reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek PORODOWY :)

reklama
No wiec z wtorku na srode w nocy cos mnie bolało podbrzusze i krzyz, chłopaki już spali, a ja chodziłam i sie kreciłam, bo nie mogłam ulezec, zasnełam w koncu jakos przed 2 i przestało bolec, obudziłam sie dokladnie 4.45 i poszłam siusiu, wtedy dostałam pierwszy jakis skurcz, pozniej kolejny i kolejny, ale w sumie niezbyt bolesne i tak co 15-20 min, wiec nie wiedziałam czy to to, potem były coraz czesciej, wiec jakos po 6 obudzilam Patryka, przed 7 lekko przebudzilismy Rafała, wypił mleko i jakos po 7 Patryk go zawiozł do dziadków. Ja sobie jeszcze chwile lezałam, potem wstawiłam pranko, usiadłam przed komputerem i poczytałam BB, weszłam na NK, zjadłam sobie sniadanko (kisiel). Skurcze cały czas miałam ale jakies takie nijakie. Jak P wrocil poszłam sie kapac no i skurcze sie nasiliły, jakos po 9 pojechalismy zawiezc psa do mojej mamy. Skurcze miałam co 5-7 minut, ale nie sadziłam ze to juz to.
Dojechalismy do szpitala, wchodze na izbe i mowie tak "dzien dobry, ja bylam na dzisiaj umowiona z doktorem na KTG, ale to juz chyba porod bedzie..." :-D Polozne na mnie patrza, mowie ze mam skurcze itp. No to wypełnilam jakies papiery, koło 10.20 podłaczyli mnie pod KTG, pierwsze skurcze były jakies takie mało bolesne, wg skali maksymalnie na 6 (skala do 12). Polozna mowi ze moj gin teraz operuje i zejdzie jak skonczy. Po jakiejs pol godziny lezenia czuje juz ktorys mega skurcz (wychodziły ponad skale) i czuje jakies parcie, mowie do P idz po te polozne. On poszedł i mowi ze ich nie ma... Ja tak patrze, ale ja chyba rodze... Juz nie moglam ulezec, tak bolało i nagle czuje plusk i wody mi odeszły, chyba cos zaczelam krzyczec, bo polozna przyszła i sie pyta "co pani tak krzyczy", "mowie ze mi wody odeszły" a ona "no i co ze wody odeszły, to jeszcze jeszcze". Chwilke przed 11 odłaczyła mnie od KTG, no to zdjełam spodnie, ona spradza rozwarcie, robi wielkie oczy i zdziwiona do mnie "no dobra to rodzimy", ja do niej z przerazeniem "tutaj"???? (KTG na koncu korytarza za kotarka), wiec polozna sie ze mnie smieje "nie no jedziemy na porodowke, gdzie tutaj", no to sie robieram na tej izbie przyjec, ona mi daje jakas wielka koszule, Patryka wysłała po torby do auta, przyjezdza druga polozna z wozkiem i wioza mnie na porodowke, i tylko słysze "nie prze pani, nie prze, spokojnie", normalnie biegly z tym wozkiem, poobijały go o sciany, winde itd. Jak P wrocil ja juz w windzie bylam, wiec mu schodami isc kazały, zeby zdarzył...Jechalam na tym wozku w rozkroku, nie wiem czy nakrylam koszula nogi nawet, a tam jacys robotnicy lazili, bo w szpitalu remont :-D Piguły marudza ze tak pozno przyjechałam, ze w domu chciałam rodzic itd...
