reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Witam

Lili889

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Chciałam was zapytać może któraś miała podobną sytuację. Byłam u lekarza w 4/5 miesiącu ciazy żeby zrobić szczepionke przeciw tężcowi lecz powiedział żeby to przełożyć na 6/7 miesiąc bo sam nie wie czy to dziecku nie zaszkodzi 24 tydzień mija a ja się zastanawiam zrobić teraz czy raczej po ciazy co na ten temat sądzicie?

reklama

Kacprysiowo

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
4
Nie szczepic!
Nie rozumiem tego parcia na szczepienia,. Tężec jest beztlenowcem, kiedy rane opatrzysz woda utleniona szansę są 0 przyjmując że tezec na tym elemencie który cię zranil byl.
Niech sobie glowe zaszczepić osoba która Ci to wymyśliła.
Jeszcze trochę będą chcieli nas szczepić na wszystkie choroby swiata!

Emol

Fanka BB :)
Rozwiązania
1
A co Ciebie sklonilo aby szczepic w 4 miesiacu. Masz jakies wskazania? Najlepiej pojdz do lekarza, ktory Ci to zaproponowal i powie dlaczego kieruje Cie na to szczepienie, nie uwazam ze forum to miejsce dobre do pytania sie czy szczepic czy nie, nie znajac Twojej dokumentacji medycznej. A kolezanka wyzej chyba any nastawiona wiec takich osob tez nie ma co sluchac, bo mija racja jest najmojsza. Szczepienia sa wazne, ale wszystko zalezy od twojego stanu zdrowia o ktorym nic nie wiemy.

Lili889

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
No wiadomo zawsze byłam szczepiona I ta szczepionke też chciałam mieć z głowy pytam z czystej ciekawości co ludzie sądzą na ten temat oczywiście będę się sugerować co powie lekarz .. lecz pytając nic nie tracę;)

Emol

Rozwiązania
1
No wiadomo zawsze byłam szczepiona I ta szczepionke też chciałam mieć z głowy pytam z czystej ciekawości co ludzie sądzą na ten temat oczywiście będę się sugerować co powie lekarz .. lecz pytając nic nie tracę;)
To jesli nie ma ze na juz musisz zrobic ta szczepionke bo mialas jakis wypadek to uwazam ze mozesz poczekac. W ciazy organizm jest troche obciazony i nie ma co ladowac w niego szczepionke aby organizm musial tworzyc przeciwciala. Nie wiesz jak ciaze bedziesz przezywac a jeszcze sie obciazac szczepionka... Szczepionka nie zajac, nie ucieknie.

ONAONAONA

Rozwiązania
2
na krztusiec to jak słyszałam najlepiej szczepic się po 28tyg. hmm bynajmniej ja tak miałam w ulotce

witch84

Rozwiązania
65
Mi też nasuwa się - dlaczego szczepisz się profilaktycznie na tężec??? Pracujesz w jakimś gospodarstwie rolnym?
Teoretycznie schemat szczepień mówi, by powtarzać szczepienie co 10 lat. Podejrzewam, że jeśli nawet jeszcze rok zaczekasz, to nic się nie stanie. Osobiście bym nie ryzykowała szczepienia w ciąży.

Lili889

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Hmm jest to taka szczepionka która wszyscy robią w wieku 18/19 lat też myślałam żeby nie robić i to odłożyć na później bo to nie ucieknie a do porodu wiele nie zostało

reklama

shaggy

Rozwiązania
1
wstrzymać się. chcialam na krztusiec sie szczepic- bo to jest norma w krajach europejskich stanach i Australii ale lekarz mnie powstrzymal bo nie wiadomo czy mamy takie szczepionki dla ciężarnych ( a niby mamy) tyle że musiałabym podpisać z tonę papierow ze ma własną odpowiedzialność wiec dałam sobie spokój.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Marusia621 Witam córka ma 7miesiecy Styczniowe mamy 2020 2
Nesia 81 Witam co o tym sądzicie ciąża czy też nie??!! Potrzebuję porady 29
S Witam czy beta hcg jest prawidłowa? Potrzebuję porady 6
A Witam Czerwcowe mamy 2020 3
Arluś Witam was kochane dołączam do grupy dwa pozytywne testy i trochę obaw.. Czerwcowe mamy 2020 7
B Witam Potrzebuję porady 0
Patrycja0x Witam Potrzebuję porady 16
M Witam, kiedy mogło dojść do zapłodnienia? Umie ktoś to obliczyć? Pomoc? Potrzebuję porady 2
A Witam Ciąża, poród, połóg 407
M Witam Zwierzenia 2
A Witam potrzebuję porady Ciąża, poród, połóg 4
U Witam, kiedy mogło dojść do zapłodnienia? Umie ktoś to obliczyć? Pomoc? Potrzebuję porady 7
B Witam robila. Test ckearblue tigital 1 i pozioma kreska gruba a pionowa tak jakby otoczka jak to ma? Gratulacje 20
Lili889 Witam mamuśki Grudniowe mamy 2018 3
D Witam - ponowne pytanie o wage niemowlaka Dzieci urodzone w 2017 roku 9
natala95 Witam Olsztyn 21
JoAnnA250694 Witam dziewczyny mam pytanie Potrzebuję porady 5
aniaopapon Witam wszystkich Czerwcowe mamy 2018 1
P Witam Marcowe mamy 2018 1
S witam Potrzebuję porady 4
C Witam Potrzebuję porady 3
J Witam, potrzebuję porady :) Potrzebuję porady 14
N Witam Łódzkie mamusie! Ogłoszenia - Łódź 0
natala95 Witam Młodziutkie mamy 46
AnScarlett Kłodzko witam :) Dolny Śląsk 2
M witam Staramy się 8
salik_agnieszka Witam Dzieci urodzone w styczniu 2017 2
A Witam Staramy się 27
R Witam szukam dobrej szkoły podstawowej. Kielce i okolice 0
M WITAM po poronieniu ??? Potrzebuję porady 1
M WITAM po poronieniu ??? Potrzebuję porady 10
O witam ;) Potrzebuję porady 4
S Witam czy sa tutaj jakies mamuśki mieszkające w Wiedniu? Potrzebuję porady 0
R witam jestem tu nowa i potrzebuje pomocy Potrzebuję porady 3
I witam Potrzebuję porady 0
M Witam Potrzebuję porady 3
M witam !!! PROSZĘ O POMOC :( Potrzebuję porady 3
A Witam!!!! Potrzebuję porady 4
M Witam!!! Mój brat ze swoją narzeczoną dzisiaj stracili dziecko !!! Nie wiem co robić by Go pocieszyć !!! :c Potrzebuję porady 4
I witam przyszłe kwietniowe mamy Dzieci urodzone w kwietniu 2014 0
emi2989 Witam Wszystkie Mamusie z UK. Czy sa tu jakies mamy z Suffolk? X Mamy z UK 0
N Witam, potrzebuje Waszej pomocy Ciąża, poród, połóg 8
D Witam Archwium mam bliźniąt i trojaczków i... 0
Dr Monika Karpińska Witam Forum pediatryczne 0
M Witam. Porady prawnika 2
K Witam i proponuje Wrocław 8
CZARNA1978 witam Porady położnej 1
A witam wszystkie polskie mamy we wloszech i prosze o pomoc Mamy z Włoch 1
S witam Porady prawnika 4
E Witam Porady prawnika 1