reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wątpliwości, pytania

Novika87 rada wyluzuj.:-) Wiem,że jest ciężko, ale na pewno dasz rade. Jak specjalnie nie starasz się o dziecko to czasem nie zwracasz uwagi kiedy była owulacja, a wojownicy czekają i bach dzidziuś ;-).U nas dziewczyny mają ciąże młodsze o 10 dni lub 14. Nie jesteśmy maszynami, natura działa jak chce, czasem na opak.
Nie czytaj za dużo internetu, bo zbzikujesz.
 
reklama
hej dziewczyny.
byłam dziś na USG połówkowym i generalnie wszystko ok. wiemy już na 100% że będzie dziewczynka- nie owijając w bawełnę pokazała się dziś dziewczynka w pełnej okazałości na ekranie:D
jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju- dzidzia jest mniejsza niż mówi parametr jak na 20 t i 1 dzien wygląda na 19 t i 3 dzień.
Wiecie może dlaczego tak się dzieje? od razu napisze że alkoholu nie pije, nie pale, staram się odżywiać odpowiednio etc etc
 
Megan, to jest tak, że tylko to pierwsze usg jest wymierne, teraz dzieci będą już każde swoją miarę przybierać na wadze i wzroście a pomiary już nie będą aż tak dokładne, dlatego na każdym kolejnym usg będziesz mieć inny wg usg tydzień ciąży. jak lekarz oglądał córkę i wszystko jest ok, to nie ma co się martwić a cieszyć, że będzie córeczka
 
Megan, spokojnie, takie przesunięcie na tym etapie ciąży, to nie przesunięcie :-). dzieci to nie zabawki z formy, każde jest inne. jedne rodzą się po 2,5 kg, inne po 4,5 kg - i wszystko jest w normie.
to tylko program komputerowy, który według algorytmu własnego wylicza wiek dziecka.
u mnie niektóre pomiary wychodziły o tydz mniejsze, inne pomiary o tydzień większe.
teraz ważniejsze są ilość wód płodowych i dojrzałość łożyska, a rozmiar dziecka to już cechy indywidualne.
 
Dziekuje za odpowiedz.
to moja pierwsza ciąża i każdy ,,nie perfekcyjny" pomiar niepokoi. Na USG wszystko wyszło bdb- serduszko puka jak należy, nóżki i rączki na miejscu, głowka, żoładek, nerki, pęcherz etc etc w normie:) może faktycznie nie ma co przy byle okazji panikować.
A że dziewczynka- ciesze się jak głupia:) mąż wczoraj po badaniu patrzył na mnie( taką radosną) jakby widział zjawisko pozaziemskie:-D
 
Megan, gratuluję córeczki! A co do wymiarów to jest tak jak dziewczyny piszą. Nie ma się co stresować tym bardziej, że Mała poza tym zdrowa jak rybka :-)
 
reklama
Kochane a powiedzcie mi jeszcze co sądzicie na temat III usg genetycznego? ja miałam robione dwa na NFZ i lekarz zareklamował mi ze jest jeszcze takie badanie w 3 trymestrze ale już płatne. robić czy nie ma już takiej potrzeby?

pozdrawiam:-)
 
Do góry