reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy na poprawę nasienia

Miśka 91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Styczeń 2019
Postów
1 160
Cześć dziewczyny . Czy możecie mi polecić witaminy na poprawę nasienia? Chodzi mi o skuteczne a nie tylko dobrze rozreklamowane.
 
reklama
Rozwiązanie
Nucleox + zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu, nie przegrzewanie jąder Doktor poleciła baaaaardzo dużo warzyw, więcej zup mniej mięsa. U nas po ok miesiącu stosowania wyniki bardzo się polepszyly .
Cześć dziewczyny . Czy możecie mi polecić witaminy na poprawę nasienia? Chodzi mi o skuteczne a nie tylko dobrze rozreklamowane.
Na innym forum, na którym jestem, jedna z dziewczyn pisała, że jej przyjaciółki mąż miał kiepske wyniki nasienia, i stosował profertil. Osobiście też czytałam o nim opinie i w większości pozytywne.

Z drugiej strony też słyszałam opinie o pozytywne o zmianie diety: czyli orzechy (czytałam jakiś artykuł naukowy że mają one dobry wpływ szczególnie na morfologię plemników), ananasy, jarmuż, szpinak, fasola, buraki czerwone i inne.
 
Cześć dziewczyny . Czy możecie mi polecić witaminy na poprawę nasienia? Chodzi mi o skuteczne a nie tylko dobrze rozreklamowane.

Mogę podpowiedzieć z perspektywy dietetyka co warto suplementować u mężczyzn
1.Suplementacja antyoksydantów (A,C,E/większa ruchliwość plemników, większa ilość plemników w nasieniu, lepsza jakość błon plemników)
2.Suplementacja: witamina C, likopen, beta-karoten, cynk (2x250mg, tracony z wytryskiem), kwas foliowy, selen (większa ruchliwość plemników), l-karnityna (większa ruchliwość plemników)
3.Ograniczenie spożywania "złego" tłuszczu w diecie (im więcej tłuszczów nasyconych tym mniejsza ruchliwość plemników)
4.Im większe spożycie kwasów tłuszczowych n-3 (nienasycone kwasy tłuszczowe), tym lepsza jakość spermy
5.Unikanie czerwonego mięsa, tytoniu i alkoholu (gorsza jakość spermy)
 
Nucleox + zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu, nie przegrzewanie jąder Doktor poleciła baaaaardzo dużo warzyw, więcej zup mniej mięsa. U nas po ok miesiącu stosowania wyniki bardzo się polepszyly .
 
Rozwiązanie
Do góry