reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu ciążowego

Dołączył(a)
18 Lipiec 2022
Postów
9
Hejka :)
Testy owulacyjne pozytywne od 22 lipca. Cykle mam od 28-31 dni. Dziś 31 dzień cyklu, okresu brak jak również typowych objawów. Za to czuje klocie i ciągniecie w pachwinach na dole brzucha i bóle pleców do tego w ciągu dnia musiałam ucinać drzemki bo zasypiam. Nigdy tak nie miałam. Zrobiłam test ale negatywny. Myślicie ze za wcześnie go zrobiłam ?
 
reklama
Objawy nie są ciążowe, skoro teskt negatywny. Organizm może płatać figle.. Poczekaj kilka dni, nie nakręca się. Jeśli @sie nie pojawi, powtórz test a najlepiej wtedy na badanie krwi.
Trzymam kciuki
 
Jeśli pierwszy test owulacyjny wyszedł 22 lipca, to owulacja nastąpiła 23-24 lipca - i wówczas mogło dojść do zapłodnienia. Do wydzielania bety dochodzi w momencie implantacji, która ma miejsce od 6 do 12 dni od zapłodnienia. Do tego trzeba dodać ok 2 dni na wzrost stężenia wykrywalnego przez testy.
Także test wyjdzie pozytywny od 9 dni od testu owulacyjnego do 16 dni od niego - czyli w Twoim przypadku może to nastąpić od 31.07 do 7.08. Dopóki nie ma @, to ciąża jest możliwa.
 
Do góry