To sie działo tak szybko ze juz nieswiadoma nawet bylam. Na porodowce przelozyły mnie na fotel, przyszedł P, ja mam skurcze i sie wydzieram, te do mnie spokojnie, nie prze pani, slysze jak przez telefon wołaja lekarza do porodu i do mnie tylko "ze mam dmuchac i oddychac, a nie krzyczec i nie przec", nie mogłam sie uspokoic, ale w koncu P jakos na mnie krzyknał ze mam dmuchac, wiec złapałam go za fraki i zaczełam dmuchac (chociaz P stwierdzil ze ja plułam a nie dmuchałam) :-D Nagle tylko poczułam ze wychodzi powoli głowka i potem ciałko... Cała akcja na porodowce trwała jakies 10min... Nawet KTG mi juz nie zdarzyły podlaczyc. Mała urodziła sie o 11.10 :-) Dla mnie to było za szybko, nie bylam na to przygotowana wiec w ogole sie skupic nie moglam, ale jakos sie udało :-)
Potem dostałam Oxy i zaraz urodziłam lozysko, panie wyprosiły P i szykuja sie do szycia, tak mnie ogladaja i ogladaja i mowia "tu nie ma co szyc" :-) Ja z mała na rekach odetchnełam ze juz koniec i zadowolona ze nic nie peklo itd. Dopiero P mi na drugi dzien powiedzial ze ta jedna polozna mi tak palcami rozszerzała, ja tam tego nie czułam, ale dzieki niej nie pekłam :-) Polezelismy sobie jakies 1,5h na porodowce. Chwile po wszystkim wpadł jakis gin i mowi "a tu jakis porod był i sie smieje, ze jakis express", po jakiejs pol godzince przyszedł moj gin, smiał sie ze nawet na niego nie poczekałam, i cos tam ze zostawic mnie na chwile i juz takie psikusy robie... Złozył gratulacje i poszedł :-) Mała dostała 10pkt, 3.750g, 56cm, a potem przewiozły mnie na noworodkowy :-) Do mnie chyba nie do konca docierało, byłam strasznie zakrecona, dopiero jakos pod wieczor sie wyciszyłam i zaczełam sie smiac z tego wszystkiego :-) Polozne sie ze mnie smiały ze jestem stworzona do rodzenia i ze nastepne w domu urodze... Nie nie nie, nie planuje nastepnego :-D
No i ten plus ze krocze prawie nie bolało, tylko poobcierane i spuchniete, teraz juz wyglada prawie normalnie... Tylko ta macica sie kurczaca i krwawienie ehhh, ale teraz juz w miare ok. No i po porodzie chyba za szybko łazic zaczełam, jak mała pojechała na szczepienie ja sobie do niej poszłam i w zabiegowym mały krwotok dostałam, na podloge poleciało, doszłam do lazienki i wyleciały ze mnie takie wielkie skrzepy wielkosci mandarynki, normalnie jak watroba wygladało, wiec przerazona wrocilam na sale i sie pytam poloznej co i jak, ale ona mowi ze to nic złego, ze czasem sie zdarza i mam odpoczywac.
Najgorsze ze mam mega bol kosci łonowej i jesli za jakis czas nie przejdzie bede musiała RTG zrobic i do ortopedy sie wybrac, wiec mam nadzieje ze nieglugo przejdzie, bo to strasznie dokuczliwe i ogolnie straszny bol... Szczegolnie jak chwile posiedze czy poleze to wstaje dobre 5min bo musze stopniowo... No i długie spacery na razie odpadaja :-(
Ogolnie porod była mega szybki i intensywny...
 
