reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wodogłowie i zastawka

abrzuzka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Listopad 2005
Postów
384
Miasto
Łódź
cześć
jak niektóre z Was już wiedzą Zuzia urodziła się w 25/26tc.. miała krwotok śrudczaszkowy IIIst., w następstwie pojawiło się wodogłowie pokrwotoczne, ale było nieaktywne. ostatnio niestety sie uaktywniło i trzeba było wstawic zastawkę.

czy ktoś miał do czynienia z taką zastawką?? jaki to ma wpływ na rozwój dziecka, czy prawidłowo działa, czy była konieczna wymiana itp.? wiem, ze lekarze mówią ze rozwoj bedzie przawidlowy, ze zastawka w niczym nie przeszkadza, ale jak wszyscy wiemy nie ma to jak wiedza i opinia innych rodziców...

bardzo prosze o podzielenie się swoją wiedza na ten temat

pozdrawiam, mama Zuzi :-*
 
reklama
Agatko,
Zapytam koleżanki, której syneczek ma już zastawkę 2 rok.. cierpliwości tylko proszę bo obecnie jest w szpitalu na korekcji stópek malca..
Komplikacje mogą się pojawić w czasie wstawiania zastawki albo tuż po.. a kiedy Zuzia miała operację?
 
Dziękuję, w zasadzie czuje się dobrze, jest radosna coraz bardziej kontaktowa i wydaje się jej nie przeszkadzac ta zastawka. Jednak jest jedna rzecz która nas troszkę martwi... zbiera się płyn wokół zastawki pod skórą ale lekarze mówią ze nic złego się nie dzieje, najwazniejsze ze nie ma ucisku na mózg. Nie pozostaje nam nic innego jak ufać lekarzom :-/
 
Agatko,
Rozmawiałam z koleżanką.. jej synek ma zastawkę do otrzewnej już drugi rok. Malutki czuje się dobrze, na nic nie narzeka, rozwija się prawidłowo w niczym zastawka mu nie przeszkadza. Taka zastawka "wytrzymuje" ok. 9 - 10 lat. najważniejsze jest aby układ drenowy nie uległ zapchaniu bo to wiązałoby się z wymiana zastawki. W CZMP mamy najlepszych neurochirurgów w kraju więc można im zaufać :) Na twoim miejscu skorzystała bym jeszcze z diagnozy innego lekarza odnośnie tego płynu wokoło zastawki..
Pozdrawiam serdecznie :)
Aga



 
to juz oglądało trzech lekarzy z CZMP :D
a "najśmiesniejsze" jest to ze ostatnia pani doc. kazała mi zrobic tomograf i z wynikami sie do niej zgłosic. dzis wypadała wizyta, ale niestety CZMP strajkuje i wszystko stoi!!! PRZYJĘCIA TYLKO RATUJĄCE ŻYCIE!!!! do odwołania :mad:
 
reklama
Czy wszystkie wcześniaki mają problem z wodogłowiem:confused: Moja dzidzia miała Usg i okazało się że lewa komora jest wieksza od prawej i pedjatra kazał przyjść za 2 tyg. do kontroli:eek:
 
Do góry