reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

własna działalnośc a zasiłek z tyt. przebywania na urlopie wychowawczym

Dołączył(a)
1 Marzec 2009
Postów
4
Jestem na urlopie wychowawczym i pobieram zasiłek w wys.400zł z tego tytułu z MOPS. Chcę otworzyc swoją działalnośc gosp. i mam pytanie czy w momencie zarejestrowania własnej firmy tracę prawo do zasiłku wychowawczego?
 
reklama
Co do zasady ma Pani prawo podjać działalność gospodarczą a ustawodawca nie przewidział możliwości odebrania Pani zasiłku rodzinnego i dodateku z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym tylko z powodu otworzenia działaności. Musi Pani jednak poinformować płatnika świadczeń o fakcie rozpoczęcia działalnosci i przedstawić dochód z działalności za pierwszy miesiąc jej prowadzenia (a gdy w miesiacu tym osiągnie Pani stratę - za pierwszy miesiąc za który będzie Pani mieć dochód).

Proszę jednak pamiectać, że o rozpoczęciu DG musi Pani poinformować pracodawcę, a ten moze uznać, ze DG uniemożliwia sprawowanie osobistej opieki nad dzickiem i odwołać Pania z urlopu.
 
Do góry