reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki z 33 tc

Monik ja powiedziałam o wszystkim co małemu dolegało nawet o rehabilitacji mimo że zakończyła się 6 miesiecy temu w orzeczeniu wpisane ma problemu układu oddechowego i pokarmowego, orzeczenie mamy na 2 lata :)
Franiowamamo jak u was po komisji??;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Francik dostał 5 lat.
Trochę to odchorowałam, bo sądziłam, ze..sprawa mniej jest oczywista, że mam niemal zdrowe dziecko w domu.
Niewazne - matka ma trochę problemów z sobą;-)
Już wczorajszy dzień odchorowałam i jest w miare ok;-)
Na ile w końcu dali Wam orzeczenie?
 
hej dziewczyny ja mam jeszcze pytanie odnośnie tej legitymacji dla niepełnosprawnych czy orientujecie się może co trzeba dołączyć do wniosku o wydanie takiej legitymacji?? a i jeszcze pytanie odnośnie zniżek czy Kacprowi przysługują jakieś zniżki na przejazdy czy coś w tym stylu??
 
wszystko powinni ci byli powiedziec przy wydawaniu opinii - gdzie jechać itd
Masz zniżkę na PKP, z karta parkingową nie płacosz za parking stając na kopercie, z dzieckiem z orzeczeniem jest darmowy wstep do większości muzeów itd, możesz starac się o przyjęcie dziecka do przedszkola integracyjnego
 
hej;) jestem tu nowa mama, wiec tez chcialam sie poradzic w paru sprawach na temat mojego Kacpra;) urodzil sie w 33tc z waga 1880 i 45cm dlugosci, lezal 3 tygodnie w inkubatorze na oiomie teraz ma juz ponad 4 miesiace i ponad 6 kilo, czy to dobra waga jak na ten wiek? i jak lezy na brzuszku strasznie placze i nie chce podnosic glowki, tez mnie to troche martwi;/ ogolnie jest weslolym dzidziusiem
 
Que, moja ma 8 mies i waży 6 kg, ale wystartowała z waga 1000 gram i jest z 27 tyg. Myślę, że wagę ma dobrą. Jak masz wątpliwości, to sprawdź na siatkach centylowych dla wcześniaków. Ale moim zdaniem waga jest super biorąc pod uwagę, że trzeba mu odjąć 7 tyg. Pewnie wieku korygowanego ma ok 2,5 mies.

Moja też długo płakała na brzuszku i nie podnosiła głowy. Chodzicie na rehabilitację? Co mówi neurolog?
 
Waga jest jak najbardziej dobra, moje dziecię ma 10 miesięcy i waży 7kg (ur. 1105 g).
 
tak chodzimy na rehabilitacje, w sumie to z nim nie cwicza wcale tylko go obserwuja i kontroluja;) neurolog kazal klasc na brzuszku bezwzgledu na to czy placze, bo Maly musi cwiczyc, mamy wizyte za niedlugo takze zobacze co mi powiedza. a kiedy mozna wprowadzac takiemu wczesniaczkowi cos innego do jedzenia niz tylko mleczko?
 
reklama
Do góry