no to faktycznie Inter City miałas :-) a kości bola, bo jak sie tak szybko rozlazły, to maja prawo boleć :tak: jeszcze raz gratulacje!!!
 
Martyna Ty w czaie przykechałaś tylko te pipy dały ciała ze nie zbadały!!! Ale expresik piękny. A ochronione krocze to luksus
 
Martynka super express:-D a jak krocze ani nie popęka ani nie nacinają to jest po prostu super sprawa, na drugi dzień już prawie się nie pamięta porodu:tak::tak:
 
Ehhh gdyby nie ta kosc łonowa to by było pieknie, a tak to boli strasznie przy kazdym ruchu... :-(
No a połozne mogly najpierw rozwarcie sprawdzic, ale sie chyba nie spodziewały ze to już :-D Bo ja tam normalnie siedziałam i te papiery wypełniałam, przy skurczu sie tylko lekko za brzuch łapałam, dopiero podczas KTG sie zaczeło na dobre :-D hehe
 
Martynka mega ekspresem urodziłaś, zazdroszczę Ci. Malutka już z Wami,poród szybki, teraz to już tylko się cieszyć pełną rodzinką:tak::tak:
 
ja moge tak jak teraz to rodzić.
Ale od rana było tak, dopołudnia spokój, czyli wysprzatałam chałupe, zaliczyłam z młodym spacer, zjedliśmy szybciej obiad, bo na 15 byłam umuwiona do gina na wizytke, wczesniej pobbolał mnie troche rwa i brzuch ale tylko jak na @; Wziełam rano łyzeczke oleju, ale nawet mnie do kila nie pogoniło.
15.30 Wizyta- rozwarcie jak było takie było czyli dalej 3,usg ( 3700-3800) w ktg pierwszy raz zanotowały się skurczyki jakieć, ale słabe i bardzo nie regularne- gin stwierdził ze wizyta w srode i jak do tego czasu nic to w srode lub w czwartek musi mnie wysłac do szpitala, i zaznaczył ze jak zaczne rodzić w drodze do domu mam wracać i ze jak coś sie zacznie to szybko do szpitala bo pójdzie szybko.
Wracając do domu zaliczyliśmy lody marsy( drugie uluione po czekoladowych) i jazde po polskich dziurawych drogach, w czasie złapal mnie ostry ból pleców, ale jak stanel;ismy i pochodzilam przeszło.
W domku byliśmy przed 17, przejełam młodego od babci, poszłam z nim i M na trampoline chwilke poskakać- tzn ja stałam, a moja dwójka szalała, poszliśmy do lasu, ale nie doszliśmy- bo młody uparł się ze chce na barana i wróciliśmu na ogród, zebrałam truskawki, których niestety całych nie zdazyłam zjeść, po badaniu wydało mi się ze zaczeły mi sie sączyc lekko jak przy Kamilu, ale myslalam ze albo to, albo po badaniu
19 zgoniłam towarzystwo na kolacje, mlody zjadł, ja szamałam truskawki, potem Krzys poszedł kąpac młodego i kłaśc spać;
Ja obejrzałam soie zaległy serial i czekałam na drugi na n, skacząc na piłce.
20 serial na n i zlazłam z piłki bo zaczął mnie boleć brzuch, potem koło 20.30 zaczełam pisac sobie bóle, ale ni myslałam ze to skurcze bo takie jakiec niewyraźne były, ale było co 7, potem co 5; okurat Krzys zszedł z góry ze młody spi, poszedł jesc kolacje, a ja do wanny czy się rozejdzie czy nie, nie było co 4 o 21.30 , zebralismy się do szpitala.
Na IP byliśmy o 22, poczekaliśmy troche na położną, potem papierologia i ktg- skurcze sie uspokoiły, niepisały się zbytnio, ale babko mówi ze tak bywa, i na góre zbada mnie gin i usg.
Na górze w usg taka waga jak wczesniej, rozwarcie na 5, i poszło więcej wód.
Koło 23 byłam na porodówce, Krzys polecial po torbe i zaraz wrócił, mnie podłączyli pod ktg, skurcze były coraz bardziej bolesne,po jakimś czasie przyszła położna, a ja do niej zeby mnie odłączyła, bo ide pod prysznic o nie wytrzymam, wczesniej do krzyśka ze jak mają być takie a jest dobiero 5 to ja nie dam rady, a połozna mnie bada i mówi ze nigdzie nie ide bo jest 9, wczesniej zrobiła mi masaż i teraz jeszcze jeden, chlusneły wody, mówi do drugiej dzwoń do lekarza i na noworodki, ja na nią jak na wariata co już???- ona no to próba parcia, kilka parć, patrze w czasie jednego, a mały już barki i glowa na zewnątrz; był u mnie na brzuchu zanim lekarze i noworodki zdazyli przyjśc, łożysko poszło szybko, niestety cięcia nie udało sie uniknąć. Na porodzie był mój gin i drugi taki mlody, ale szył mnie ten mlody, mój się smiał ze mówił ze szybko pojdzie, dostałm oksy na macice, bo mój stwierdził zeby poszła, bo skurcze sie poźno zaczeły i żeby nie było problemu

wiec poród szybki, na chodzie byłam zaraz po nim, nie wymeczona tak jak po Kamilku, przed 2 wylądowałam na rumingu z Damiankiem, niestety M musial już jechac do domu; jakby nie naciecie było by super.
 
Papi super!!!!!!! Jednak ten drugi raz to ekspres i sama przyjemność :) Z całego porodu to cieńcie najgorsze. Jak by się trzecie trafiło to można by było jeszcze poród przeoczyć :p :)
 
reklama
Patka super ze szybko poszło :-) Szkoda tylko, ze ciecie było... Moze przy trzecim go unikniecie :-D

Ja trzecie to bym chyba w domu urodzila, wiec odpuszczam :D hihi

U mnie juz brak bóli, czasem kosc lonowa da o sobie znac, ale lekko. Za to przy seksie lekko mnie boli, tak jakby obciera, ale to tez zalezy kiedy...
 
Do góry