reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

Bry

Ja po pierwszym dniu pracy. Ehhh szkoda słów. Utwierdzam się w przekonaniu, że biorę L4.

Kwas foliowy najlepiej brać przez cały okres kp. Wspomaga wchłanianie żelaza z pożywienia. Więc nie do końca 1 trymestru i koniec.
Ja witamin żadnych nie brałam przez dwie ciąże i teraz też nie zamierzam. Jak coś jest do wszystkiego, do jest do niczego. Większość się nie przyswoi. Więc wydawanie kasy w błoto. Mój lekarz nie zaleca.
Za to biorę jod i witaminę D, oczywiście plus kwas foliowy.

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jeszcze nie mąż, narzeczony :p Jakoś staramy sie dotrzec, ale mi jest mimo wszystko ciezko, poprostu nie jestem w stanie pojac czemu tak sie stalo :(.. ale skupiam sie na ciazy maksymalnie jak moge :)

Dzisiaj jest jakas masakra.. cokolwiek zjem skreca mnie z bolu zoladka, nie wiem co sie dzieje, ale umieram [emoji22]



A to nazewnictwo nie ma dla mnie żadnego znaczenia: mąż, narzeczony, partner... obojętnie. No, wyobrażam sobie, że musi Ci być ciężko. Stracić zaufanie bliskiej osoby w tak ważnym momencie musi być bardzo trudne. Ale widzę, że masz dobrą strategię. Trzymaj się mocno. A ten głupek niech się opamięta i po stokroć przeprasza. Patelnią bym mu w łeb przywaliła! Taką piękną narzeczoną ma i takie numery!

[emoji8]

A te bóle żołądka to może objaw stresu? Długo to masz? Może idź do lekarza z tym?
 
A propos wizyt prywatnych. My jeździmy do prywatnej kliniki, bo opieka tam i warunki są na medal. Fakt faktem wizyty są kosztowne ale wsparcie jakie tam dostaliśmy pomogło nam tak szybko zajść w ciążę przy różnych komplikacjach.

Ale do sedna [emoji6] Dziewczyny czy praktykujecie taki zabieg że macie swojego ginekologa prywatnie a w razie konieczności zrobienia badań idziecie na NFZ? Badania są płatne, bo skierowanie na nie od prywatnego to czasem koszt około 200 zł no a przecież składki się płaci po coś [emoji6] Wiem, że to podchodzi pod typową chamówę ale słyszałam że wiele ciężarnych mam tak robi [emoji4]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Mój przyjmuje w szpitalu, prywatnie i NFZ

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jest fajna lekarka znajomą chodzi kazałam jej się zapytać przy okazji kiedy ma najbliższy termin i jakby co.mnie wpisała to uwaga marzec [emoji19]

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
O kurczę to szaleństwo. Ja rejestruje się przez e-rejestracje widzę cały terminarz lekarza i wybieram sama godzinę. W mojej rodzinie był przypadek bardzo ciężkiego porodu (około 30 godzin), z kolei moja znajoma miala ciążę prowadzona przez lekarza NFZ. W obu przypadkach są cudne dzieci jednak z pewnymi problemami. Od tego momentu jak jeden mąż leczymy się wszystkie rodzinnie w prywatnej klinice i wcale nie jesteśmy krezusami. Wolę się poświęcić finansowo i mieć pewność że dzieciątko jest obejrzane z każdej strony niż czuć się jak intruz czy błagać o L4

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A to nazewnictwo nie ma dla mnie żadnego znaczenia: mąż, narzeczony, partner... obojętnie. No, wyobrażam sobie, że musi Ci być ciężko. Stracić zaufanie bliskiej osoby w tak ważnym momencie musi być bardzo trudne. Ale widzę, że masz dobrą strategię. Trzymaj się mocno. A ten głupek niech się opamięta i po stokroć przeprasza. Patelnią bym mu w łeb przywaliła! Taką piękną narzeczoną ma i takie numery!

[emoji8]

A te bóle żołądka to może objaw stresu? Długo to masz? Może idź do lekarza z tym?

Patelnią to mało[emoji23]

Nie nie, dzisiaj tak wyjatkowo, czuje ze mi cos siedzi na zoladku a nic nie jadlam
Takiego co moglo byc nieswieze.. wszyscy jedli to co ja a tylko mnie dopadlo[emoji51]


 
O kurczę to szaleństwo. Ja rejestruje się przez e-rejestracje widzę cały terminarz lekarza i wybieram sama godzinę. W mojej rodzinie był przypadek bardzo ciężkiego porodu (około 30 godzin), z kolei moja znajoma miala ciążę prowadzona przez lekarza NFZ. W obu przypadkach są cudne dzieci jednak z pewnymi problemami. Od tego momentu jak jeden mąż leczymy się wszystkie rodzinnie w prywatnej klinice i wcale nie jesteśmy krezusami. Wolę się poświęcić finansowo i mieć pewność że dzieciątko jest obejrzane z każdej strony niż czuć się jak intruz czy błagać o L4

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jako dziecko miałam przepuklinę oplątana koło jajników (lekarz powiedział mamie że kiedyś może być różnie), później potrąciło mnie auto miałam problem z miednicą biodrem i stopą dlatego wolę prywatnie

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
1516050329-00ecd44957717c7f-aaaaaa.jpeg


Dziewczyny! Potraficie wytlumaczyc mi dlaczego w 6 tygodniu wyznacznik bety zaczyna sie nizej niz w 5? [emoji3] bo staram się to juz jakis czas rozkminic :D
 
Ja póki co jem jak szalona, myślałam, ze to za wcześnie na smaki:)
Brzuch mnie tez pobolewa ale nisko, pocieszam się, ze pare osób tu pisało, ze to normalne:)
 
reklama
Gosia bo beta nie jest sztywna. Nie da się na jej podstawie określić wieku ciąży. Jedna kobieta będzie miała mniej, inna więcej.
Edit :
Albo komuś się popierpapier [emoji14]

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry