reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesna ciąża czy pęcherzyk ?

reklama
Ale ja nie powiedziałam ani razu o ciąży w jajniku! Zapytałam czy możliwe jest, aby był pęcherzyk dojrzewający, a mimo to, żeby być we wczesnej ciąży....
jeśli pęcherzyk nie pękł to nie doszło do owulacji wiec jak mogło dojść do ciazy? Aby woedziec coś więcej o swojej owulacji chodzi się na monitoring cyklu- tylko On jest w stanie określić czy w ogóle Ona występuje, żadne testy czy śluz nie dają takiej pewnosci.
 
Ale ja nie powiedziałam ani razu o ciąży w jajniku! Zapytałam czy możliwe jest, aby był pęcherzyk dojrzewający, a mimo to, żeby być we wczesnej ciąży....
Odpowiedziałaś twierdząco na pytanie koleżanki nt ciąży w jajniku, więc nie bądź zdziwiona, że tak to zinterpretowałam. Skoro pęcherzyk nie pękł to nie doszło do owulacji, więc z automatu nie jesteś w ciąży.
 
@Krokus123 sprawa wygląda następująco:
1. Masz cykl miesięczny, który u każdej kobiety trwa różnie ale około 25-35dni.
2. Teoretycznie w środku cyklu, czyli w okolicach 14dc powinnaś mieć owulację, zakładając 28 cykl. W praktyce jest różnie w zależności od długości cyklu i tego kiedy faktycznie u Ciebie dochodzi do owulacji.
3. Jeżeli lekarz stwierdził pęcherzyk dojrzewający na jajniku, to znaczy, że do owulacji jeszcze nie doszło. Zdarzają się przypadki, że usg się myli, ale bhcg na razie Ci nic nie powie, w sensie będzie zero.
4. Bhcg w organiźmie zaczyna się wydzielać po implantacji zarodka w macicy lub poza nią, po około 6-12dni od zapłodnienia komórki jajowej.
5. Żeby do zapłodnienia doszło musi być owulacja i stosunek.
6. Zdarza się, że plemniki przeżyją w drogach rodnych kobiety do 7 dni, ale raczej jest to krótszy czas.
7. Komórka jajowa jest zdolna do zapłodnienia do około 24h od uwolnienia z jajnika.
Także podsumowując:
a)jesteś raczej na 90% przed owulacją
b) mało możliwe żebyś była w ciąży
c) bhcg będzie zerowa na tym etapie.
 
Hej Dziewczyny,
Ostatnio miałam tu post o oczekiwaniu na owulację. Według mnie była koło 11/12.10, test owulacyjny to potwierdził i śluz się zgadzał. Byłam u ginekologa ponieważ od tygodnia boli mnie lewy jajnik, podbrzusze, piersi. Wykonał USG i powiedział, że to dojrzewający pęcherzyk. Czy z Waszego doświadczenia może byc wczesna ciąża, mimo, że jest dojrzewający pęcherzyk ? Z góry dziękuję.
Ciąża blokowałyby hormony pobudzające pęcherzyk do wzrostu, więc jeśli pęcherzyk dojrzewa to ciąży nie ma.
 
reklama
Do góry