reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji naszych maluszków!

reklama
ja też nic nie używałam. Podczas katarku woda marska, czasami nasivin i początkowo frida a potem już tylko katerek (gdybym wcześniej odkryła katarek to bym fridy nie kupowała)
 
I ja też robiłam tak samo jak dziewczyny :) Aczkolwiek teraz się zastanawiałam nad nawilżaczem powietrza ale skoro mówicie że nie warto bo grzyby to chyba się nie skusze.
 
no właśnie o codzienną profilaktykę mi chodziło bo widziałam dziewczyny co codziennie coś stosowały do noska i albo te aspitatory do noska albo gruszki.
tylko nie wiedziałam czy się tak codziennie robi czy o co kaman:p
dzieki za odpowiedz.
a sól fizjologiczna a woda morska to jakaś różnica? warto się w to zaopatrzyc przed narodzinami bąbla??

KASIADZ a ten katarek to co to??
 
no właśnie o codzienną profilaktykę mi chodziło bo widziałam dziewczyny co codziennie coś stosowały do noska i albo te aspitatory do noska albo gruszki.
tylko nie wiedziałam czy się tak codziennie robi czy o co kaman:p
dzieki za odpowiedz.
a sól fizjologiczna a woda morska to jakaś różnica? warto się w to zaopatrzyc przed narodzinami bąbla??

KASIADZ a ten katarek to co to??


Warto warto się zaopatrzyć :) a nawet nie tylko w to ale taką mini apteczkę. Bo nie znasz dni ani godziny kiedy pierwszy raz coś złapie. A może to być np. o 2 w nocy i albo będziesz z nim jechała na pogotowie i później szukała otwartej apteki, albo będzie Maluszek się męczył do rana, albo podasz mu coś co złagodzi objawy. Fajnie jest mieć właśnie coś a katar, na kaszel i na gorączkę.
 
domikcw sól fizjologiczną (jest to roztwór fizjologiczny) kupuje się w aptece w takich małych plastikowych ampułkach chyba po 5 ml służy generalnie do przemywania np. codziennie wieczorem używałam jej do przemywania oczek maleństwa - więc zaopatrzyłam się jeszcze przed narodzinami dziecka, kosztuje grosze, a wodę morską kupowałam w sprayu- moim zdaniem jest łatwiejsza do aplikacji i głębiej dociera, ale to tak jak wcześniej pisałam używałam jak coś się działo z noskiem. Osobiście sie nie spotkałam, ale na stronie MARIMERU pokazują że można też tę wodę morską kupić w ampułkach.

więc odpowiadając na Twoje pytanie na pewno kupiłabym przed porodem tę sól, że jak wrócisz do domu ze szpitala to już będzie, a wodę morską zawsze możesz dokupić jak będzie się coś działo, ona kosztuje więcej bo ok. 20-25 złotych

a tu mas linka do tego aspiratora o którym pisała kasiadz
Katarek
 
Annie22 nie zaskoczyłaś mnie u nas jest tak ,że jeżeli dziecko ma żółtaczke ewentualnie delikatnie żółtą skórke to nie myje się wcale do póki nie zejdzie chyba ,że rodzice zadecydują wykompać maleństwo Wiki była kompana po 3dniach od porodu pierwszy raz bo w szpitalu nie kąpią dzieci :) do przemywania pępowiny niczego się nie używa tylko wacika zamoczonego w wodzie i delikatnie się polewa po brzuszku wodą żeby nie dotykać i nie naruszać sposób dobry pępek szybko odpada i bez potów rodziców :) butelką nie zalecają karmić chyba ,że dziecko jest jak moja młoda i gryzie sutki wtedy odstawiają bo rany na sutkach miałam straszne :/
co do prania dają próbki proszku i pierze się w ferym non bio położna patrzy na wszystko nawet czy mama maluchowi dobrze pieluchee zakłada :)

Do potrzeb dziecka potrzebne są waciki do oczu przemywania , gaza najlepiej do kąpieli zamiast kupować szampon itd jakis marek polecam emolienty są delikatne i nie uczulają sama zakupiłam wszystko dla wiki z oliatum genialne są zdrowe dzieci też mogą emolientów używać wskazane wręcz.
obcinaczki do paznokci ,szczotka do włosów naturalne włosie,pilniczek do paznokci ,ważne też jest aby mieć zawsze pod ręką chusteczki nawilżone i pieluchy tetrowe bo dziecią się ulewa w razie kolek polecam infacol niebo dla uszu po nieprzespanych nocach i to chyba wszystko co miałam takie ekstremalnie potrzebne
 
Ostatnia edycja:
ja to samo w apteczce co dziewczyny, miałam też czopki na gorączkę i termometr bo Iza lubiła gorączkowć od tak sobie;/

na kolki u nas pomógł sab simplex - nie ma go w Polsce, ja na necie kupowałam ale rewelacja:)
 
reklama
ja to samo w apteczce co dziewczyny, miałam też czopki na gorączkę i termometr bo Iza lubiła gorączkowć od tak sobie;/

na kolki u nas pomógł sab simplex - nie ma go w Polsce, ja na necie kupowałam ale rewelacja:)

Ja mam w rodzinie 2 latkę która jak pojawiali się goście u nich to od razu wieczorem miała jednodniową gorączkę. Do dzisiaj tak ma z tym, że jeśli jej powiedzą że przyjedzie wuja X i ciocia Y to nie ma gorączki :) Takie fenomeny niektóre są :)
 
Do góry