reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

Znam ten żel i on ma własnie taki smak,aby dzieci nie płakały i nie zniechęcały się na jego widok. Wg mnie jest skuteczny,nawet jeżeli pomasujemy nim dziąsełka a reszta zostanie zjedzona ze smakiem.
 
reklama
hmm.. Ja małemu smaruje żelem DENTINOX N dziąsełka wiec chyba chodziło Ci o ten żel :) i tak samo jak u Ciebie nim mu pomasuje dziąsełka juz go nie ma:szok:
widac smakuje i to bardzo :-D ale czy pomaga to nie wiem tak do końca .. bo jakos ładnie znosi ząbkowanie ale czasem posmaruje na wszelki wypadek:tak: ale bardzo dużo o tym żelu czytałam wiec coś napewno pomaga :):):-):-)
no właśnie ja znam też nazwę dentinox i jest rewelacyjny.
jeszcze sposób wyżej opisywany z nurofem żeby smarować też jest gitez:)))pozdrawiamy
 
Proszę o informację, ile ząbków powinno mieć 10-miesięczne niemowlę. Zaczynam trochę się martwić ząbkowaniem mojej pociechy, ponieważ ząbki są "aż" dwa- dolne mleczaki:baffled: i na więcej jak na razie się nie zanosi, chociaż slinka leci, dziąsełka są rozpulchnione, dzieciatko jest trochę rozdrażnione, jednak kiedy zaglądam do buziaczka to nic tam nie widać :no:
 
Ryza - wszystko u WAS w normie, w tym wieku dziecko może mieć od 0 do 4 ząbków, ale nie musi.... Także wszystko w swoim czasie, trzeba czekać i na 100% się pojawią.
Moja córa dopiero jak miała 10 miesięcy i 16 dni pojawił jej się pierwszy ząbek. Druga ma prawie 9 i nie ma jeszcze ani jednego.
 
Kazde dziecko zabkuje w swoim czasie, nie ma co sie martwic. Moj syn mial juz 6 zebow w wieku 6 mies. a znajomych corka skonczyla roczek tylko z 2 zabkami :) nie ma reguly na to :) a wiec glowa do gory....
 
A u mnie na przykłąd kompletnie się nie sprawdził. Dodam,że próbowałam kilku i skutek był taki sam. Zaczęłam więc wkładać gryzaczki do lodówki a potem dawałam je dziecku. Naprawdę skutkowało- szkrabik wgryzał się a potem uśmiechał czyli przynosiło mu to ulgę:) Moja teściowa z kolei podawał dziecku skórki od chleba ale mi się to aukurat nie podobało, bo przecież dziecko łatwo mogło się zadławić. Dobrze jest więc kupić gryzak, na przykład taki akcesoria, Tommee Tippee, Gryzak kość 436216, entliczek pentliczek, mebelki, foteliki, wózki, zabawki, Playshoes, akcesoria dla dzieci
 
dokladnie ...nie ma reguły wiec nie trzeba sie martwic na zapas ...Wszystko w swoim czasie :)
mały za pare dni skończy 10 miesiecy i ma juz 8 ząbków :) 4 na gorze i 4 na dole :D
 
reklama
Cześć, moja 10 miesięczna Hania nie ma jeszcze ani jednego zęba i trochę zaczynam się tym martwić... moja pierwsza córka miała w tym wieku z 4 zęby. Czy mam się tym martwić?
 
Do góry