reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

a jeszcze...w wyposazeniu wozka jest torba, duza i wygodna, mozna ja uzywaj jako podkladka do przewijania (brak mi polskiego fachowego slownictwa ;D) i oslona przeciwdeszczowa...a propos gondoli to slyszalam, ze niektorzy zamiast gondoli uzywaja w spacerowce tzw "soft bag" np. od teutoni, spacerowka jest dosc obszerna w srodku, ja obecnie zaczelam uzywac w spacerowce spiwor z baranie skory - dziwnie to zabrzmialo...to bardzo popularne w Norwegii w okresie jesienno-zimowym...dzieci spedzaja tu duzo czasu na powietrzu...zazwyczaj spiac ;D w wozku. pa
 
reklama
Ja polecam wózek spacerówkę firmy INGLESINA. Kupiłam ją w 2003 roku w marcu ( Kacperek miał 3,5 miesiąca) a teraz korzysta z niej młodszy syn.
Naprawdę nie do zdarcia.
Plusy:
wózek jest bardzo łatwy do złożenia i wygląda jak zwykła parasolka . Z łatwością wchodzi bo bagażnika Opla Corsy bez odkręcania kół
oparcie posiada trzystopniową regulację,aż po pozycji leżacej,
5 punktowe pasy bezpieczeństwa zabezpieczjące dziecko
przykrycie na nóżki
pojemny kosz na zakupy,
koła  z przodu 4 skrętne blokowane a  tyłu 2
dobry hamulec,
bardzo lekka konstrukcja ze specjalnym uchwytem do wnoszenia jedną ręką
i co najważniejsze materiał można zdejmować  i prać.
JA miałam specjalną wersję dla niemowlaczków z utwardzonym materacykiem do leżenia i przedłużoną  osłonką na nóżki.( wyglądała jak głęboki wózek)
Jestem bardzo zadowolona.
minus to tylko jeden brak przekładanej rączki ale i tak przeważnie chodziłam tak aby dziecko siedziało przodem do kierunu jazdy a na słońce zakupiłam parasolkę za 15zł.
Ania
 
Zuziu,ja mam taki wózek i jestem z niego zadowolony,ale....
Kupiłem go na allegro jako używany,jest super,bardzo dobrze sie go prowadzi,nawet jedną reką.Jest nienajlżejszy,ale są cięższe.Podobno czasem się psują,jak słyszałem,ale nasz narazie działa bez zarzutu,nic nie skrzypi,nie piszczy,koła na łożyskach leciutko sie kręcą.
ma chyba słaba amortyzację w porównaniu do innych wózków,ja podłozyłem pod materacyk gąbkę,żeby maluszkowi było lepiej, no i nie da cie nim bujac dzidziusia na boki,tylko pionowo w niedużym stopniu.
No i chyba jako głęboki to nie jest zbyt duży,my mamy wczesniaczka bardzo malutkiego,ale jakies duże dziecko chybaby miało troche mało miejsca,moim zdaniem.
jest ciepły,ale niema praktycznie,żadnych kieszonek,bo te co ma to mozna włożyć tylko komórkę albo bilet :).Nowsze wersje są chyba lepsze,bo mozna spacerówke przekładać w obie strony no i sa ładniejsze.i maja torby na rączce
Czyli generalnie jest ok :) , ludzie sie ogladaja za nim ;)
Pozdrawiam.

A tu Babcia z wnuczkiem na rynku w Krakowie :)
Jesli masz jakies pytania,to chętnie odpowiem
Pozdrawiam raz jeszcze :)
 
Witam wszystkie mamy i wszystkich tatusiow.
Ja mam czworo dzieci6,5,4 latkas oraz 8 miesiecy i troszke wozkow mialam,to znaczy nie ja ale moje dzieciatka.
U mnie NIE SPRAWDZILY SIE firmy,chicci,graco,hauck byly beznadziejne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Potem kupilam polskiego ELMAR-a po roku zlamal sie stelaz.
Polkski ADAMEX byl na ocene 4,teraz mam polskiego EL-JOTA trzykolowego i jestem z niego zadowolona !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stelaz mocny,obszerna gondola jak i spacerowka,material bardzo trwaly.Moje dzieciaczki skacza po nim,waza sie i jest ok.
Ostatnio jak sobie kostke skrecilam na dworze,,,to mnie mazadzil do wozka,,,i sporo mnie przewiozl...WOZEK WYTRZYMAL CIEZAR 87KG,,,,,,bylo mi troszke ciasno,,,,ale wygodnie.
POLECAM WSZYSTKIM EL-JOT
 
