reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla mamusiek ;) czyli co warto zrobić lub kupić by ciąża była przyjemnością

zanbab

Aktywna w BB
Dołączył(a)
31 Maj 2010
Postów
98
Miasto
Wrocław
W tym wątku chciałabym byśmy wymieniały się doświadczeniami w pielęgnacji naszych ciał,rosnących brzuszków:-) . Pochwaliły się zakupowymi szaleństwami dla siebie:-), mam namyśli również ubrania ciążowe.

Ja na dzień dzisiejszy smaruję się codziennie oliwką dla kobiet w ciąży. Moja koleżanka mi poleciła. Powiedziała, że tylko to używała i nie miła żadnych rozstępów. Może macie inne doświadczenia i skuteczne sposoby:-)
 
reklama
Zanbab kwiestia względna z rozstępami. Ja smarowałam sie od ok 3 miesiąca specyfikami dla kobiet w ciąży i oliwka również i dopiero w 8 miesiącu jak gwałtownie przytyłam, bo były upały i zatrzymywałam wodę, to wywaliło mi rozstępy na biodrach z ominięciem brzucha, który tez był spory. A dodam, że moja mama nie ma ani jednego rozstępu. Tak więc raczej za dużego wpływu ja na to nie mam, co jedyne jak już kedyś myślałam, to że po drugim dziecku pójdę na usuwanie:tak:
 
A dodam jeszcze tylko, że u mnie oliwka powodowała straszne swędzenie, np. zapalenei mieszków włosowych i do tego ropne krosteczki przy mieszkach:dry:

I należy wogóle uważać z kosmetykami. Uczulił mnie na pare miesięcy antyperspirant, którego wcześniej używałam. Kremy do cery mieszanej i tłustej musialam zmienić na takie do cery suchej i wrażliwej
 
ja na chwilę wkładam do kontaktu wieczorem Rajda, ale mam otwarte okno
a co do smarowania po pogryzieniu, to fenistil jest w porządku, jego przepisała mi lekarka do samrowania jak synek był maleńki. a inne bezpieczne środki, to są plastry odstraszające komary, które się przylepia koło łóżka, albo na wózek dziecięcy, albo chusteczki, posiadające naturalne substancje odstraszające. chusteczki testowałam przy synku, mają intensywny zapach, ale są skuteczne i nie podrażniają skóry.

aaaa i jeszcze jedno kochane, dbajcie żeby tych ugryzień było jak najmniej, bo w ciąży po takich ugryzieniach na długo zostają paskudne przebarwienia. mnie tak pogryzło przy synku i po porodzie jak już z nim poszłam na kontrolę miałam tych znamion bardzo dużo na skórze, aż się pediatra zaniepokojona spytała co to jest, bo wyglądało to tak jakby mnie ktoś papierosem przypalał:szok:
 
Ostatnia edycja:
ja na chwilę wkładam do kontaktu wieczorem Rajda, ale mam otwarte okno
a co do smarowania po pogryzieniu, to fenistil jest w porządku, jego przepisała mi lekarka do samrowania jak synek był maleńki. a inne bezpieczne środki, to są plastry odstraszające komary, które się przylepia koło łóżka, albo na wózek dziecięcy, albo chusteczki, posiadające naturalne substancje odstraszające. chusteczki testowałam przy synku, mają intensywny zapach, ale są skuteczne i nie podrażniają skóry.

aaaa i jeszcze jedno kochane, dbajcie żeby tych ugryzień było jak najmniej, bo w ciąży po takich ugryzieniach na długo zostają paskudne przebarwienia. mnie tak pogryzło przy synku i po porodzie jak już z nim poszłam na kontrolę miałam tych znamion bardzo dużo na skórze, aż się pediatra zaniepokojona spytała co to jest, bo wyglądało to tak jakby mnie ktoś papierosem przypalał:szok:
Dzięki za radę. Dziś pójdę poszukać chustek do smarowania. Jutro robimy grila na ogródku i bez środków na komary ani rusz, a w tym roku jest plaga komarów
 
wiem coś o tym, sama wczoraj przed snem wytłukłam 13:szok: są specyfiki delikatne do stosowania dla dzieci, więc te możesz spokojnie wybrać, a przy grillu dobrze sprawdza się postawiona na stole świeca odstraszająca komary.
 
ja na chwilę wkładam do kontaktu wieczorem Rajda, ale mam otwarte okno
a co do smarowania po pogryzieniu, to fenistil jest w porządku, jego przepisała mi lekarka do samrowania jak synek był maleńki. a inne bezpieczne środki, to są plastry odstraszające komary, które się przylepia koło łóżka, albo na wózek dziecięcy, albo chusteczki, posiadające naturalne substancje odstraszające. chusteczki testowałam przy synku, mają intensywny zapach, ale są skuteczne i nie podrażniają skóry.

aaaa i jeszcze jedno kochane, dbajcie żeby tych ugryzień było jak najmniej, bo w ciąży po takich ugryzieniach na długo zostają paskudne przebarwienia. mnie tak pogryzło przy synku i po porodzie jak już z nim poszłam na kontrolę miałam tych znamion bardzo dużo na skórze, aż się pediatra zaniepokojona spytała co to jest, bo wyglądało to tak jakby mnie ktoś papierosem przypalał:szok:

Acha to już wiem dlaczego po ugryzieniach zostają mi 'siniaczki' :/ tzn myślałam że to siniaczki bo takie fioletowe, ale z tego co piszesz wnioskuję że to równie dobrze mogą być jakieś trwalsze przebarwienia.. Oby nie ;)
 
reklama
ROZSTĘPY......az się boje o nich myśleć. Mi rozstępy wyszły w wieku 12 lat!!!kiedy nie wiedziałam jeszcze nawet co to jest.....pierwsza ciąża i te paskudztwa cholerne wywaliło mi wszędzie, zadne kremy nie pomogły ;/ więc teraz to się nawet nie łudze....po 3 ciąży (bo marzy mi sie trojeczka) pojde na usuwanie rozstępow :) tym sie pocieszam :)
 
Do góry