reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o naszych dzieciach!!!!!!!!Waga,choroby,rozwój,opieka itp.

Pisałam już na zamknętym ale jeszcze raz...ja też bylam u ortopedy i mówil to samo - nogi krzywią się do 3 roku - prostują do 6, także spokojnie. Ortopeda mówił że nawiasami nie/ należy się przejmować do 3 roku:)
Gosia - astma? co się stało?

a ja zuzce wywaliłam ostatnio bluzę w rozmiarze 3-6 miesięcy:) rękawki zaczynały być za krótkie.:-D Zu nosi 74-80 jest ok. jest szczuplaczkiem więc w tych większych po prostu si e topi - ale nie na wysokośc tylko ciaka jej brakuje. tup tup ma 60 w sam raz. smyk w zasadzie też - i mogłyby być większe. ale większość piżamek mam p 6-9 miesięcy bo w innych ie topi. iektóre są tylko 9-12:-D
 
reklama
Kuba nosi rozmiar 12-18 i 18-24 chudy nie jest, niski też nie, a moja babcia i dziadek wciąż narzekają, że on tak marnie wygląda ;/ jakaś tragedia, np. wczoraj wróciliśmy z poprawin i Kuba zjadł tam w ciągu 2 godzin frytki z rybą, banana i trochę ciasta, a moja babcia chciała mu wpychać jeszcze obiad, dobpze że nie mieszkamy razem, bo Kuba dopiero byłby biedny ;]
 
Dziewczyny, trzymajcie kciuki, przepowadzamy akcję pt." odsmoczkowanie" :) Mały ma smoczka tylko do zasypiania, wczoraj wieczorem i dzis w ciągu dnia się udało bez problemów, w ogóle tadzio sie smoka nie domagał. Ponoc najgorsze pierwsze dni, trzymajcie kciuki!!
 
Kuba zaczął w dzień zasypiać bez smoka, ale tak sam z siebie, na noc mu daję chyba z wygody ;p ale może spróbuję dziś położyć go bez, zobaczymy jak się będzie zachowywał, a poza tym nareszcie ruszyły się zęby, wyszły górne czwórki i idą dolne ;]
 
Hejka, u nas do Szymonkowego słownika doszło w ostatnim czasie:
-chośśś tu- chodź tu
-maminy-maliny
-ogóla da-ogórka daj
-okula-okulary
-cześśś-cześć
-Tasia-Kasia
-Ała-Aga
-Amia-Ania
-Tomek-tata :)
-dobdy-dzień dobry
-dzienia-do widenia
-koket-kotlet


to tyle co na tą chwilę pamiętam, ale mówi naprawdę pięknie i dużo, jesteśmy bardzo z niego dumni
 
co do smoków - Jula to dziecko bezsmokowe ;-) a Nikę odzwyczailiśmy jak miała 2 lata na zasadzie obcięcia smoka "nie ma, zepsuł się" - ciężko było przez tydzień...:sorry:

ATsonia, brawo dla Szymonka :-)

u nas też są:
olaly - okulary
mamima - Balbina (pies sąsiadów ;-))
agoda - jagoda
dole - dobre :-D

gaduła że hej! poza tym Jula ma taką łatwość powtarzania słów - dzisiaj próbowała powiedzieć stetoskop :rofl2: nie umiem powtórzyć co jej wyszło ale brzmiało zabawnie ;-)
 
hej dziewczyny , strasznie dawno tu nie zaglądałam, jakoś zawsze czasu brak :sorry:
jestem pod wrażeniem tego co już potrafią wasze maluchy :tak::tak:
Wojtek gada tylko po swojemu i jak coś chce to pokazuje i mruczy mmmhm ;-) ze słów rozpoznawalnych mówi tylko "mama" i "nie" :sorry: zębów ma 16, waży prawie 14kg, wspina się na wszystko i wywala mi wszystko z szafek :baffled: uparcie chce już pić ze szklanki i nawet już mu to wychodzi;-)

 
reklama
Mój Kuba to na razie małomówny :-p mówi:
nie
mama
tata
tak
daj
brum-na auto
ciuciu-ciuch ciuch pociąg ;p
frrry-na ptaszka i samolot
bzzzz-na wszystkie owady :)
baba
bach
cito -co to?

może jeszcze coś by się znalazło, ale naprawdę tego jest niewiele, za to cały czas pokazuje na coś palcem i pyta co to i ja się nagadam za nas dwoje :-D wieczorami nie mam siły już nic mówić, więc pewnie jak zacznie mówić to od razu zdaniami, od słuchania mnie :-p za to Wasze dzieciaki mówią naprawdę duuużo, pełen podziw :-)
 
Do góry