reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez pytia, 9 Czerwiec 2006.

1. pytia

pytia Fanka BB :)

Wiem, że mój Jaś nastarszy, więc pewnie będę jedną z pierwszych mam testujących słoiczki i inne cudeńka, ale myślę, że wątek się przyda i z czasem będzie się rozwijał. Może któraś z was już coś próbowała?

My wczoraj otworzyliśmy słoiczek z marchewką Gerbera (od 4 miesiąca). Lekarka kazała zacząć od dwóch łyżeczek. Ale nie myślałam sobie, że to będzie takie trudne! :laugh: Od marchewki było całe ubranko Jasia, buzia (łącznie z włosami), o mnie i stole nie wspomnę. Biedak nie wiedział, co ma począć z tą łyżeczką w buzi. W końcu rozrzedziłam mu marchewkę z wodą i w takiej półpłynnej postaci wlałam do buzi. I tak połowa się wylała z powrotem. W drugą połowę zwrócił po pół godzinie ::)

Może którą ma jakiś pomyśł, jak nauczyć malucha jeść z łyżeczki???

2. agawa1

agawa1 Marcowa mama '06 Mamy lutowe'08

pytia mój młody jest przyzwyczajony do łyżeczki bo podaje mu od 1 go miesiąca witaminki z mleczkiem moim.Są takie specjalne łyżeczki aventu. anatomiczne specjalnie dla dzidzioli może one by pomogły

3. reklama
  4. felqua

felqua Fanka BB :)

Ja mam lyzeczki canpola-u nas sie swietnie sprawdzaja-tylko Jasiul tez od 3 tygodnia wcina witaminy z herbatka- woli lyzeczke od butelki.
    Ciekawe jak to przyzwyczajenie do lyzeczki sprawdzi sie przy podawaniu pokarmow stalych-z opowiesci szwagierki wiem ze ona miala olbrzymie problemy -jej coreczka za nic nie chciala przyjac nic z lyzeczki-ona zaczela jej podawac miazsz pomaranczy ( tu na Wegrzech polecaja pomarancze na rowni z jablkami-ciekawe bo w Polsce uwazane sa za jedne z najwiekszych alergenow)

5. anian

anian Fanka BB :)

oj, niewiedziałam, że w przyszłości może się przydać umiuejętność picia witaminek z łyżeczki... ;)

6. kaśka76

kaśka76 Fanka BB :)

a mi pediatra powiedziała, że z podawaniem nowych pokarmów mam wstrzymać się do szóstego m-ca. na razie tylko nutra i cyc. chyba ze skończę karmić wcześniej piersią.

7. pytia

pytia Fanka BB :)

Drugie podejście marchewkowe za nami. Umorusani jesteśmy podobnie jak wczoraj, ale tym razem coś tam chyba wpadło do żołądka ;) Oj potrzeba mi mega cierpliwości ::)

8. martap22

martap22 Mama kwietniowa 2006

my jeszcze nie testujemy nowych posilkow,ale Wiki dostaje na lyzeczce witaminki (mam lyzeczke Aventu),ale daje jej jak jest naprawde glodna to wtedy nie chwyta ta lyzeczke i nie chce puscic,jeszzce ja oblizuje jezyczkiem a potem placz ze nie ma wiecej (bo witaminka z moim mleczkiem) wiec od razu daje jej butle i jest ok. jak kiedys chcialam jej dac kiedy az tak glodna nie byla to nie chciala buzki otworzyc i wszystko wylecialo.

9. Milla

Milla Mamy marcowe 06

My tez musimy poczekac do 6 miecha. Tak bym chciala zeby juz jadl inne posiłki bo moze by mial dluzsze przerwy. czytalam ze u dzieci karmionych sztucznie inne pokarmy podaje sie o 2 miesiace wczesniej niz dzieci karmionych piersią.

10. reklama
  11. anian

anian Fanka BB :)

My zaczniemy wprowadzać nowe pokarmy w sierpniu (chyba, że Mała zadecyduje inaczej :laugh:), żeby miała czas się przyzwyczaić, bo od września do pracy ;)

12. KingaP

KingaP Gość

my też... :)

Poleć forum