reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

Mam cukrzycę ciążową:-( Generalnie na czczo jest źle (dzisiaj miałam 107) potem mam od 93-115. Więc po posiłku nie przekraczam. Jak dieta nie zadziała, to insulina 3x dziennie. Mam nadzieję, że w końcu ogarnę jakoś ten cukier na czczo.
To trzymam kciuki żeby się udało ✊ A masz glukometr czy sensor?
 
Ostatnia edycja:
reklama
A co jesz na drugą kolację w nocy?
Bo to jest kluczowe przy złych wynikach na czczo
Dwa kawałki chleba pełne ziarno z awokado np. I do tego kawałek papryki czerwonej. Dzisiaj na czczo (jadłam ok 2 w nocy, bo wieczorem padłam usypiając córkę) 91. Pierwszy raz taki ładny wynik
 
Miałam cukrzycę w drugiej ciąży ,na szczęście obyło się bez insuliny. Ale codziennie badałam cukier i notowałam wyniki. Jedyne co to miałam podawana insuline podczas porodu. Teraz teraz mnie czeka badanie krzywej. Ale dopiero po prenatalnych i po wizycie u lekarza 7 marca.
 
Cześć 🥰 ja dostałam skierowanie na krzywą z wynikiem glukozy na czczo w 8 tyg 98... Krzywa wyszła dobrze, bez cukrzycy ciążowej. Dziś jestem 9+6, ostatnia wizyta była w piątek z cieciorką wszystko ok 🥰. 13tego marca mam prenatalne. Dziś troszkę się przestraszyłam.. byłam z mężem na spacerze w Puszczy (mamy za winklem) pogoda piękna 🌞 spacerek super ale po przyjściu i położeniu się zaczęłam mieć mroczki przed oczami i zawężone pole widzenia 🙈 i bolały mnie dosłownie oczy..nie powiem, troszkę spanikowałam. Nigdy takiego czegoś nie miałam.. poleżałam, mąż poprzytulał i tak po 20min około przeszło 😬 a że dwie godziny jeszcze nie miałam siły nawet wstać z kanapy 🙆 miałyście kiedyś coś takiego? Internet pisze, że to jeden z objawow ciąż.. oczywiście lekarzowi nie omieszkam o tym powiedzieć na wizycie..
PS. Jestem chętna również 🥰
 
Jestem po wizycie u diabetologa. Zdecydowałam, że spróbuję z tym sensorem Libre. To się zamawia przez internet, co już zrobiłam. Koszt jednej sztuki na 14 dni wychodzi 76,5 zł. Dodatkowo mam glukometr do mierzenia cukrów na czczo i paski do sprawdzania ketonów w moczu. Mimo, że refundacja na libre jest, to na paski do glukometru też- zapłaciłam 23 zł za 100 sztuk. Tak samo paski do badania moczu- 50 sztuk za 5,5 zł. Ceny podaję w ramach ciekawostki, może któraś się zastanawia jak to wygląda i na co się zdecydować. Aaa i edukatorka ma do mnie dzwonić żeby umówić edukację cukrzycową. Wtedy też założy mi pierwszy raz Libre.
 
Jestem po wizycie u diabetologa. Zdecydowałam, że spróbuję z tym sensorem Libre. To się zamawia przez internet, co już zrobiłam. Koszt jednej sztuki na 14 dni wychodzi 76,5 zł. Dodatkowo mam glukometr do mierzenia cukrów na czczo i paski do sprawdzania ketonów w moczu. Mimo, że refundacja na libre jest, to na paski do glukometru też- zapłaciłam 23 zł za 100 sztuk. Tak samo paski do badania moczu- 50 sztuk za 5,5 zł. Ceny podaję w ramach ciekawostki, może któraś się zastanawia jak to wygląda i na co się zdecydować. Aaa i edukatorka ma do mnie dzwonić żeby umówić edukację cukrzycową. Wtedy też założy mi pierwszy raz Libre.
Super. Czy ja mogę Cię prosić o namiary na tego diabetologa. Może być priv. Do Rzeszowa sobie dojadę 😏 U mnie w mieście jest jedna babka, która mojej znajomej wypisała jedynie receptę i powiedziała, że o diecie ma sobie poczytać na Internecie. Wzięła za taką wizytę 200 zł 🙄
 
Ostatnia edycja:
Super. Czy ja mogę Cię prosić o namiary na tego diabetologa. Może być priv. Do Rzeszowa sobie dojadę 😏 U mnie w mieście jest jedna babka, która mojej znajomej wypisała jedynie receptę i powiedziała, że o diecie ma sobie poczytać na Internecie. Wzięła za taką wizytę 200 zł 🙄
Już do Ciebie piszę wiadomość prywatną ☺️
 
reklama
Do góry