reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Walka z rozstępami

No właśnie dziewczyny, sama nie wiem co o swoich myśleć. Teraz przede mną jeszcze jedna ciąża. W poprzedniej brzuch ominęło mi zupełnie, ale zrobiły się na biodrach i z tyłu na plecach nad pupą. Chciałabym mieć tyle pieniędzy aby zrobić sobie kiedyś na nie jakieś porządne zabiegi, no ale to chyba zostanie marzeniem :D Co do smarowideł to w tamtej ciąży smarowałam brzucha takim tłuścidłem Rossman no i jest gładziutki, ale zapomniałam o tych innych partiach i teraz są efekty.
W tej ciąży na razie postanowiłam prewencyjnie brzuszek smarować, wybrałam Perfecta Mama, no a na resztę ciała coś ładnie pachnącego do nawilżenia- no i mam od męża nowośc taki balsam Dove go fresh co to go bardzo lubię, no i poprawia mi samopoczucie. No a zobaczymy jak z tymi rozstępami będzie :)
 
reklama
A ja tylko brzuszek intensywnie całą ciążę (od 5 tygodnia) smarowałam specyfikami przeciwrozstepowymi i tylko na brzuszku się zrobiły, koło pępka :baffled:i to jeszcze pod sam koniec ciąży:baffled:, a reszta ciała niesmarowana i bez zmian rozstepowych... :confused:... czyli to raczej geny, odziedziczona jakość skóry w danym miejscu ciała, a nie niedbalstwo decydują.. ja bardzo dbałam i mam... :-(

Byłam u dermatologa i dowiedziałam się, że te drogie zabiegi, to działają zmniejszjąco, ale na portfel, a nie na rozstępy...:baffled: Lekarka powiedziała, że mikrodermabrazje, lasery itd. ich nie usuną :-(... szkoda... :-( bo choć to b.drogie, to zawsze jakiś cień nadziei był...:-(
 
Polecam krem ziaja na rozstępy , 13zł i bardzo dobry :)).. narazie 7 kilo na plusie a rozstępa żadnego oby tak dalej ..
 
mam 17 lat i rozstepy chyba od 5 lat nie byłam w ciązy poprostu szybko urosłam i przytyłam.Moje rozstepy sa białe i mam pytanie czy da sie cokolwiek z nimi zrobić?prosze pomóżcie:-)z góry dziekuje:)
 
mam 17 lat i rozstepy chyba od 5 lat nie byłam w ciązy poprostu szybko urosłam i przytyłam.Moje rozstepy sa białe i mam pytanie czy da sie cokolwiek z nimi zrobić?prosze pomóżcie:-)z góry dziekuje:)

:-( niestety nie...:no: do tej pory nie wynaleźli nic, co by sprawiło, że istniejące rozstepy znikną:-(
 
hmmm ja całą ciążę smarowałam brzuch i co mam ogromniaste rozstępy na brzuchu nóg nie smaprowałam i co są gładkie jak pupcia niemowlaka:-D

myślę że to od predyspozycji skóry zależy i nie ma reguły ile kto za kjrem zapłaci na jednego podziała krem za 10 zł a na drugiegoi za 1000 takie życie

warto jest jednak smarować brzuch chociaż oliwką bo rozciągająca się skóra bardzo wysycha (porzynajmniej u mnie tak było)
ja teraz na rozstępy i cellulitis używam błota z morza martwego naprawdę działa cuda zpłyca i rozjaśnia rozstępy i widocznie redukuję skórkę pomarańczową Niestety nie zlikwiduje całkowicie rozstępów ale po 3 zabiegach + codziennie krem widać rezultat polecam
 
Moje rozstępy wyszły w ostatnim tygodniu ciąży a tak się cieszyłam że ich nie będzie.Na szczęście są bardzo nisko i w bieliźnie wcale ich nie widać.Przynajmniej jakaś krótka bluzeczka,niestety na udach mam koszmarne rozstępy.
 
Niestety.....potwierdzam przykry fakt, że na rozstępy nie ma dobrej rady:no:. Jeżeli się już pojawiły, to zostaną z nami na "amen", możemy je tylko trochę wybielić kosmetykami na rozstępy, przez co będą mniej widoczne, ale niestety dla Ciebie zawsze będą..... Ja próbowałam wiele specyfików, efekty niewielkie, a kasy poszło na to sporo. Najlepsza metoda to zapobieganie rozstępom, a więc od poczatku ciąży smarować się 1-2 razy dziennie, ja polecam niemiecki Fissan, dostepny w aptekach, niedrogi a skuteczny, gdyż u mnie rozstepy pojawiły się tylko na udach.:-)
 
reklama
mi sie pojawily tylko na boczkach odpukac choc smarowalam w sumie brzucho i boczki freezydermem, pojawily sie tuz jak zaczelam tyc ale to na szczescie kilka kreseczek tylko.. w miare jak trace wage znikaja.. ani robia sie bielsze ani nic po prostu znikaja..
 
Do góry