reklama
 1. Uwaga!

  Dziś w nocy (z soboty na niedzielę) strona babyboom.pl nie będzie dostępna przez około 1 - 2 godziny. Musimy przenieść nasze serwery do innego budynku w serwerowni z której korzystamy od kilku lat. Zrobimy wszystko, żeby ten proces zajął jak najmniej czasu, ale wykorzystamy też tę okazję, żeby przyspieszyć serwery i zwiększyć bezpieczeństwo strony. Planujemy wyłączyć stronę o północy.

  Zamknij powiadomienie

Wątpliwości z zameldowaniem dziecka przy ojcu

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Kashyaa, 3 Styczeń 2011.

 1. Kashyaa

  Kashyaa Fanka BB :)

  Witam, chciałabym zapytać jakie znaczenie ma miejsce zameldowania dziecka. Ja jestem zameldowana w Łodzi, ojciec dziecka w Brzezinach, mieszkamy w Łodzi w mieszkaniu jego ojca. Jesteśmy razem, ale rozstawaliśmy sie juz wcześniej i boję sie, ze może sie to powtórzyć. Czy jeśli dziecko zostałoby zameldowane przy ojcu jest to jakiś argument w sądzie przy ustalaniu opieki? Jak wygląda kwestia alimentów w takim wypadku? Co jeszcze mi "grozi" jeśli zamelduje dziecko przy ojcu?
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Przede wszystkim mamy w Polsce obowiązek meldunkowy i p[owinno się być zameldowanym tam, gdzie się mieszka. Poza tym w miejscu zameldowania odbiera się PESEL dziecka, od posiadania meldunku mozę być uzależnione otrzymanie miejsca w przedszkolu (tu decydują uregulowania lokalne).
  I wtedy ojciec dziecka mozę domagać sie by dziecko znajdowało się w miejscu jego stałego pobytu, a zatem w świetle prawa w miejscu, gdzie za zgodą obojga rodziców jest zameldowane.
  Jesli udowodni pani, ze mieszkaliście tam wszyscy razem to nie.
  Nie rozumiem o co Pani pyta.
   

Poleć forum