reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie glutenu

Witam. Kaszka manna to gluten. Lepiej wybrać kaszki ryżowe smakowe lub nie. W przypadku zaparć (jak u nas) robiłam kleik ryżowy przez kilka miesięcy. Nie mieliśmy problemów. Gluten wprowadza się z tego co pamietam w 9 m-cu i to odrobinke dodaje się do jedzzenia maluszka. Po pierwszych urodzinach mozna robic grysik. Ja nie kupowałam smakowych kaszek, bo uważam, że lepiej dziecka nie przyzwyczajać, a i tak mleko jest słodkie. Czasami po prostu dolewałam świeżego soku:tak:. Kaszkę robię na noc właśnie. Taka sama porcja co na śniadanie. Kolację mamy o 19.30 a śniadanie o 8.00.
A grysik się robi prosto- na zimna wode lub mleko wsypuje mannej tyle ile chce, gotuje 2 lub 3 min zalzy co pisze na opakowaniu.Trzeba często mieszać bo robią się grudki..a przynajmniej ja mam z nimi problem. Do mannej dodaje czasami świeży soczek z jablka lub z czerwonego owoca. Wit. C pomaga w przyswajaniu żelaza z mleka więc dobrze jest dodać.
 
reklama
a nie powinnas o wprowadzeniu glutenu porozmawiac z pediatra?? Jak wcześniej napisałam gluten się wprowadza w 9 m-cu i to po trochę. Michał w tym wieku jadł kleik kukurydziany na zmiane z ryżowym. Ale jak uważasz. Na 260ml mleka wsypuję 3 miarki kaszki mannej. Wychodzi gęste ale bez przesady. Ugotujesz i będziesz wiedzieć co i jak.
 
jak tam już wyżej pisałam, moja mała już dawno je produkty z glutenem.nie wiedzialam o nim i już jej wprowadziłam dawno makarony, mączne kluseczki,nawet chleb już ze mną je bo wymusza jak widzi wiec nie będę jej już tego przerywać.a położna wie o tym bo na szczepieniu w 5miesiącu pytała czym ją już karmię to powiedziała żeby jeszcze tylko rybkę dawać ze dwa razy w tygodniu.i wie o wszystkim.za kilka dni mamy nastepne szczepienie to bede musiala powiedziec że mleko(na krowie dla dzieci mamy tutaj specjalne takie od 6miesiaca) zmienilam bo oni to zapisuja chyba w karcie bo widzialam ze jak mowie co i jak to bezgra.dziekuje i pozdrawiam
 
aham no to ok. Nie czytałam wszytkich postów. Michałowi razem z grysikiem gotuję płatki owsiane tylko, że im trzeba więcej czasu. Życzę smacznego:-)
 
mój od pierwszych zupek (5mc) mial dodawana kaszke manne i wszystko oki, z tym wprowadzaniem w 9 mcu to sredniowiecze, jak dziecko jest 'normalne' to od razu sie daje, z reszta taki jest teraz schemat zywienia, warto go przeglądnąć...
 
Witajcie drogie Mamy!



Pracuję w firmie IMAS International, która robi badania opinii społecznej przez internet. Potrzebujemy do jednej z ankiet mam, które posiadają dzieci w wieku od 0 do 5 miesięcy. Ankieta jest na temat produktów mlecznych dla dzieci. Badanie jest w toku i do przyszłego wtorku potrzebujemy wypowiedzi jeszcze ok. 40 mam.

Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy, które chcą się podzielić swoimi opiniami do rejestracji na portalu badań internetowych IMAS OnLine http://www.imasonline.pl/pl/register/
Nasz portal umożliwia gromadzenie punktów za udział w badaniach, które można wymienić na bony pieniężne lub wpłaty na cele charytatywne. Ponadto wśród osób zarejestrowanych w tym roku wylosujemy cenne nagrody.

Czekamy na twoją rejestracje oraz po jej zakończeniu na maila zatytułowanego MAMA na adres pomoc@imasonline.pl
 
Ostatnio neonatolodzy stwierdzili , że to brak glutenu powoduje alergie. Gluten posiada rzęski , które otaczają cały organizm i ich brak jest przyczyną alergii. Moja córka dostała gluten jak skończyła 9 miesięcy i trochę żałuję , że tak późno.
Ja na Twoim miejscu podałbym zwykłą kaszę mannę. Ugotuj pół łyżeczki na 150 wody i wsyp 5 miarek mleka.
 
reklama
mi pediatra powiedziala żeby nie dawać zwykłej kaszki manny dla dorosłych tylką jakąś z nestle. Ja obeszlam kilka marketow i w zadnym nic takiego nie znalazłam albo źle szukałam. A Wy wiecie jaka to kaszka? aha znajoma daje dziekcu (4 mce ma mała) zwykłe biszkopty rozmoczone jako gluten i małej też nic nie jest:eek:
 
Do góry