reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wodogłowie i zastawka

Jak można zapobiec wodogłowiu opróczy zastawki ? czy przez przebywanie dziecko w jednym pokoju przy chodzącym cały dzień komputerze ma to wpływ na wodogłowie?
 
reklama
Jak rozpoznać że dziecko ma wodogłowie jak sie objawia:confused: czy dziecko wtedy częściej płacze,ryczy:confused: Jak zapobiec wodogłowiu oprócz zastawki może są inne jakieś metody:confused: czy zastawke trzeba wstawic wcześniej przed wylewem
 
Jak rozpoznać że dziecko ma wodogłowie jak sie objawia:confused: czy dziecko wtedy częściej płacze,ryczy:confused: Jak zapobiec wodogłowiu oprócz zastawki może są inne jakieś metody:confused: czy zastawke trzeba wstawic wcześniej przed wylewem


przy wodogłowiu ciemiączko uwypukla się i z powodu ucisku w głowce dzecko moze bardziej płakac, wymiotować. napewno komputer nie ma wpływu na wodogłowie. absolutnie nie kazdy wczesniak ma wodogłowie. Zuzia po urodzeniu miała wylewy(krwawienia) w główce, które to krwawienia rozszerzyły komory, jak krwawinia sie wchłonęły organizm musiał wypełnic nadmiar miejsca w komorach płynami stąd wodogłowie. wodogłowiu z tego co wiem nie da sie zapobiec. jesli jest podejrzenie ze moze wystapic nalezy regularnie kontrolowac głowkę zeby odpowiednio wczesnie mozna było zareagowac. czasami niewielkie wodogłowie wchłania się samo, więc zastawki nie bedzie. zastawka nie zapobiega wodogłowiu, tylko sprawia ze przy istniejącym juz wodogłowiu nadmiar plynow jest odprowadzany z głowki np do otrzewnej i wchłaniany przez organizm.

przepraszam ze tak chaotycznie, mam nadzieje jednak ze rozwiałam wątpliwości. samemu co mozesz zrobić to badac ciemiączko czy nie twradnieje i czy sie nie uwypukla oraz mierzyć obwód główki raz na tydzien. teoretycznie nie powinna rosnąc szybciej niz 1cm na miesiąc.
 
napewno powinny byc regularne komtrole u neurochirurga jesli jest podejrzenie wodogłowia.

Asia 85 skąd jestes?
 
Jeste z Legnicy mam wcześniaka ur. w 7 miesiącu i nie miał wodogłowia teraz też nie ma tylko już ma 3 miesiące i lekarz zauważył na Usg że lewa komora jest większa od prawej stąd te wątpliwości.A ciemiączko nie twardnieje jak dziecko dorasta w 3 miesiącu:confused: czy to jest inna przyczyna:confused:
 
Czy wodogłowie może pojawić się w 3,5,6 miesiącach:confused:,czy odrazu po urodzeniu.:confused:Przy wodogłowiu ile centymetrów ma komora lewa i prawa.:confused:A jak jedna jest większa a druga miejsza.:confused:Czyja to wina:confused:
 
U mojej Zuzi tez jest lewa komora powiekszona tak jak ty szukam na ten temat wiadomosci bardzo sie martwie narazie lekarz kazal czekac ale nie wiem na co .jeden lekarz powiedzial ze moze to sie wchlonie inny znowu ze nie .teraz jestem w kropce .Chce by moja niunia byla zdrowa.jesli cos wiecie na ten temat piszcie prosze!!!!!!
 
reklama
witam,wodoglowie moze miec rozne podloze wiec niektore moga sie pojawic pozniej,jezeli jest to wodoglowie pokrwotoczne czesto sie wchlania i przestaje byc aktywne w wiekszosci jednak przy intensywnym zbieraniu sie plynow konieczna jest zastawka.moj syn urodzil sie w 29 tygodniu ciazy mial niedotlenienie i wylew krwi a w konsekwencji wodoglowie ,zastawke wszczepiono mu jak mial 6 tygodni potem rehabilitacja metoda wojty.po roku przy kontrolnym badaniu usg nie bylo widac ze kiedykolwiek mial wodoglowie.dzisiaj ma 6 lat rozwija sie normalnie zastawke ma caly czas ,chodzi do przedszkola a od wrzesnia do zerowki.pozdrawiam i glowa do gory
 
Do góry