reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od rozpakowanych mamusiek

Spoko Lili ja tez dawalam maly ale pediatra mnie uswiadomila. U nas jak u kairki ten ibuprofen na dluzej jednakzbija. Ja juz coraz rzadziej czopki daje. Bo Poli ciezko juz podac a do tego przy zebach ma brzydkie kupy, wiec i czopek bez sensu
 
reklama
Uch... Dawno mnie tu nie było (wybaczcie), a doszły mnie słuchy, że zostałam wywołana do tablicy :-)

Agnieszka0240 wzrok Cię nie mylił :-) Widzę, że dalej kłopoty z teściówką... Ech... Straszne.

Aga34 jak sobie radzisz przy dwójce małych szkrabów? Ja mam pietra co to będzie od września... Jakieś rady od doświadczonej już w tym temacie Mamy? A te Twoje dziewczyny - cudne. No po prostu napatrzeć się nie mogę!

Lill zdrówka dla Ady!!! Ja doświaczenia z czopkami nie mam, więc nie pomogę, bo Emi mi nie gorączkowała poza jednym razem. I oby tak zostało jak najdłużej.

A-gala Elenka jest przesłodka :-) I bardzo ładne imię :-)
 
Ola współczuję z tą piwnicą, każda taka strata boli potwornie.
Sabrinka synuś przeuroczy! Już 3 miesiące! Ale ten czas szybko leci.
Agala, ale Elenka śliczniusia, też taka czarnulka!
She nie martw się na zapas, na początku z dwójką dzieci jest dziwnie, pełno obaw, pierwszy spacerek to strach, a potem stwierdza się, ze praktycznie nie ma wielkiej różnicy. U mnie to jeszcze ten plus, że większa różnica wieku, więc synuś może przez chwilę zająć się siostrą, jak ja jestem zajęta i jest duża szansa, że nie zrobi jej w tym czasie krzywdy :-D
Lil jeżeli Ada nie kaszle i nie ma katarku, to z pewnością jest trzydniówka. Zbijaj temperaturę (podobno doustne syropki działają szybciej od czopków, no chyba, że mała ci wymiotuje z gorączki) i czekaj cierpliwie na wysypkę. Polecam Nurofen forte, daje się go bardzo malutko i szybko działa. Okłady zimne na czoło też bardzo dobrze działają, mozna wspomóc trochę organizm. No a sny to miałaś odlotowe, kurcze!
 
Ostatnia edycja:
Ewitka ja właśnie różnicy wielku się boję. Bo niby 2 lata to najfajniejsza różnica, ale z drugiej strony wiem, że Emka będzie nadal bardzo mnie potrzebować, a Ktosiek też będzie absorbujący, więc nie wiem czy dam radę. Zwłaszcza, że Emi i w brzuszku i poza brzuszkiem jest jak Aniołek, a Ktosiek nieźle daje mi od samego początku popalić, więc boję się, że urodzi się mały Diabełek...
 
Moze to rzeczywiscie 3 dniowka. U nas gorczka przy trzydniowce trwala 4 dni a chyba w 5-6 ja wysypalo. Najpierw malo na nozkach a potem wiecej na brzuchu
 
Myśmy ledwie co po 3 dniówce temp do 40,5 stopnia leki krótko działały po doustnych wymiotywała na 4 dzień ją wysypało.
Ja też chce 2 bejbi:(Ale tak sobie myślę żeby najlepiej w kwietniu zajść żeby znów nie była rok do tyłu jak Lena:)
 
ola wspolczuje z ta piwnica, szkoda laktatorów
Lili zdrowka dla Adzika, ja nigdy nie dawalam czopkow tylko doustne i na przemian ibum z paracetamolem
kaira spelnienia zyczen bejbikowych:) a nie mowilam Ci ze kiedys mi sie snilas ze bylam Cie odwiedzic:))))
sabrina Sami cudowny i ma piekna czuprynke
 
No masz rację Kairko, teraz kiedy sześciolatki posyłają do szkół lepiej jest mieć dzieci z początku roku. U nas synuś jeszcze będzie mieć wybór, a Agi jest z początku lutego, więc jak dla mnie spoko, poradzi sobie.
She, spokojnie, na pewno mały "diabełek" wyszaleje się w brzuszku i będzie wyrozumiały dla mamusi i będzie dużo spać. Życzę tobie i Lil syndromu drugiego dziecka, jak to u mnie wzorcowo było.

A ja mam jeszcze pytanko do mamuś malutkich dziewczynek. Agniesi robi się już dość długa grzywka, a nie chcę jej ścinać, mam taką małą swoją spineczkę, ale jej się zsuwa z włosków, albo sama jej pomaga się zsunąć. Znacie na to jakiś patent? Czy są jakieś bardziej gumowe spineczki dla takich dzieciaczków - mięciutkie i dobrze trzymające włoski?
 
Ostatnia edycja:
Lili z paracetamolem trzeba uważać żeby nie zatruć organizmu, bo łatwo, lepiej dawać na zmianę co 4h raz ibuprofen raz paracetamol na 1 kg masy działa 10 mg. Jak Ada dalej gorączka

A_gala córcia śliczna a co do baczków to chyba jak śpi i to jej nie wybudza to nie jest źle, ale rady Lili też są dobre.
 
reklama
a_gala Elenka wyglada cudnie,sliczna jest :-)
Ewitka a probowalas moze opaski,teraz robia takie fajne i lekkie opaski dla malych dziewczynek :tak:
U nas kolejny zaganiany dzien,syncio ma gorsze dni chyba,maruda kochana moja,malo spi w dzien i najgorsze jest to ze jak zasnie po mleczku u mnie na rekach to jak go odkladam to po chwili juz ma oczka otwarte i po spaniu,spi tak 3x po 20 gora 30 minut,idzie zwariowac bo nie mam czasu nawet domu ogarnac bo jak mlody nie spi to trzeba kolo niego skakac i zagadywac bo nie potrafi sie sam zabawic na dluzej jak 5-10 minut :tak: czasem ma lepsze dni to poradzi polezec sam dluzej i sie zabawiac ale cos ostatnio bardziej przypadlo mu zagadywanie sie z kims niz samemu :nerd:
 
Do góry