reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wracamy do formy i figury

anila

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Marzec 2012
Postów
2 681
Miasto
Wielkopolska
hej :-)

nie wiem jak Wy ale ja się nie mieszczę w ciuchy sprzed ciąży i porodu... za chwilę minie miesiąc połogu, chyba czas zacząć powrót do dawnych ciuchów tym bardziej, że piękna wiosna za oknem...

proszę piszcie jak dbacie o figurę, co można zrobić by pozbyć się fałda po brzuchu, skoro nie można się odchudzać (bo karmienie piersią) to w jaki sposób zadbać o linie...

ja na początek odstawiam słodycze (strasznie rozpuściłam się w ciąży) - będzie trudno bo zawsze zastępowałam je owocami a teraz większości owoców nie mogę.

no i gimnastyka... znalazłam coś takiego: Ćwiczenia na płaski brzuch: ćwiczenia po porodzie - video - www.mamazone.pl

a Wy jakie macie sposoby?
 
reklama
To ja się dopiszę z pytaniem o ćwiczenia na brzuch ale po cc.
Waga powoli schodzi, zostało mi jeszcze z 5 kg do wagi z przed ciąży. Lekkostrawna dieta karmiącej mi służy, ale brzuch - koszmar! Nie dość, że dołem jeszcze podpuchnięty to zwałki okropne się zrobiły. Ale boję się trochę jakiś brzuszków robić, bo nie wiem, czy to bezpieczne i czy mi coś tam w środku nie po puszcza.
 
katarina- na ćwiczenia po cc chyba za wczesnie. Musi minac te 6 tygodni. Potem wizyta u lekarza, on oceni czy wszystko ok. Ja tak miałam przy starszym Synku. Teraz też czekam:) Brzuch mniejszy ,ale jest: Zmieszany:: Zmieszany:. Z wagi zostało mi 2 kg,ale tak moze zostać jak najbardziej, bo jestem strasznie chuda i źle mi z tym. Deita, karmienie- szybko wrócisz do formy:tak:

anila- ja puki co smaruje brzuch kremami" poporodowymi ::-) sprawdza się, ta skóra jest zupełnie inna jak wklepuję 2 razy dziennie. Na ćwiczenia poczekam jeszcze te 3 tygodnie:tak:
 
Ostatnia edycja:
Ja też po cc na samym początku brzuch koszmar jak w 6 miesiącu byłam załamana. Ale mąż powiedział że będzie dobrze wzięłam się za karmienie i brzuch się zmniejszył do etapu jak przy 3-4 miesiąc. Ale pod pępkiem jeszcze boli brzuch jak nacisnę. Niestety mam rozstępy nad pępkiem :( ale robię piling codziennie i stosuję krem na rozstępy i mam nadzieję że jakoś to będzie wyglądać lepiej. Ale skóry na brzuchu mam ciągle dość sporo powoli się ściąga wiem że to musi trwać. Szkoda że nie można robić brzuszków.
Pola- to po cc po 6 tygodniach należy iść do lekarza? ja się boję o przepuklinę bo podobno można szybko się nabawić czy to prawda?
 
Anezram- ja dostałam przepuklinę po wczesniejszej cc. być może ma to związek. w sumie to nikt mi tego nie powiedział, a wyszła właśnie po porodzie cc.
 
po każdym porodzie idzie się do lekarza po 6 tyg połogu.
wczoraj weszłam na wagę z małym bo chciałam sprawdzić czy coś przybrał i sama ważyłam 67,3 ...czyli zostało by mi 4,3 kg do zrzucenia. Pola jakie kremy na ten brzuch..? jaka firma ??
Ja na razie robie masaże podczas prysznicu czy kąpieli taka ostrą gąbką,żeby skóra się lepiej ściągała...krem na pewno by polepszył takie działanie.
 
fel- kupiłam mustellę- żel poprodowy. Przy starszym Synku tez się bardzo sprawdziła. Skóra stała się jędrna, i widzę jak z dnia na dzień ten brzuszek robi się coraz bardziej płaski(I ta skóra po dłuższym stosowaniu jest taka fajna ,nie obwisła:sorry:) U mnie naprawdę działa. Jest drogi, ale na allegro można kupić taniej. Jeszcze uzywałam ziaji- masła poporodowego- też jest ok. No i dużo tańsze. i tak jak pisze pscółka rewelacyjny jest palmers!

pscólka- a ten bio oil na co jest?
 
bio oil jest na rozstępy i blizny. Zastanawiałam się nad kupnem chciałam kupić Vichy ale nie dostałam w aptekach i w końcu dostałam Pharmaceris tocoreduct forte nie wiem czy pomoże :(
Muszę wejść na wagę ale nie posiadam w domu :) ale jestem ciekawa ile mi zostało do zgubienia a gdzie dostałyście palmers?
 
reklama
Do góry