reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześnióweczki

Soglam - jak będzie ci lekarz karte ciazy zakładal to powiedz zeby daty powpisywał tak, zebys nie miała z bezcikowym problemu. Becikowe wypłacaja tylko jesli jestes pod opieką lekarza wczesniej niz 10 tc. Najlepiej jak karta coazy jest zalozona z data wczesniejsza to nie ma problemu. Inaczej moze sie okazac ze bedziesz musiala zasw od lekarza doniesc albo cos.

Ja tez jeszcze nie mam karty ciąży, bedzie zakladana po skonczeniu 10 tc ale lekarz uspokajal ze wpisze mi wczesniejsze daty wizyt.
 
reklama
Soglam - jak będzie ci lekarz karte ciazy zakładal to powiedz zeby daty powpisywał tak, zebys nie miała z bezcikowym problemu. Becikowe wypłacaja tylko jesli jestes pod opieką lekarza wczesniej niz 10 tc. Najlepiej jak karta coazy jest zalozona z data wczesniejsza to nie ma problemu. Inaczej moze sie okazac ze bedziesz musiala zasw od lekarza doniesc albo cos.

Ja tez jeszcze nie mam karty ciąży, bedzie zakladana po skonczeniu 10 tc ale lekarz uspokajal ze wpisze mi wczesniejsze daty wizyt.
Tysia, a to jeszcze jest becikowe? Mieli chyba zlikwidować?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
Tysia, nie prawda :) Nie chodzi w becikowym o datę kiedy wystawiona została książeczka, a chodzi o datę pierwszej wizyty w ciąży. Lekarze w swoich kartach lub komputerach muszą mieć taką informacje. Starają się o becikowe lekarz zaświadczenie wystawia, ale nie z datą książeczki porodu. Ta książeczka jest dla nas i do szpitala.

U nas tak sobie. Obie córki kaszlą, ale tylko młodsza gorączkuje. Dobrze, że je i dużo pije. Ja na szczęście w nocy gorączki już nie miałam, ale kaszel i katar mi przeszkadza.

Co do poduszki dla mam, to jestem bardzo zadowolona. Wygodnie się na niej śpi. Ułożyłam się jak na obrazku i fajnie. Nawet młodsza zanim ja się położyłam wtuliła się w poduszkę i 5 min dzieciaka nie było, bo zasnęła :)

Becikowe jest tylko 1000zł, a jeżeli jakiegoś tam progu dochodowego nie przekraczasz możesz z mopsu starać się o kolejny 1000zł. Tm drugim nie interesuje się, bo za dużo przekraczamy.
 
Malusiolka: Becikowe jest tylko 1000zł, a jeżeli jakiegoś tam progu dochodowego nie przekraczasz możesz z mopsu starać się o kolejny 1000zł. Tm drugim nie interesuje się, bo za dużo przekraczamy.[/QUOTE]


Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale becikowe przypada bez względu na dochody? Bo mi ktoś mówił, że mogę zapomnieć bo mamy z mężem trochę większe dochody.
 
Hmmm, poczytałam o becikowym i mi wyszło, że nic nie dostanę, bo pracuje na etacie i będę na ma macierzynskim. Hmmm.


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
Hmmm, poczytałam o becikowym i mi wyszło, że nic nie dostanę, bo pracuje na etacie i będę na ma macierzynskim. Hmmm.


Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

no to ja pewnie też bo i dochody mamy duże i pracuję na etacie i też macierzyński. Myślalam, że bez względu na wszystko każdemu się należy? ;p
 
Kiedys na pewno tak było, bo dostaliśmy na młodego. Ale potem słyszałam. Ze ma być zależne od dochodu.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Do góry