reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Gratuluję udanych wizyt :)

Trusia to teraz już chyba mniejsze nerwy odnośnie nieczucia ruchów :) tak to chyba jest że czasem się mówi że czuję się ruchy mając na myśli bulgotanie itp a nie konktretne kopniaczki.
Ja np też jakiś specjalnych ruchów nie czuję, czasem bulkotki lub jakby mi ktoś w brzuchu na bębenku grał. Ale to czasem tylko.

Jola i udanego usg dzis. :)
 
reklama
Dziewczynki, gratuluje udanych wizyt!
Jola, trzymam kciuki za dzisiejsze USG.
Trusia, dostałas coś na szyjkę, chociażby luteinę? Ja też mam łożysko na przedniej ścianie i na początku ruchy czulam bardzo delikatnie, w zasadzie cięzko mi było odróźnic czy to dzidzius czy jelita, a teraz czasami mam wrażenie, że mi zaraz z brzucha wyskoczy :-)
 
Jesteśmy po wizycie
Zuzia, to nadal Zuzia :).Waży już 900gr.
Kolejne usg wskazało wiek ciąży o tydzien przesunięty, i wszystkie pomiary dziś pokazały zgodnie 26tydz 0d. ciąży. Termin mam na 28.10. Zuzia ma bardzo długie nózki, ułożona jest posladkowo, stąd moje skurcze i twardnienie brzucha z którym sie zmagam od jakiegoś czasu :). Tak poza tym wszystko oki :) Jestem bardzo szczęśliwa :).
Zostawiam zatem suwak z korygowanym wiekiem ciąży :).

Lekarz twierdzi, ze waga na ten wiek ciąży jest jak najbardziej prawidłowa.
 
Ile przeciętnie waży dziecko w kolejnych tygodniach ciąży?

Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży.
9-10 tydzień - 5 g
11-12 tydzień - 12 g
13-14 tydzień - 25 g
15-16 tydzień - 80 g
17-18 tydzień - 150 g
19-20 tydzień - 260 g
21-22 tydzień - 350 g
23-24 tydzień - 540 g
25-26 tydzień - 900 g
27-28 tydzień - 1100 g
29-30 tydzień - 1360 g
31-32 tydzień - 1800 g
33-34 tydzień - 2250 g
35-36 tydzień - 2750 g
37-38 tydzień - 3100 g
39-40 tydzień - 3600 g

Mi te dane z suwaków podpadały więc wklejam średnie wagi dzieciaczków w kolejnych etapach ciąży :)
 
reklama
modlisia super wiesci :) a co do ulozenia posladkowego, to chyba jeszcze ciagle ma sporo miejsca na fikolki, co?
 
Do góry