reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasza waga w ciąży

Ja w pierwszej ciąży miałam zatrucie ciążowe i 34tc skończyło się cc...i w tym 34tc byłam 30 kg na plusie 🤦‍♀️ zrzucilam nieco ponad 20 kg i teraz znów jestem w ciąży ❤ 18tc j na chwilę obecną jestem 2 kg na plusie z tym że moje BMI wskazuje na otyłość 🤦‍♀️ zaczynalam teraz z wyższej wagi więc mam nadzieję że nie powtórzy się waga z pierwszej ciąży 😅
 
reklama
Nie przejmuj się wagą w ogóle. Ja w pierwszej przytyłam 18 kg a po 3 m-cach już w swoje spodnie wchodziłam, teraz jestem w 32 tyg. i już mam na plusie 16 kg wiec myślę, że w sumie koło 20 będzie. A każdy mówi, że tylko ten brzuch widać. To ile przytyjesz zależy też od wagi wyjściowej, szczupłe osoby będą miały więcej na plusie. Moja waga sprzed ciąży to 56 kg i lekarz mówi, że ok.
No dużo kobiet tyje 20kg plus ja się tylko boję że z kręgosłupem nie wyrobię bo mam skoliozę, i z ciekawości robię wywiad do ilu mogę dobić w tej ciąży 😊
 
Witajcie kobietki :-)

Podzielcie się waszym doświadczeniem wagowym w ciąży.
Ja jestem w 20tyg a mam już 6kg na plusie..
Trochę mnie to przeraża bo robi mi się coraz ciężej a dziecko dopiero rośnie.
W 1 ciąży przytyłam w sumie 13 kg a tutaj chyba zapowiada się więcej..
Nie objadam się, nie przejadam..
Przed ciąża uprawiałam dużo sportu a teraz mam mało aktywności poza spacerami i basenem raz w tyg.. Może metabolizm zwolnił stąd ten przyrost...

Jak u was?
I jak waga teraz ? Teraz tez jestem w 20 tc i mam nawet +7 kg, jestem wysoka 170 cm ale to nie zmienia faktu, ze trochę przerażona ;)
 
Ja 23 tc i jakieś 7-8 na plusie. Ale w 3 trymestrze ponoć mniej się powinno przybrać jak w 2 więc mam nadzieję że na 15 max się skończy 🙈
 
Witajcie kobietki :-)

Podzielcie się waszym doświadczeniem wagowym w ciąży.
Ja jestem w 20tyg a mam już 6kg na plusie..
Trochę mnie to przeraża bo robi mi się coraz ciężej a dziecko dopiero rośnie.
W 1 ciąży przytyłam w sumie 13 kg a tutaj chyba zapowiada się więcej..
Nie objadam się, nie przejadam..
Przed ciąża uprawiałam dużo sportu a teraz mam mało aktywności poza spacerami i basenem raz w tyg.. Może metabolizm zwolnił stąd ten przyrost...

Jak u was?
Ja w pierwszej ciąży przytyłam 12 kg teraz zaczynam 8 miesiąc i już mam wagę jak przy pierwszym porodzie a tu trzeba 2 miesiące przezyc ale tak podobno może być ... generalnie nie przejmuj się wagą my kobity tak mamy z ta waga lekka paranoja 😁pozdrawiam serdecznie
 
Ja strasznie dużo przytyłam - ponad 25 kg. Przez ostatnie tygodnie rozwijało się u mnie zatrucie ciążowe i takie były obrzęki, że w oczach w prawie tyłam nawet nie tyle z jedzenia. Przed porodem to waga była w prawie 100 kg, czułam się jak balon. Myślałam, że nie uda mi się tego zarzucić nigdy. Po porodzie ważyłam ponad 80kg, ale mimo obaw szybko zrzuciłam - teraz jestem dwa lata po porodzie i od tej wagi co przed ciążą miałam nawet mniej ważę. Przez dwa lata 30 kg poszło. Także takie uroki ciąży, ale waga potem stopniowo do normy wraca.
 
Ja w ciąży przytyłam tylko 8 kg. także niby super, ale teraz ważę prawie tyle co przed porodem....
 
Ja w pierwszej ciąży utyłam 24kg. Najbardziej bolały mnie kolana, nie kręgosłup a również mam skoliozę. Po porodzie -12kg. Kolejne kg schodziły ciężko. Przez 10 miesięcy udało mi się zrzucić 6kg. Czyli łącznie -18kg ale nadal +6kg. Teraz jestem w kolejnej ciąży i bardzo się pilnuje co jem i ile. Myśle o starszym dziecku, żeby po porodzie za nim nadążyć jak będzie już biegał ;)
 
reklama
Do góry