reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wczesniak problem z karmieniem

Trudne to co przechodzisz. Moja nie jest wcześniakiem. Nie zgodzę się do końca z tym, że kobieta może jeść wszystko. To zależy od dziecka. U nas małej szkodził nabiał, podejrzewam, że za dużo go jadłam w ciąży i nagromadziło się laktozy. Mała miała refluks, spienione kupki, okropne wzdęcia, strasznie cierpiała. Lekarze lekceważyli, dopóki nie dostała zapalenia jelit i pojawiła się krew ze śluzem w kupce. Pomogła dieta bez grama nabiału i jaj. Ale nie wytrzymałam na niej długo, przeszłam na Nutramigen jak dobiłam do 47 kg, a mała przestała przybierać (z tym, że większość kobiet nie chudnie- ja po prostu mam taką tendencję). Malutka miała niedojrzały układ pokarmowy, ale testy wykluczyły alergie. Teraz (7 mc) z brzuszkiem jest cudownie. Córeczka je wszystko za wyjątkiem nabiału.

Możesz spróbować jeść wszystko, ale nie jeść grama nabiału. Zobaczysz czy przez 2 tygodnie minie.

P.S. Nam pomógł alergolog

A i jeszcze jedno, u nas też było nerwowo przy karmieniu. Mała krzyczała, bo mleko z laktozą jej od razu fermentowało. Ale może też się złościć dlatego, że woli wygodniejszą butelkę niż pierś
 
reklama
Zapytaj też, czy wcześniakowi mozna podawać delicol, on pomaga trawić laktozę

Przy eliminacji nabiału trzeba uzupełniać wapn
 
Ostatnia edycja:
@kas90 ale poziom laktozy w mleku matki jest stały...
I Tu nie chodzi ze kazda z nas jest inna tylko o to ze do krwi przenikają z jedzenia właśnie tylko alergeny o to tu chodzi.Nie eliminuje sie na zapas tylko dopiero jak zaszkodza..
A zadne gazowane wzdymajace i smazone nie maja jak zaszkodzić ...Mleko jest z krwi nie z brzucha
Jesli matka ma po czym wzdecia to znaczy ze organizm tego nie przyswaja wiec tym bardziej mleko..Mama musialaby miec grube dziurawe jelita zeby baki przeszły do mleka..nie ma takiej drogi..
Gazowane tez nie bo jak ? gazowanw mleko gazowana krew? skoro gaz zaraz odbija sie buzia? ..To samo smazone.Ten kotlet aby mógł zaszkodzić musi pływać w krwi w postaci stalej...
Ja jem od początku wszystko moje kolezanki KP.to samo dzieci nigdy brzuch nie bolal no z wyjatkiem alergenów oczywiście (ale wyzej wymienione nie sa alergenami).Polozne sa porostu niedouczone jedne maja wiedze terazniesza a drugie ze średniowiecza chyba..

