reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

10 mleko nan3(210 ml)
12-13 owoce badz jogurt
15 obiad gotowany badz sloiczek
17 mleko nan3 (150)
18.30 - 19 owoce
21.30 kaszka sinlac badz mleko nan3 (210ml)
 
reklama
7:30 cycusie
8:30 jedno starte jabłko + mała kromeczka chlebka
10:45 ok 170 ml Bebiko 2
12:30 - 13:00 duuuży obiad (micha ugotowanego albo 2 słoiki)
15:30 ok 170 ml Bebiko 2
17:30 coś do przegryzienia do rączki: chrupki, chrupaczki albo odrobinka mojego obiadu, makaronik, albo chlebek
19:00 micha kaszki mleczno - ryżowej z całym słoiczkiem owoców albo z dużym bananem
20:20 cycusie aczkolwiek bez entuzjazmu

w międzyczasie trochę herbatki lub wody
 
Po długich poszukiwaniach znalazłam wreszcie alternatywę dla herbatek granulowanych, które niestety są dosładzane!!!

W aptece znalazłam serię herbatek dla dzieci "Rubinki" w różnych wariantach smakowych (dla dzieci powyżej 6.m-ca) - nabyłam "suchy nosek" i "pomarańczę" po 5,40zł każda. To są herbatki ekspresowe do zaparzania - i co ważne nie zawierają cukru. Pomarańcza cudnie pachnie i mam nadzieję, że posmakuje Szymkowi - czekamy aż wystygnie :-)
 
Ivka ja mam czereśnię, sama bardzo lubie ale Muszek nie bardzo. A suchy nosek jest fuj :dry:
Pozdrawiam
 
oooo!!!

a ja chętnie skorzystam, bo już mi się na szczęście ta granulowana kończy, a myślałam już o takiej zwykłej owocowej, ale nie byłam pewna czy w tym wieku można podawać:happy:
 
Moje dziecko jakoś nie darzy entuzjazmem tych granulowanych herbatek...woli rozwodniony wodą soczek....lub wode ...ale chętnie spróbuję tych herbatek, o których Ivka mówiłas :tak: :tak: :tak: :tak:
 
Ja nie dawalam zadnych granulowanych herbatek bo dla mnie to wyglada na chemie, ziola i cukier albo glukoze. Tutaj wcale nie maja herbatek, lekarz jak go zapytalam czy dawac herbatki nie wiedzial w ogole o czym mowie. No ale co kraj to obyczaj.
A moj synek jada tak:

8 rano- kaszka (bobovita na gesto, albo owsianka, albo jeczmienna albo mieszana, czasem z owocami, czasem sama)
12- zupka mojej roboty+ jakis owoc ze sloczka
15ta -jogurt
17:30-18ta -obiad tzn duzy sloiczek obiadowy albo dwa male+deser owocowy
20ta butla mleka

Czasem Patryk budzi sie w nocy na mleko. Miedzy sniadaniem a zupka w poludnie ma dluzsza przerwe w jedzonku ale to dlatego ze zwykle zasypia ok 10 i spi az do 12tej. W miedzyczasie kilak chrupek, jablko z siatki i zadnych napojow.
 
dyis dalam Lence jajecznice wcinala az jej sie uszy trzesly :-) :-)
i tu mam pytanie jak czesto mozna dawac jajecznice i z ilu jajek naraz:confused:
 
reklama
Kasia- my dajemy jajecznice z jednego jajka..:tak: :tak: a jajko może być 3-4 razy w tygodniu...u nas jajko (bezwzględu na to jaka forma przygotowania) jest co 2 lub 3 dzień:-D :-D
 
Do góry