reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wargi sromowe mniejsze

O_92

Fanka BB :)
Dołączył(a)
20 Listopad 2020
Postów
756
Witam, córeczka ma 4 latka, od zawsze miała problemy z miejscem intymnym, była ciągle smarowana kremami na odparzenia (alantan, tormentiol), bo mówiła że ja szczypie i boli, nawet nie pomogło gdy skończyła siusiać w pampersy w wieku 2 lat, kilka dni temu zauważyłam że ma sklejone/zrosniete wargi sromowe mniejsze, byłam narazie tylko u pediatry który nic nie zalecił i odesłał do ginekologa... Czy ktoś miał podobny problem? Czy coś już mogę robić przed wizytą u ginekologa? Słyszałam o natłuszczaniu i zaczęłam smarować 3 razy dziennie linomagiem. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedz
 
reklama
Są specjalne maści estrogenowe. Nie słyszałam o domowych sposobach, nie wiem nawet czy są. Ja bym nie ryzykowała. Córce teraz wargi się zrosły czy dopiero teraz zwróciłaś na to uwagę?
 
Sama to zauważyłam, byłam u pediatry ale odesłał do ginekologa więc musimy poczekać do wizyty, teraz przez długi weekend nigdzie się nie dodzwoniłam. Gdzieś czytałam żeby natłuszczać linomagiem więc narazie tym się ratujemy. Sudocremu nigdy nie używałam.
 
Są specjalne maści estrogenowe. Nie słyszałam o domowych sposobach, nie wiem nawet czy są. Ja bym nie ryzykowała. Córce teraz wargi się zrosły czy dopiero teraz zwróciłaś na to uwagę?
Teraz dopiero zauważyłam, zazwyczaj kąpię ją mąż i sam stwierdził że nigdy jej tak daleko nie zaglądał, ostatnio ja ją poszłam kąpać i zauważyłam, nie wiem jak długo to może już mieć...
 
Ja znam dwie dziewczynki ktore mialy zrosniete, u jednej zabieg pomogl, u drugiej niestety zrosly sie ponownie i kolejny zabieg, tyle ze to mlodsze dziewczynki, na wizatych typu bilans pediatra ogląda wszystko, tak jak u chlopcpw z napletkiem tak wlasnie u dziewczynek z wargami sromowymi.
 
Teraz dopiero zauważyłam, zazwyczaj kąpię ją mąż i sam stwierdził że nigdy jej tak daleko nie zaglądał, ostatnio ja ją poszłam kąpać i zauważyłam, nie wiem jak długo to może już mieć...
Zrośnięciu warg sprzyja np używanie chusteczek nawilżanych do pielęgnacji, nadużywanie kremów/maści jeśli nie ma porzeby, niezbyt częsta zmiana przesikanego pampersa i właśnie niedokładna pielęgnacja okolicy warg. Ogólnie nadmierna wilgoć w pampersie o ile można to tak nazwać 😂

No trudno, mleko się rozlało i trzeba działać. Nie pozostaje wam nic innego jak zaczekać na wizytę. Mam nadzieję, że sytuacja jest w miarę świeża i wargi nie są zrośnięte od okresu niemowlęcego, obejdzie się bez zabiegu i maści dadzą radę 😉
 
Dziewczyny czy chodząc na spacery zakrywacie piersi?
Boję się tego zapalenia piersi.. Mama moja mówi żebym nie nosiła topow ale jakieś koszulki żeby piersi były zakryte całkiem..
 
reklama
Do góry