reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasz 3 i kolejny poród... express czy wręcz przeciwnie ??

Kasia323

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Lipiec 2018
Postów
3 963
Witam Was serdecznie :blink::pchciałbym się zapytać o Wasz 3 i.kolejny poród.... obecnie jestem w 30 tygodniu trzeciej ciąży, odstęp od ostatniego porodu to 9 lat. Bardzo się boję tego momentu i nie wiem czego się mogę spodziewać :huh:... czy faktycznie każdy kolejny poród jest szybszy i lżejszy :rolleyes2:?? Moje dwa poprzednie to 5 godzin i 3 godziny ( odstęp między porodami był wtedy półtora roku )
 
reklama
U mnie zdecydowanie szybszy. Moze i lzejszy. Na pewno inny. Zaczal sie odejsciem wód wyjątkowo. W dwóch poprzednich odeszły dopiero na porodówce. Jaki będzie kolejny, czas pokaże.
 
U mnie zdecydowanie każdy kolejny to szybszy i lżejszy. Pierwszy 8h, drugi godzina i prawie taxi - urodziłam na izbie przyjęć. Za trzecim razem, całe szczęście ze mnie zostawili dzień wcześniej na patologi bo bym urodziła w domu. A zostawili ze względu właśnie na ten drugi poród, ze taki szybki. Jednak ja po dniu na patologi chciałam się wypisać na własne zadanie ale lekarz mnie zbadał i było 6 cm a 30 minut później dziecko już na świecie. Odstępy to za każdym razem 2 lata:)
 
U mnie zdecydowanie każdy kolejny to szybszy i lżejszy. Pierwszy 8h, drugi godzina i prawie taxi - urodziłam na izbie przyjęć. Za trzecim razem, całe szczęście ze mnie zostawili dzień wcześniej na patologi bo bym urodziła w domu. A zostawili ze względu właśnie na ten drugi poród, ze taki szybki. Jednak ja po dniu na patologi chciałam się wypisać na własne zadanie ale lekarz mnie zbadał i było 6 cm a 30 minut później dziecko już na świecie. Odstępy to za każdym razem 2 lata:)
Jejku !! Tylko rodzić.... mój ostatni poród 9 lat temu.... ciekawa jestem czy tym razem będzie szybciej czy natura potraktują mnie jako pierworodke :huh:
 
Moja kolezanka mowila mi ze drugi porod miala bardzo szybki ale bardzo zle go zniosla,bo mowi ze bol nie byl w odstepach tylko booom wszystko szybko naraz,wspomina ze wolala pierwszy porod rozlozony w czasie
 
Mój 3 poród był najdziwniejszy. Dwa poprzednie raczej standardowe. Inny ponieważ po 2 h cały czas było rozwarcie 5 cm a skurcze się wyciszały i przez to wszystko bardzo mało bolało. Ale po tych pełnych 2 h w jednym gigantycznym skurczu zrobiło się 10 cm i po chwili córka była na świecie. Tylko najpierw wyszła główka, która po chwili się schowała ( położna nawała to cofnięciem) i dopiero w następnym parciu urodziłam córkę. Dziwne przeżycie jak widzi się główkę dziecka, która po chwili znika.
Powodzenia w Twoim porodzie
 
Mój 3 poród był najdziwniejszy. Dwa poprzednie raczej standardowe. Inny ponieważ po 2 h cały czas było rozwarcie 5 cm a skurcze się wyciszały i przez to wszystko bardzo mało bolało. Ale po tych pełnych 2 h w jednym gigantycznym skurczu zrobiło się 10 cm i po chwili córka była na świecie. Tylko najpierw wyszła główka, która po chwili się schowała ( położna nawała to cofnięciem) i dopiero w następnym parciu urodziłam córkę. Dziwne przeżycie jak widzi się główkę dziecka, która po chwili znika.
Powodzenia w Twoim porodzie
Dziękuję bardzo za informacje... u mnie teraz przerwa 9 lat..... ciekawe czy ma to jakiś znaczenie?
 
reklama
U mnie między pierwszym a drugim porodem było 6 lat. Pierwszy dłużej się rozkręcał ale jak dojechałam do szpitala miałam rozwarcie 4 cm i po 2 h urodziłam.
Drugi poród w sumie 2, 5 h w całości więc krócej o fazę w domu z początkiem rozwarcia i skurczy.
Różnica była też w tym że skurcze w porodzie 1 były od kręgosłupa i strasznie bolały a w dwóch następnych były trochę mocniejsze niż miesiączka.
Z doświadczenia powiem, że najważniejsze jest nastawienie. Im bardziej pozytywne tym lepiej
 
Do góry