reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu dziecka

poradzcie co zrobic zeby dziecko chcialo jesc zupki takie z malutkimi kawaleczkami takie od 6 miesiaca ....moja drze sie w nieboglosy i nie chce jesc wypluwa i ogolnie odstawai straszne cyrki nie wiem juz co robic nerwy mi siadaja....jak jest bez grudek to nie ma problemu je az milo....przeciez nie mozna przez cale zycie jesc zmiksowanych papek....

Sel- my mamy ten sam problem. Narazie trenujemy na chrupkach kukurydzianych. Chlebka nie weźmie do buzi, biszkoptów trochę boje się dawać, zeby nie zadławił się.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Jak dałam mu banana pogniecionego widelcem -zjadł (cięzko było go nakarmić) to potem kaszlał i ksztusił się. Dopiero jak zwymiotował, to mu przeszło.
Chyba nic innego nie wymyślimy. Dzieciaczki muszą ćwiczyć, to może wkońcu załapią o co chodzi.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Sel a nie działa u was efekt, że mała chce jeśc to samo co wy? bo u mnie za każdym razem przylazi do talerza i buzie otwiera żebym coś jej dała i gniotę widelcem i daję warzywka,a dziś przygotowałam żółtko i jej tak na cząstki drobiłam i do dzioba i wszystko szło bez krztuszenia...
 
u nas dziś młody kluski leniwe próbował. Smakowało mu bardzo:)
Natomiast sam wcina też biszkopty, chrupki, chleb.. Ostatnio jadł też kawałeczki kalafiora gotowanego.
 
a u nas dalej edzenie bez rewelcaji-je bo musi;-) no chyba ze słonecznika ozbaczy to zasuwa na tych sowich czterech kończynach z otworzoną buźką;-)

mam pytanie od was- jakie mięsko dajecie?tylko drób?
bo mnie korci dac cielęcinkę i nie bardzo wiem czy mogę (niby lekarka mówi ze moge) ze wzg. na niby alergię i jeśli dac to która częśc cielęciny najlepiej kupic?

i jeszcze jedno-czy przy uczuleniu na mleko każda rzecz zawierająca w swoim składzie nawet niewielką ilośc mleka daje jakies objawy? pytam bo Fiolcia z niby alergią wcina osattnio chlebek wasa który jak osattnio zauwarzyłam ma mleko w proszku i tak sie zastanawiam czy powinno jej cos wyjśc jesli ma skazę?
 
Beti ja np daję królika i indyka najczęsciej z innych mięs jeszcze nic ....ale my daleko w tyle jesteśmy z dietą bo były problemy z kupką i w ogóle późno zaczęłam wprowadzać.U nas też była stwierdzona skaza a potem wszystko zeszło jak ręką odjął i teraz juz sama nie wiem.Dodam ,że dieta bemleczna nie przyniosła poprawy.po prostu samo zeszło ,ale nadal zastanawiam się nad podaniem cielęciny itp...
Rox u nas też buraczek smakował:)
 
Ostatnia edycja:
becka u nas tez tak bylo a teraz wsuwa u jedne i drugie ale czesciej podaje juz swoje.
zóltko dawalam kilka razy dosłownie i to zwykłe
 
reklama
Do góry