reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wodogłowie- zastawkoniezależni

Isiaa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2020
Postów
32
Mam pytanie do osób, które są zorientowane w temacie zastawki. Pojawiają się czasami posty o tym, że zdarza się że dziecko stało się zastawkoniezależne, czy ktoś miał taki przypadek?

Czy jest możliwe to, że można usunąć zastawkę jeśli wodogłowie się zatrzymało?
 
reklama
Jest możliwe życie z wodogłowiem bez zastawki (przy niedużym wodogłowiu) ale chyba jeśli już jest zastawka, to nie praktykuje się jej usuwania. Sama mam wrodzone wodogłowie bez zastawki ale jakbym miała zastawkę (nawet już niepotrzebną) nie zdecydowałabym się na usuwanie.
 
Jest możliwe życie z wodogłowiem bez zastawki (przy niedużym wodogłowiu) ale chyba jeśli już jest zastawka, to nie praktykuje się jej usuwania. Sama mam wrodzone wodogłowie bez zastawki ale jakbym miała zastawkę (nawet już niepotrzebną) nie zdecydowałabym się na usuwanie.
Jest to pewne ryzyko, na różnych forach natrafiłam na post, gdzie lekarz zastanawiał się nad usunięciem, ponieważ dziecku tak poprawiły się parametry. Mam nadzieje, ze medycyna tak pójdzie do przodu, ze będzie jeszcze doskonalsza technika.

Mikado93 czy mogę zapytać jaki stopień pojawił sie u Ciebie ze ominęła Cię zastawka?Domyślam się, ze stopień jest niewielki
 
Do góry