reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziecko je za często mm

Mój synek jak przeszliśmy na butlę w 2msc jadał co 2/2,5h w dzień, a w nocy co 2,5/3h przez pierwszy miesiąc (na cycu wisiał niemal non stop). Jak jadł z butli lovi, na początku się krztusił, i zjadał dużo. Że była samosterylizująca, to ją zostawiliśmy na noc, by nie oszaleć z braku snu. W dzień mieliśmy antykolkową, z którą musiał się na męczyć, więc jadł mi prawie godzinę. Godzina karmienia, godzina, półtorej przerwy i znowu, zupełnie jakbym była na cycu 🙄
U nas najprawdopodobniej problem był z wedzidełkiem i niedojrzałym przewodem pokarmowym (nie chlustał, ale na brzuszku można go było położyć godzinę po karmieniu inaczej zwracał). I też tym, że się nie najadał i potrzebował więcej mleka niż inne dzieci w jego wieku (miał niską masą urodzeniową, więc nadrabiał).
Oczywiście wszyscy olewali, bo covid, bo wyrośnie itp, itd. Na smoczku 0+byliśmy do zeszłego tygodnia. Aktualnie na 3+, a we wtorek kończy 6 msc. Ale za to ładnie je łyżeczką pokarmy stałe 😉

Samo się zaczęło regulować ok 3msc, w 4msc trochę odetchnęłam, a w 5 msc to już luksus 😁

Trzymam kciuki za Was, by udało się dojść przyczyny ✊✊✊

Moja mimo dużej masy urodzeniowej nie je dużo a przybiera za dużo 🤷🏻‍♀️
Od wczoraj wieczorem podajemy Gastrotuss. Od kilku godzin mała nam się pręży i płacze co chwila. Mąż ma tydzień urlopu. Mam nadzieję że to ogarniemy...
 
reklama
Moja mimo dużej masy urodzeniowej nie je dużo a przybiera za dużo 🤷🏻‍♀️
Od wczoraj wieczorem podajemy Gastrotuss. Od kilku godzin mała nam się pręży i płacze co chwila. Mąż ma tydzień urlopu. Mam nadzieję że to ogarniemy...
Myślisz ze to prężenie przez gastrotuss? Moj mały (8tyg) tez zaczął mieć objawy refluksu 😏 był na hipp combiotik, po zmianie na hipp combiotik ha jest nieco lepiej mleko jest lżejsze i można nim karmić na zadanie tak jak piersią. Zastanawiam się nad tym syropem ale boje się ze spowoduje jakieś bóle brzuszka czy zaparcia.
czy zaobserwowałaś jako objaw refluksu wyginanie główki do tylu i na boki w pozycji leżącej?
 
Moja mimo dużej masy urodzeniowej nie je dużo a przybiera za dużo [emoji2370]
Od wczoraj wieczorem podajemy Gastrotuss. Od kilku godzin mała nam się pręży i płacze co chwila. Mąż ma tydzień urlopu. Mam nadzieję że to ogarniemy...
Gastrotus nie jest najlepszym pomysłem jeśli refluks jest wynikiem problemów z wypróżnianiem, bo powoduje zatwardzenia. Dlatego polecalam wizytę u lekarza. U nas refluks był zasadowy. Był wynikiem problemów z wypróżnianiem. Jak uporządkowaliśmy problemy jelitowo żołądkowe, to refluks mimo iż został, to przestał być problematyczny. Ulewania ustały. Dlatego też leków nie powinno się podawać bez badań, bo nigdy nie wiadomo co jest przyczyną wywołująca. Refluks nie jest choroba, ale objawem choroby przewodu pokarmowego. Trzeba znaleźć jej przyczyne
 
Gastrotus nie jest najlepszym pomysłem jeśli refluks jest wynikiem problemów z wypróżnianiem, bo powoduje zatwardzenia. Dlatego polecalam wizytę u lekarza. U nas refluks był zasadowy. Był wynikiem problemów z wypróżnianiem. Jak uporządkowaliśmy problemy jelitowo żołądkowe, to refluks mimo iż został, to przestał być problematyczny. Ulewania ustały. Dlatego też leków nie powinno się podawać bez badań, bo nigdy nie wiadomo co jest przyczyną wywołująca. Refluks nie jest choroba, ale objawem choroby przewodu pokarmowego. Trzeba znaleźć jej przyczyne
Jasne do lekarza sie wybieramy. Z ciekawości co u was pomogło? Zmiana mleka?
 
Jasne do lekarza sie wybieramy. Z ciekawości co u was pomogło? Zmiana mleka?
Niestety u nas żadne mleko się nie sprawdziło. Przez chwilę pomagał neocate, ale ogólnie córka była na piersi z obostrzeniami diety, bo ma alergię na białko mleka krowiego. U nos pomógł makrogol, bo jak pisałam większość problemów gastrycznych wynikała z alergii pokarmowej i słabej perystaltyki jelit. Córeczka pomimo iż się wypróżniać, to blokowała się kałem, co doprowadziło do poszerzenia jelita grubego, cofania się treści pokarmowej, no i refluksu
 
To mnie teraz nastraszyłyście. Fakt po Gastrotuss mamy z 12-14 karmień dzisiaj 8 większych porcji. Ale drugi fakt - mała zaczęła mieć zaparcie. Jutro będę walczyć o wizytę u gastrologa, ale już sama nie wiem czy podawać jej ten syrop 😵
 
To mnie teraz nastraszyłyście. Fakt po Gastrotuss mamy z 12-14 karmień dzisiaj 8 większych porcji. Ale drugi fakt - mała zaczęła mieć zaparcie. Jutro będę walczyć o wizytę u gastrologa, ale już sama nie wiem czy podawać jej ten syrop 😵
U nas póki co odpukać bardzo pomogła zmiana mleka plus zmiana butelki na lovi i techniki karmienia. Mały je ok 20 minut jedna porcje trzymam go długo do odbicia bo ma z tym problem ale później nie ulewa już w ogóle 🙏 na zaparcia może pomoc przepajanie woda między posiłkami
 
reklama
U nas póki co odpukać bardzo pomogła zmiana mleka plus zmiana butelki na lovi i techniki karmienia. Mały je ok 20 minut jedna porcje trzymam go długo do odbicia bo ma z tym problem ale później nie ulewa już w ogóle 🙏 na zaparcia może pomoc przepajanie woda między posiłkami
Przepijamy wodą i naparem z kminku i jedna kupka dziennie jest. U nas sama zmiana butelki na lovi i techniki karmienia pomogła na fontanny wymiotowe i krztuszenie się ale częstości karmienia nie dało się zmienić.
Właśnie mija 3,5godz od ostatniego karmienia. Bujam nogą bujaczek delikatnie, bo się przebudza ale i tak jestem zadowolona mega, dzisiaj 8karmien było. To wielka różnica bo w środę było 12 a w czwartek 14 karmień bez opcji odroczenia. Od piątku mamy syrop Gastrotuss i piątek-sobota było po 10 karmień większych a dzisiaj 8. To duża zmiana w dobrym kierunku. Zobaczymy, mąż ma tydzień urlopu. Będziemy ograniczać syrop gdzieś od czwartku jak ta tendencja do większych posiłków i rzadziej się utrzyma.
 
Do góry