi o miejsce poza domem, to było trudno, na początku butla musiała być. Ale z czasem gdy w domu sie przyzwyczaiła, że nie ma mleka, to "na obczyźnie" tym bardziej przyjmowała argument, że:
    -ojjj, nie ma tu u babci mleka..
    a ona:
    -Jutlo pódzidziemy i kupimy.
    Ale zapominała o mleku.
    Teraz już nie woła.
    A w obcym miejscu tak czy siak śpimy razem...
    Nie wiem na ile ten numer sprawdzi się u Ciebie. Wierzę, że sobie poradzisz.
    Powodzenia.

Ostatnia edycja: 19 Czerwiec 2009
  3. reklama
  4. akwamaryn

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzięki za odpowiedź.
    Ja wczoraj spróbowałam go położyć bez butli. Dałam mu butelkę i powiedziałam, żeby wyrzucił ją do kosza, bo jest już duży. Wyrzucił ! Wpadłam na pomysł, że 'sam' zrobi sobie kanapkę na kolację - owszem, zrobił, ale nie zjadł...wypił kubek ciepłej herbaty i zaczęło się...
    Nie chciał w ogóle położyć się w swoim łóżeczku, marudził, płakał, darł się...zamknęłam się z nim w jego pokoju i próbowałam łagodnie mówić, żeby położył się do łóżka...Po 2, może 3 godzinach dał się przekonać i sam wlazł do łóżeczka...jeszcze trochę siedziałam obok niego czekając aż zaśnie. Zasnął, przespał całą noc i rano wstał w dobrym humorze - o dziwo!
    Ciekawe jak będzie dziś, mam nadzieję, że szybko się przyzwyczai do samodzielnego usypiania, napewno zdowiej dla niego, dla ząbków...
    Ale i tak się boję - zresztą tłumaczę sobie, że im szybciej go oduczę tym lepiej...

5. Patri

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    mała nasza od początku spała sama.
    A co do butli superniania polecała metodę zamiany butli na kubek, ale tak, że dzieci wkładały butelkę do czarodziejskiej torby i niania mówiła, że zabiera te torbę do smoka, a smok przyniesie za te butelki prezent. No i dzieci znajdowały w ozdobionych torbach w smocze łapy gdzieś na balkonie prezent dla siebie i to były kubeczki. No i dzieci się cieszyły, ale one miały 4 latka... nie wiem czy dwulatka da się tak załatwić.
    Poza tym myślę, ze jak nawet drastycznie oddzielisz go od butli, to sprawa polega na tym zeby być konsekwentnym i nie ulec jak będzie rozpaczliwie płakać..... a to trudne...
    Z tą supernianią może nie do smoka tylko innego czegoś ale sens ogólny był taki...

6. akwamaryn

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Patri - wiem, oglądałam ten odcinek :)
    Ale zauważ, że dzieciaki były starsze i bardziej rozumiały o co kaman...dla takiego 2-letniego maluszka to jakiś kosmos i nie rozumie czemu mu sie nagle zabiera butle...ponieważ nasz młody nie chce pić mleka z kubka ani jeść kaszki łyżeczką więc do 3 urodzin będzie nadal na butli chyba, bo innego wyjścia nie widzę, a wydaje mi się, że mimo wszystko mleko mu potrzebne, bo to młody organizm...

7. agusia9915

agusia9915 Matka wariatka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  8. Patri

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no własnie kiepsko się odnieść, bo każda mam chowa swoja dzidzię po swojemu. Moja nie dostaje w zasadzie mleka, za to ma w diecie zupy, mięsko, kanapki, generalnie to co my. Trudno wyczuć co poradzić. Tak jak piszę, ja nie miałam kłopotu z odstawieniem butli, po prostu stało się to właściwie samo. Pozdrawiam.

9. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Mam pytanie,czy Wasze pociechy piją jeszcze mleko w jakiejkolwiek formie?
    Marlenka miała skazę białkową i od 8 m pije Bebilon Pepti niedużo bo 2 razy dziennie po 150 ml ale nie z butelki tylko z niekapka.Kiedy skończyła 2 latka alergia jej przeszła ale nie chciała i nie chce jeść mlecznych rzeczy typu serki i jogurty czasem zje Bakusia i tyle.Ostatnio miała biegunkę i przez kilka dni nie podawałam jej mleka a teraz juz go nie chce.Jak myślicie,jest to dobry moment na odstawienie tego Pepti? Czy może przyzwyczajaćją od nowa,bo nabiału nie chce jeść wcale.

10. reklama
  11. karola-04

karola-04 Mamy lutowe'07 Wdrożona(y)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Szymek nigdy nie pił mleka z butli jedynie co to kaszkę jadł łyżeczką ale miłośnikiem mleka to on nie jest.uwielbia pić śmietankę do kawy 9% w tygodniu może zje 2 kanapki mleczne i 2 danonki i to tyle ale dostaje witaminy, je owoce warzywkanie będę go zmuszać bo to chyba nic dobrego nie niesie.
    jedyne co zostaje to " przemycanie" mleka w budyniu, bitej śmietanie,spienianym mleku- zawsze to coś innego.

12. rozalka

rozalka Lutówkowo-sierpniowa mama

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Moje dziecko też nie tolerowało mleka,długo był na Pepti,a wcześniej na Amino.Ale myslę,że gdzieś od roku już pije zwykłe Bebiko,zwykłe krowie nie może nadal.Pije rano kakao szklankę,czasem w południe kawkę zbożową,a wieczorem do kolacyjki też mleko Bebiko 4R.Po za tym codziennie je danonki lub Bakusia.:tak:

Poleć forum