reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

nikita33

Fan(ka)
Dołączył(a)
21 Grudzień 2004
Postów
2 021
U mojego synka też tak się zaczęło, w podobnym wieku. Ślinił się i ślinił.... przez kolejne trzy miesiące, bo pierwszy ząb wyszedł mu jak miał sześć miesięcy, więć długo to trwało. Następne poszły jakoś szybciej. Teraz Filip ma dziesięć i pół miesiąca i sześć zębów.

pozdrawiam

Nikita
 
reklama
Moja córka co prawda ma juz ponad 2 latka, no i pierwsze ząbki pokazały się jej dopiero około 8 miesiaca ale tez długo trwało zanim się pojawiły , no i śliniła się i gryzła dużo. Nie wiem czy to pomoże ale najlepiej się popytać rodziców swoich i męza kiedy to Wy mieliście ząbki jako dziecko, u mmnie w rodzinie okazało się że i ja i brat mieliśmy zęby wlasnie tak około 8 - 10 miesiąca :)
 
Ja słyszałam że są dzieci które już rodzą sie z jednym ząbkiem ale w praktyce sie z tym jeszcze nie spotkałam. NIestety jest to indywidualna sprawa, jak je widać to moze jeszcze troche potrfać zanim się przebiją, a może szybciutko wyjdą :)
 
moj synek tez sie strasznie slinil od 4 m-ca-pediatra potwierdzila zabki bo na dole jedynki mial podpuchniete;
niestety zabkow nie bylo az...................................30 grudnia zamiast na dole zobaczylam na gorze 2 dwojki a 3 stycznia 05r przebila mu sie gorna jedynka;
synek skonczyl 7.01.05r. roczek i dostal b.pozno zeby;
nie ma okreslonego czasu kiedy wyjda zabki...............musimy poczekac.
Pozdrawiam wszystkie mamy
 
jakie są najskuteczniejsze metody zwalczania bólu przy wyrastaniu ząbków? Mój maluch przechodzi to bardzo ciężko, płacze, czasem nawet nie może złapać oddechu, czasem ulgę przynosi mu żel bobodent ale chciałabym poznać opinie i sposoby innych mam :)
 
Mój synek ząbkuje od 6,5 miesiaca a w tej chwili ma 8 ząbków. Ale córka kuzynki ma rok i 3 miesiace i ząbki zaczęły jej rosnąć w wieku 10 miesięcy-wyrosły 2 i tak jest do tej pory.
 
czasami na zabki pomagaja gryzaczki takie ktore mozna wlozyc do lodowki nam lekarka poleciala kropelki przeciwbolowe przed snem (niestety nie wiem jakie sa dostapne na rynku w Polsce :oops: )
a w ciagu dnia mozna podawac wyciagnietego z lodowki gofra, taki cholny wafelek rozpusci sie w buzi a chodek troszke zlagodzi bol
no i te zele przeciwbolowe...
maluszki troszke sie namecza niestety zanim wszystkie zabki wyjda ale te pierwsze sa podobno najgorsze :(
pozdrawiam serdecznie!
 
Problem tkwi w tym że Filipkowi ból dziąsełek nie dokucza w dzień tylko wieczorem lub w nocy a wtedy raczej trudno zaproponowac mu gryzaczek. Maniu czy mogłabyś mi podać jakieś nazwy tych żeli-mam znajomą w USA która mogłaby mi je sprowadzić ale muszę znać nazwy.Z góry bardzo dziękuję :D
 
reklama
Hej, Solange, mój też Filip! A co do dziąsełek, to u nas smarujemy żelem na noc przed snem, profilaktycznie, jak widzę, że dziąsełka opuchnięte (Calgel albo Bobodent). Żel jest prosto z lodówki, więc dodatkowo przynosi ulgę chłodek. Poza tym niektórzy polecają podawać Viburcol, to takie czopki uspokajające, które daje się też przy kolce. Dziecię wtedy tak nie cierpi, choć jeśli bardzo boli, to oczywiście nie będzie dobrze spało, ale to zawsze troszkę złagodzi doznania...

podzrowionka
nikita
 
Do góry