Do autorki kochana poczytaj blog Hafija w wolnej chwili ona mnostwo karmien uratowala ja bym jeszcze poszla.do dobrego doradcy..Wiesz moze nietolerancja laktozy? Ogolnie dzieci sie obserwuje od 12 do 24 godzin wtedy wszystkie składniki sa w krwi.(to do tego ze kapusta szkodzi).Moze sprobuj Delicol podawac miedzy karmieniami.
Mala.miala sprawdzane wedzidelko? Czesto jest z nim problem przez to dzieci moga miec problem z ssaniem to sie koryguje ...Być moze przyzwyczaila sie do butelki bo z niej szybciej leci a z piersi trzeba sie nameczyc na początku
I wiesz jedno dziecko odrzuci butelkę a drugie ja wybierze .
Od stresu mleko nie zanika..moze mieć tylko mniejszy wypływ ale to jakis mega mega stres..
Skad wiesz ze maluszek sie nie najada? Nie mierzy sie ilosci mleka laktatorem dziecko to najlepszy laktator. Pierś jest pobudzana do produkcji mleka przez ssanie sline i zapach dziecka.To ze ściągniesz np 20 ml nie znaczy ze masz tyle w piersiach.Sa kobiety ktore nic nie sciagaja ja karmie.17 miesiąc a sciagam kilka ml.tylko.
Dziecko na poczatku moze byc na piersi co chwile..po pierwsze pije tez a po drugie ma potrzebe ssania i bliskości z mama..teraz jesteście jednym cialem.
Niektore dzieci maja potrzebe ssania porównywalna z głodem.
To mija.I tak tez wypracowuja sobie laktacje.
Teraz mama i cyc sa najważniejsze .
Maluszek je kilka min reszta to potrzeba ssania..
Z reszta czuc kiedy je a kiedy tylko ssa.
Jesli robi kupki siusiu przybiera to znaczy ze sie najada.;-). Oczywscie kupki na mleku mamy moze nie byc kilka dni o to normalny objaw jesli nic innego sie nie dzieje i na piersi dziecko moze przybierać skokowo.
Takze jesli nie pomoga dobre rady polecam skonsultować się z dobrym doradca.
I dawaj raz jedna pierś raz druga i moze zmieniaj pozycje
A odbić nie zawsze sie musi zwłaszcza po mleku z piersi :-) .Jesli nie odbije sie po kilku min to poloz na boczku córeczkę .Masuj tez brzusze.Moze ciepła pieluszke albo kąpiel troszkę pomoze.
A przy nietolerancji laktozy nie ma brzydkich kupek?
No i skoro nic nie jesz i nie pomaga to wydaje mi.sie ze alergi nie ma..
 
Ostatnia edycja:
Olciu, nie wiem dokładnie jak to działa. Wiem tylko, że dieta bez nabiału zadziałała na małą, a w testach nie ma alergii na mleko. Co tylko zjadłam nabiał to krew w kupce i reszta .Wszystko inne mogłam jeść.

Widzę, ze ogarniasz temat. To powiedz mi co małej mogło być, skoro miała aż takie objawy, typowe dla alergii. Pytam, bo chciałabym się doedukowac na przyszłosc
 
Jeśli chodzi o dietę matki karmiącej. U nas gdy były problemy z brzuszkiem pediatra zaleciła żeby na 2 tygodnie odstawić nabial, potem jaja, a następnie gluten. Żeby sprawdzić czy jest jakaś nietolerancja.
 
Olciu, nie wiem dokładnie jak to działa. Wiem tylko, że dieta bez nabiału zadziałała na małą, a w testach nie ma alergii na mleko. Co tylko zjadłam nabiał to krew w kupce i reszta .Wszystko inne mogłam jeść.

Widzę, ze ogarniasz temat. To powiedz mi co małej mogło być, skoro miała aż takie objawy, typowe dla alergii. Pytam, bo chciałabym się doedukowac na przyszłosc
Kochana a to laktoza czy bialko? uczulenie?
Wiesz ogolnie ja Ci wierze:-) tylko napisalas ze laktoza.sie skumulowala to napisalam ze jej poziom jest staly w mleku w sensie ze jak nietolerancja laktozy to poprostu nie wazne ile czego jesz bo i tak zawsze bedzie tyle samo ;-)
 
Wiesz co nietolerancje laktozy tez ma, bo np mleko dla alergikow pepti wyeliminowalo objawy alergii ale objawy nietolerancji na laktoze zostaly. Alergolog powiedziala ze u malej to kwestia niedojrzalego ukladu pokarmowego stad nietolerancja laztozy i bialka krowiego, ktora minie pewnie z wiekiem.
Ale wlasnie nie wiem w jaki sposob dieta bezmleczna pomagala tez na nietolerancje laktozy?:D moze to jeszcze bardziej skomplikowane
 
Wiesz co nietolerancje laktozy tez ma, bo np mleko dla alergikow pepti wyeliminowalo objawy alergii ale objawy nietolerancji na laktoze zostaly. Alergolog powiedziala ze u malej to kwestia niedojrzalego ukladu pokarmowego stad nietolerancja laztozy i bialka krowiego, ktora minie pewnie z wiekiem.
Ale wlasnie nie wiem w jaki sposob dieta bezmleczna pomagala tez na nietolerancje laktozy?:D moze to jeszcze bardziej skomplikowane
to jest bardzo proste - laktoza to cukier występujący w mleku stąd dieta bezmleczna wyeliminowała problem
 
reklama
Do góry