Ja wlasnie kupilam mikado discovery II. Mam nadzieje, ze bede zadowolona. Jak na razie nie widze wiekszych wad. Wczesniej czytalam ten watek i konsultowalam wybor wozka z moja siostra. Wyszlo mi ze za taka cene, to ten wozek jest najlepszy. Ale sa tylko trzy ustawienia oparcia, co tutaj zostalo skrytykowane, ze to nie jest zbyt wygodne. Nosidlo jest spore, potem mozna wozic dziecko bez nosidla, tylko z dodatkowa oslonka. Podnozek jest regulowany wiec nogi malucha nie beda wisialy jak zasnie. Raczka sie przeklada i ma regulowana wysokosc. Ale wypowiem sie bardziej lub mniej krytycznie za kilka tygodni ;-). A i tu jeszcze taka ciekawostka, zobaczylam ten wozek w warszawie, ale w kazdym sklepie mowili mi, ze nie mozna wybrac sobie koloru tapicerki. Producent po prostu cos tam przysyla i trzeba sobie z tego cos wybrac. Ja sie uparlam, ze chce wozek w zieleni, ale raczej takiej oliwkowej, moze z bezem, zgnila zielen. I co sie okazalo, ze w radomiu w sklepie, za taka sama cene moglam sobie wybrac kolor tapicerki. Mieli probnik i do tego jeszcze w promocji dorzucili mi jeszce folie przeciwdeszczowa... W kazdym razie mam takie kolory jakie chcialam za taka sama cene, a wozek przywiozla mi siostra meza.
Pozdrawiam,
z_agatka (36 tc)
 
Ja mam wózek polskiej firmy wychamet breaker i jestem z niego zadowolona i jest w przystepnej cenie 700zł. Duzo czytałam na forum i nie polecano graco chicco a miałam z tej firmy kupic. Jest idealny na polskie drogi, ma duze kołka, jest szczelny i go polecam.oto strona http://www.wychamet.pl/ pozdrawiam
 
Kiedy bylam w ciazy zakupilam wozek Queeny Speedy SX - trojkolowiec trojfunkcyjny) i nie jestem szczegolnie szczesliwa. Mi nie przeszkadza waga bo nie nosze wozka na dol tylko zostawiam po drzwiami wejsciowymi na klatce schodowej (mieszkam w domu kilkurodzinnym i wiem, ze nikt obcy tu nie wchodzi) ale jest on niewatpliwie ciezki chociaz nei pamietam wagi. Natomiast najgorzej bylo z gondola, ktorej moje dziecko nie cierpialo a co wiecej ktora w 3 miesiacu zycia byla juz za mala na mojego dlugiego bobaska :). Dokladnie byla nie tylko za krotka ale i zbyt waska i moje biedactwo lezalo w niej jak sardynka w puszce. W efekcie wozilam go w krzeselku samochodowym (mozliwosc zakladania krzeselka okazala sie duzym plusem tego wozka). Duze znaczenie mialo to, ze moj synek ma refluks i po wytrzesieniu go w gondoli bylo jeszcze gorzej :( W kazdym razie teraz uzywamy spacerowki (moj synek ma 4 miesiace a na instrukcji jest napisane, ze dla dzieci od pierwszego roku zycia... lub przynajmniej siedzacych...ale nie mam wyjscia) no i mam rowniez pewne obawy co do tego sprzetu. Brakuje mi zabezpieczenia z przodu (wozek jest otwarty jak parasolka) a dziecko trzymaja wylacznie pasy co jak sadze pozniej bedzie ograniczalo jego ruchy i nie wiem co wtedy zrobie. Dla mnie to wyglada tak, ze pomiedzy gondola a spacerowka brakuje formy przejsciowej...
 
reklama
a ja mam wózek peg perego atlantico i jestem tak na 85% zadowolona. naprawdę lekki, jest to spacerówka do której można dokupić gondolkę i fotelik samochodowy. wnosząc gondolkę sama lub z kimś zawsze ją odpinam /bardzo łatwo/ i wnoszę osobno, co dużo ułatwia. jeśli trzeba pokonać kilka schodków bez problemu biorę go pod pachę sama. sama gondolka ma również nóżki rozkładane i może służyc za łózeczko turystyczne lub po prostu jako fotelik dla dziecka poza domem gdziekolwiek, bo ma też unoszoną część przy główce, dowolna regulacai wysokości. dół wózka jednym ruchem da się złożyć i samodzielnie stoi!
folia p/deszczowa dostosowana jest do spacerowki, ale do gondoli też ujdzie.
największy minus - słaba amortyzacja, jest wprawdzie i z przodu i z tyłu, ale działa nie tak jak bym sobie tego życzyła, a kółka są odlewane, nie pompowane.
powiem szczerze - do bagażnika skody fabii nie wchodzi... wozimy więc dół bez gondoli na przenim siedzeniu, ja z małą z tyłu :mad:
ale plusy przysłaniają minusy, świetny wózek do miasta, po lesie jeszcze nie próbowałam.
generalnie polecam!!! :)
 
Do góry