reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki dla dwójki w rożnym wieku.

Bardzo długo zastanawiałam się nad tym jaki wózek kupić.
Postanowiłam skoncentrować się najpierw na foteliku samochodowym a później dokupić wózek.
Mój wybór padł na maxi cosi pable, a żeby nie szukać daleko po sprawdzeniu wszystkich opini zdecydowaliśmy się na wózek z gondola i spacerówka maxi cosi mura 3 plus.

I to już chyba się nie zmieni....


Ufff cieszę się ze mam to z głowy!


Pamiętajcie dziewczyny ze dobry fotelik to podstawa.
Czasem decyduje o życiu i śmierci.

Pozdrawiam.
Fotelik to nie wszystko,jeszcze ważniejsze jest sprawne auto..

Hubert 18.02.2015
Wiktoria 06.06.2017
 
Ostatnia edycja:
reklama
W razie wypadku sprawne auto nic nie znaczy, a fotelik może uratować życie ;)

U nas będzie 2.5 roku różnicy, zamierzam dokupić dostawke do wózka, tylko zastanawiam się nad taką stojąca lub z dodatkowym siedziskiem. Będę o tym myśleć, pewnie do porodu.
 
W razie wypadku sprawne auto nic nie znaczy, a fotelik może uratować życie ;)

U nas będzie 2.5 roku różnicy, zamierzam dokupić dostawke do wózka, tylko zastanawiam się nad taką stojąca lub z dodatkowym siedziskiem. Będę o tym myśleć, pewnie do porodu.
Sprawne auto nic nie znaczy??
Jeśli auto jest powypadkowe /robione/spawane itp i blacha złoży się jak harmonijka to nic nie znaczy?
Jak ktoś ma niesprawne poduszki ,abs i inne to nic nie znaczy?
Co za bzdura, naprawdę w Polsce ludzie jeżdżą 15-20lehimi autami bo ich nie stać na inne i sądzisz że wszystkie są w idealnym stanie? Ja wolę dolozyc do auta niż do fotelika. I przede wszystkim jeździć ostrożnie.


Hubert 18.02.2015
Wiktoria 06.06.2017
 
Sprawne auto nic nie znaczy??
Jeśli auto jest powypadkowe /robione/spawane itp i blacha złoży się jak harmonijka to nic nie znaczy?
Jak ktoś ma niesprawne poduszki ,abs i inne to nic nie znaczy?
Co za bzdura, naprawdę w Polsce ludzie jeżdżą 15-20lehimi autami bo ich nie stać na inne i sądzisz że wszystkie są w idealnym stanie? Ja wolę dolozyc do auta niż do fotelika. I przede wszystkim jeździć ostrożnie.


Hubert 18.02.2015
Wiktoria 06.06.2017
Pewnie wiesz, że jak wozisz dziecko tyłem do kierunku jazdy to musisz mieć wyłączone poduszki? Więc ze względów bezpieczeństwa lepiej, żeby ich nie było.
Akurat w temacie fotelików jestem freekiem i nawet auto prosto z salonu, fabrycznie nowe w razie wypadku może nic nie dać, jeśli dziecko będzie w ciulowym foteliku.
Musisz poczytać o wypadkach i ich przyczynach.
Na ponad 30 tys wypadków w 2014 roku TYLKO 44 wypadki wynikały z niesprawnego auta (dokładnie hamulce).
W dużym wypadku, z dużą prędkością każde auto złoży się jak harmonijka. Jest w internecie dostępny artykuł, gdzie z auta nie zostalo prawie nic, jedyny pasażer który przeżył to... dziecko w foteliku RWF, miało jedynie zadrapania na nodze. Siła wypadku była taka, że fotelik został wepchnięty z tylna kanapa na deskę rozdzielcza, to sobie wyobraz co zostało z auta. A dziecku nic nie było. I to właśnie zasługa fotelika.

Nie zamierzam dyskutować z oczywistosciami. Dla mnie temat fotelika nie podlega żadnej dyskusji

Napisane na NEM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sprawne auto nic nie znaczy??
Jeśli auto jest powypadkowe /robione/spawane itp i blacha złoży się jak harmonijka to nic nie znaczy?
Jak ktoś ma niesprawne poduszki ,abs i inne to nic nie znaczy?
Co za bzdura, naprawdę w Polsce ludzie jeżdżą 15-20lehimi autami bo ich nie stać na inne i sądzisz że wszystkie są w idealnym stanie? Ja wolę dolozyc do auta niż do fotelika. I przede wszystkim jeździć ostrożnie.


Hubert 18.02.2015
Wiktoria 06.06.2017

Wydaje mi się ze mamaincogito miała na myśli fakt ze jeśli w sprawnym aucie albo w niesprawnym dojdzie do wypadku to tak czy inaczej fotelik może uratować życie.
Wiec siła rzeczy fotelik ma priorytetowe znaczenie.
A sprawny samochód...myśle ze każdy rozsądny czlowiek dba odpowiednio o przeglądy w swoim samochodzie i bez dzieci. A gdy pojawia się dziecko czy tez krótko przed,zwraca na to szczególna uwagę.
A to ze niektórych nie stać na zmianę auta to już inna sprawa i chyba nie nam to oceniać.
 
reklama
Do góry