reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, wyniki badań i zdjęcia USG :) - chwalimy się :)

Dziewczyny z tym badaniem szyjki to jest różnie.. ja miałam w czasie ciąży tylko 2 razy badaną szyjkę na samolocie.. bo np mnie zawsze po tym badaniu boli brzuch i z córką w ciąży skurcze miałam.. jak szyjka się skraca to lekarz to widzi na usg i dopiero wtedy sprawdza..
 
reklama
Jejku nie macie na każdej wizycie badania na "samolocie"?

Ja mam wizyty co 4 tygodnie i KAŻDA wygląda tak:
Najpierw pogadanka jak się czuję, czy są jakieś dolegliwości itp. Później na samolocie badanie pH, badanie szyjki i wielkości macicy i krótkie usg jak dzidziuś jest ułożony, tętno itp.
Później omówienie wyników badań, zlecenie kolejnych, zalecenia, leki itp.
 
Ritta moje wizyty wyglądają tak samo jak Twoje
Ja nie wiem po co chodzić do lekarza jak nie bada, równie dobrze można wcale nie chodzić, no chyba, że robi usg na każdej wizycie to powinien widzieć co się dzieje
 
Ja też mam na każdej wizycie badanie na samolocie, sprawdza szyjkę i macicę tak jak Ritta napisała.

Odebrałam wyniki, ogólnie wszystko super:tak:

Poza tym, że krwinki białe trochę podwyższone: 13,3G/I (norma 4,0-10,0), ale w ciąży mogą być podwyższone, więc się tym nie martwię:)

Zdziwiły mnie tylko wyniki glukozy:szok:
Na czczo: 63,00 mg/dl (norma 74,0-106,0)
Po obciążeniu 75 g glukozy po 2 h - 96,00 mg/dl

Czy to, że na czczo mam tak niski wynik może być niebezpieczne?
 
Bubles ja np miałam na czczo wynik 75 taki jak ty po godzinie a później 138 i 124. ale gin Ci pewnie wyjaśni jak to rozumieć.
Ja też mam na każdej wizycie na fotelu badanie i usg tak samo na każdej.
 
Dziewczyny zazdroszcze wam tych prywatnych wizyt. Tutaj w Kanadzie wszyscy lekarze przyjmuja panstwowo. Nie ma prywatnych gabinetow. Ja od poczatku ciazy nie mialam badania na samolocie, nikt mi nie badal szyjki poza jednym usg, nikt nie robil cytologii czy ph, a na usg chodzi sie gdzie indziej i tylko 3 razy na cala ciaze. Wizyta co miesiac wyglada tak samo- "jak sie pani czuje?", sluchanie bicia serduszka przez minute, "zapraszam za cztery tygodnie" :/ o robienie badan trzeba pytac samemu i sie upominac, bo najlepiej to nic by nie zlecali. Normalnie gorzej jak w krajach trzeciego swiata.
 
Ann_ ja nie mialam po godzinie pobieranej tylko na czczo i po 2 h od wypicia. Dobrze, ze juz w poniedzialek wizyta, no i czuje sie normalnie, wiec moze taka moja natura? Mam nadzieje, ze maluszkowi to nie szkodzi:(
 
Dzięki dziewczyny :*:*:*

Ja oczywiście nadal się martwię - póki co nie wiem kiedy będę mieć krążek zakładany, mam nadzieję, że już jutro.
A szyjka powinna być badana na każdej wizycie, naprawdę nie wiem jak niektórzy zostali lekarzami ...
 
reklama
chocolatequa ja też myślałam,że nigdy mi gin nie badał w pierwszej ciąży i nie bada w tej ale na ostatniej wizycie (połówkowych) pokazał mi dokładnie przez usg jak wygląda szyjka ;) przez usg robi też pomiary więc jak nie sprawdzają ci ręcznie to pewnie widzi przez usg wszystko;)

Ja na samolocie nigdy w ciąży nie leżałam ;) zawsze na kozetce robi usg bo ma oddzielną czy to przez brzuch czy na początku dowcipnie. Ja czuję się bardzo komfortowo i mi to odpowiada bo nie rozkładam przed nim nóg. Ja uważam, że nie ma co tam pchać paluchów jak nie trzeba tym bardziej, że przez usg widać.

BubblesGirl jejku jak ja bym chciała mieć takie wyniki, ciesz się kobieto :D Myślę,że wynik na czczo jest ok. Żeby był za niski to by ręce ci drżały, serce kołatało… ogólnie źle byś się czuła.
 
Do góry