reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wozek z lekka gondola- jaki?

Z perspektywy czasu (i X wózków później) gdybym miała taka sytuacje to bym się w ogóle nie wkręcała w takie wózki 2w1.
Kupiłabym sobie coś w stylu babyzen yoyo z miękka gondola. Szczególnie gdybym rodziła latem
Miekkiej gondoli nie biore pod uwage. Zwyczajnie nie podobaja mi sie takie wozki :) no i rodze w listopadzie wiec potrzebuje czegos wysokiego, oslonietego i z duza budka. Co do spacerowki to mam swoje wymagania, np. siedzisko montowane przodem i tylem czy duza budka, a ten wozek tego nie ma. Tez duzo chodze i jestem aktywna, dlatego spacerowka musi byc idealnie dopasowana. Gondola bedzie tylko na +/-6 miesiecy i to w zime wiec nie musi miec tych samych parametrow.
 
reklama
Ja miałam snapa z gondolą :D i sobie chwalę, był lekki i gondole można było złożyć na płasko, więc zajmował mega mało miejsca w bagażniku.
 
3.7 kg waży gondola do wózków joie, cybex melio też chyba jest lekki, stelaż waży ok 6 kg, wiec dla.mnie spoko. No i z doświadczenia powiem, że warto dać za wozek, jeżeli będzie się chodziło na spacery. Ja miałam camarelo piro za prawie 2 tys i bardzo szybko sprzedałam. Wole już na raty wziąć niż się męczyć z beznadziejnym wózkiem.
Cena to tak naprawde sprawa drugorzedna, jesli wozek spelni nasze wymagania. Joie juz ogladalam, jest to jakas opcja ale nie wszystkie modele :)
 
Ja miałam snapa z gondolą :D i sobie chwalę, był lekki i gondole można było złożyć na płasko, więc zajmował mega mało miejsca w bagażniku.
A ktora wersje snapa mialas? :) mialas mozliwosc zmiany siedziska przod/tyl? Sprawdzi sie zarowno w miescie jak i w lesie? :)
 
A ktora wersje snapa mialas? :) mialas mozliwosc zmiany siedziska przod/tyl? Sprawdzi sie zarowno w miescie jak i w lesie? :)
Valco snap 4, no właśnie nie było możliwości przekładania siedziska przodem i to jest chyba największą wada tego wózka (chociaż podobno jakaś nowa wersja już ma przekładane, ale nie sprawdzalam). Wózek ma dmuchane koła, więc radzi sobie dobrze w terenie, nawet grobowce królów na Cyprze nim zaliczyliśmy. No i z wad, to gondola miała mała budkę. Ale ogólnie to jest super, leciutki, prowadzi się jak marzenie jedną ręką.
 
Valco snap 4, no właśnie nie było możliwości przekładania siedziska przodem i to jest chyba największą wada tego wózka (chociaż podobno jakaś nowa wersja już ma przekładane, ale nie sprawdzalam). Wózek ma dmuchane koła, więc radzi sobie dobrze w terenie, nawet grobowce królów na Cyprze nim zaliczyliśmy. No i z wad, to gondola miała mała budkę. Ale ogólnie to jest super, leciutki, prowadzi się jak marzenie jedną ręką.
Dzieki :) nie jestem pewna czy jakies wersje snapa (moze sport albo jeszcze jakas inna🤔) nie maja mozliwosc przekladania siedziska, musze poczytac :)
 
reklama
Mam Snap (nie Trend) na piankowych kołach i kupuje na około rok klasyczny wózek, brak amortyzacji wyklucza dla mnie wożenie w nim noworodka i maluszka. Zastanawiałam się nad dokupieniem kół pompowanych i gondolki, ale jednak stawiam na wielofunkcyjny.

Przy czym propozycja z miękką gondola jest do mnie przemawiająca, ale nie wiem czy teraz są na rynku takie wózki, w których jest spacerówka na płasko i do tego miękki wkład. Chyba babyjoggery tak miały. Jeśli wózek spacerowy by mi odpowiadał i miał dobrą amortyzację, to nie miałabym żadnych oporów względem miękkiej gondoli - szefolnei jakbym miała nosić ją z dzieckiem po schodach.

Otwarty kosz jest dla mnie OK. Jak mi zależalo, żeby coś się nie ubrudziło lub nie wypadło przypadkiem, to wkładalam do kosza w zwyklej siatce.
 
Do góry