reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

reklama
Tabelka sie zrobi bedzie cacy =)

qb3cj44j6cg72hqh.png
Pierwszego synka też mam z września...urodzony 28...teraz termin mam na 21 [emoji23][emoji23][emoji16][emoji16]

Napisane na SM-J530F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej,
Witam się ją - zmeczona... Dostałam skierowanie na cito do endokrynologa, w pt mam wizytę u gina - mam nadzieję na kartę ciąży i L4. No i już mi zapowiedział skierowanko na krzywa cukro
A propos wizyt prywatnych. My jeździmy do prywatnej kliniki, bo opieka tam i warunki są na medal. Fakt faktem wizyty są kosztowne ale wsparcie jakie tam dostaliśmy pomogło nam tak szybko zajść w ciążę przy różnych komplikacjach.

Ale do sedna
emoji6.png
Dziewczyny czy praktykujecie taki zabieg że macie swojego ginekologa prywatnie a w razie konieczności zrobienia badań idziecie na NFZ? Badania są płatne, bo skierowanie na nie od prywatnego to czasem koszt około 200 zł no a przecież składki się płaci po coś
emoji6.png
Wiem, że to podchodzi pod typową chamówę ale słyszałam że wiele ciężarnych mam tak robi
emoji4.png


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja tak robie i w ogóle nie jest mi wstyd. Składki place, należą mi się te badania. Gdyby NFZ zapewnił mi godna opiekę w ciąży, nie musiałabym płacić za wizyty prywatne.
Ale będzie się działo we wrześniu :D ciekawostka: mój pierworodny też z września :laugh2:
Dziewczyny was też sutki bolą? u mnie to na razie jedyny objaw ciąży, jakieś wrażliwe się zrobiły. No i jak kaszlę/kicham to mnie ciągnie w podbrzuszu dość boleśnie.
Moja pierworodna też z września - z 3 września, a teraz termin wg usg mam na 4 września :p piersi bolą, sutki krzyczą. Młoda nadal ssie raz dziennie, a ja cierpię.


Witam wszystkie nowe mamy, gratuluję świetnych przyrostow HCG :) uciekam spać, jutro znowu praca. Znowu. Mam dość, chce L4.
 
Czesc Dziewczyny! Ja tez czytam po nocach forum i nie daje rady za Wami nadążyć! Duzo nas;) gratuluję Nowym szczesciarom!
Narzekalam ze mnie nie mdli to zaczęło i teraz chcę odwołać moje prosby żeby objawy wystąpily w pelnej krasie.. :) ale pochłaniam wszystko, więc na wage raczej nie wplynie..
Po za tym spalabym i spala, strassznie szybko sie męczę, i co jakis czas cos pokluje w brzuchu.. mam nadzieje ze bedzie ok. W środę usg..
Mi gin mowila zeby teraz tylko kwas foliowy brać ale zastanawiam się tez nad jakimis omega3?


oar8vfxmot2h0mys.png
 
Macie racje dziewczyny, że to pracownicy szefa przyzwyczajają do takich zachowań, u mnie jak się zatrudniałam przyzwyczaił do niechodzenia na L4 mój kierownik i tak już prezes to załapał i wykorzystuje. Ogólnie nie mogę samych złych słów powiedzieć na szefa bo pozytywny tez ma, i na prace narzekać nie mogę, bo jest lekka, przy komputerze od 8-14 wiec jak najbardziej jest okej :), i atmosfera pracujących tam ludzi jest super:) Poprostu mam obawy z rozmowa z szefem gdyz będzie to taka pierwsza sytuacja w firmie i jestem ciekawa jego reakcji. Może nie będzie taka zła i w podświadomości miał takie myśli ze w końcu muszę być w ciąży :) Mam zamiar pracodawcy powiedzieć dopiero po 12 tygodniach.

Ja biorę tez kwas foliowy i pije dużo świeżych soków z owoców i warzyw :)

Co do wizyt, nigdy nie miałam przyjemności spotkać fajnego i dobrego lekarza z NFZ, i wszystkie badania jak i wizyty chodzę prywatnie. Mam wrażenie Ze wtedy mi nikt łaski nie robi. Może Poprostu tak trafiłam na takich dziwnych lekarzy z NFZ :(
 
Dziewczyny, widze, że temat witamin jest ciągle poruszany. Z niezbędnych jest oczywiście kwas foliowy w dawce 0,4 mg ( w niektórych przypadkach zalecana jest większa dawka, ale to juz ginekolog Wam wtedy powie ile dokładnie). Dobrze, jest wtedy kupic lek ( folik), a nie suplement diety wątpliwej firmy. Jesli wybieracie preparaty wieloskładnikowe ( co nie jest konieczne) to taki dobry preparat powinien miec: kwas foliowy 0,4 mg, wit. D 2000 IU, jod 0,2mg, DHA 600 mg, może być też żelazo i magnez, ale żelazo zwykle jest przepisywane na podstawie wyników morfologii. Jeśli w preparacie znajduje sie 20 składników, a nie ma tych najważniejszych w odpowiedniej dawce to naprawdę nie ma sensu przyjmowanie czegoś takiego, bo wiekszość i tak się nie wchłonie. W przypadku takich suplementów im mniej znaczy lepiej ;)


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
To i ja się witam :)

Marta - żona M., mama Zosi (z września) i Szymka (nie z września).
Dziś zrobiłam test, ewidentne dwie krechy. 6 lutego mam wizytę, więc do tego czasu jeszcze sporo niepewności. Ale będzie pięknie, prawda? :)

Super, witaj :)
U mnie wizyta tez 6 lutego. To bedzie 8 tydzien.
 
Dziewczyny, widze, że temat witamin jest ciągle poruszany. Z niezbędnych jest oczywiście kwas foliowy w dawce 0,4 mg ( w niektórych przypadkach zalecana jest większa dawka, ale to juz ginekolog Wam wtedy powie ile dokładnie). Dobrze, jest wtedy kupic lek ( folik), a nie suplement diety wątpliwej firmy. Jesli wybieracie preparaty wieloskładnikowe ( co nie jest konieczne) to taki dobry preparat powinien miec: kwas foliowy 0,4 mg, wit. D 2000 IU, jod 0,2mg, DHA 600 mg, może być też żelazo i magnez, ale żelazo zwykle jest przepisywane na podstawie wyników morfologii. Jeśli w preparacie znajduje sie 20 składników, a nie ma tych najważniejszych w odpowiedniej dawce to naprawdę nie ma sensu przyjmowanie czegoś takiego, bo wiekszość i tak się nie wchłonie. W przypadku takich suplementów im mniej znaczy lepiej ;)


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom

A mozesz zasugerowac jakies konkretne?
 
reklama
Witam Was dziś nie mogłam tak się wierciłam,że szok.
Życzę miłego dnia i smacznej kawusi i śniadania.

Napisane na Lenovo K53a48 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry