reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Węzły chłonne u 2,5 miesięcznego synka.

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Drogie mamy,
Chciałabym zasięgnąć waszej opinii i doświadczenia w poniższym problemie.

Mój synek ma 2,5 miesiąca i zauważyłam na szyi dwie małe kuleczki oraz z tyłu pod samą główką
Jestem pewna, że to na 100% węzły chłonne.
Syneksynek nie choruje i nie okazuje żadnych objawów infekcji. Chciałam zadzwonić do jednego pediatry który jest u nas najlepszym lekarzem w mieście ale jest na urlopie, zadzwoniłam do drugiego który jest równie dobre i także na urlopie... No więc zadzwoniłam do przychodni i tam pediatra powiedziała mi że dla mojego spokoju można dziecku zrobić morfologię krwi. Zastanawiam się tylko czy dla własnego spokoju robić morfologię krwi i narażać na stres poprzez to nieprzyjemne badanie.
Nigdzienigdzie nie mogę znaleźć informacji czy u tak malutkiego dziecka mogą być to węzły fizjologiczne. Wiem, że węzły patologiczne są twarde i często widoczne gołym okiem. Nie ukrywam że jestem troszkę zaniepokojona bo sama choruje na białaczkę ale absolutnie ale to absolutnie nie wiąże tego problemu z moją przypadłością.
Jednajedna moja koleżanka mówi że jej synek również miał powiększone węzły chłonne i to znacznie i pediatra uspokajają że to pół roku minie...
Jakie jakie macie doświadczenia w tym zakresie?
Nienie wiem czy biec z nim na morfologię czy wstrzymać się do drugiego sierpnia i czekać na powrót innego pediatry.

Oczywiście, nie oczekuję porad lekarskich tylko liczę na wasze doświadczenie.
 
reklama
Mój syn ma 6 lat i widoczny węzeł chłonny z jednej strony szyi praktycznie od zawsze, jest zdrów jak ryba, nikt nigdy nie zlecił badań w tym kierunku.
Jeśli masz zaufanego lekarza to bym poczekała na konsultacje z nim.
 
Ja robiłam synkowi morfologię jak miał 6 tygodni, nie stresuj się🙂 miał pobieraną z paluszka, większość czasu przespał, płakał tylko chwilę i to tylko dlatego że nie podobało mu się że pani pielęgniarka długo trzymała mu rączkę. Jeśli masz możliwość to polecam pobieranie w domu, dużo mniej stresujące, tylko niestety trzeba dopłacić za przyjazd pielęgniarki
 
Ja robiłam synkowi morfologię jak miał 6 tygodni, nie stresuj się🙂 miał pobieraną z paluszka, większość czasu przespał, płakał tylko chwilę i to tylko dlatego że nie podobało mu się że pani pielęgniarka długo trzymała mu rączkę. Jeśli masz możliwość to polecam pobieranie w domu, dużo mniej stresujące, tylko niestety trzeba dopłacić za przyjazd pielęgniarki
Punkt pobrań mam naprzeciwko bloku, prywatnie. Chcemy tam pójść bo tam w ogóle nie ma ludzi Max może jedna lub dwie osoby i nigdy się nie czeka. Rezygnuję z nfz-u właśnie z uwagi na ilość ludzi.

Troszkę mnie pocieszyłaś – dziękuję
 
Do góry