reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witamina D

karolyn1987

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Sierpień 2016
Postów
1 431
Miasto
Kraków
Mój synek ma teraz skończone 7 miesięcy. Od jakiegoś czasu przeszliśmy na mleko bebiko 2. Dziennie wypija go ok 600ml, reszta to pokarmy stałe. Pediatra zaleciła dodatkowo podawanie wit D w ilości 600 jednostek. Ale zaczęłam się zastanawiać czy to nie za dużo. W ilosci która mały dziennie wypija z mlekiem jest 400 jednostek

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Podawanie witaminy D zależy od ilości spożycia z mlekiem modyfikowanym oraz innymi produktami. Trzeba to podliczyć a resztę uzupełnić. Nie jest to konieczne jeśli dziecko pije mleko modyfikowane w ilości większej niż 700 ml na dobę.
 
Mój synek ma teraz skończone 7 miesięcy. Od jakiegoś czasu przeszliśmy na mleko bebiko 2. Dziennie wypija go ok 600ml, reszta to pokarmy stałe. Pediatra zaleciła dodatkowo podawanie wit D w ilości 600 jednostek. Ale zaczęłam się zastanawiać czy to nie za dużo. W ilosci która mały dziennie wypija z mlekiem jest 400 jednostek

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Z tą witaminą D teraz człowiek już sam nie wie, mój był karmione mm i też kazała podawać dodatkowo 400 j. Teraz syn ma 2 lata czasami jest tak, ze potrafi 2 mleka wypić, piątki mu wychodzą i nic gryźć za bardzo nie chce to też mam jeszcze podawać.
 
podaje się, tyle ile organizm potrzebuje, bo każdy organizm inaczej przyswaja. Jednym wystarcza mniej, innym więcej.
Trzeba zbadać poziom wit D i wapń. Jak jest ok. 40-50 to nie trzeba zmieniać dawki, jak poniżej 40 to zwiększyć, jak powyżej 60 i wapń zły to zmniejszyć.
Za mało to bardzo źle, ale za dużo też niedobrze. Jednym dzieciom starcza 400U innym trzeba 1200 i więcej. Dlatego tak ważne jest badanie poziomu wit. D. Ogólne wytyczne mówią, że do roku 400-500u a po roku 1000. Ale to zależy od organizmu
 
reklama
Do góry