reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

reklama
witam i ja:) moj synus z lipca 2009 i pierwszy zebolek wyszedl w 3 miesiacu :) a teraz juz 16 miesiecy i mamy juz wszystkie (tzn wszystkie gora i dol do czworek) ale nie ma sie czym martwic...mojej kolezanki dzidzi wyszlo jak mala miala 10 miesiecy..za to z chodzeniem u nas byla masakra :( zaczal jak mial 13,5 miesiaca..jak wszystkie dzieciaczki juz na moim forum chodzily...i z siedzeniem bylo podobnie
martwilam sie bardzo ze wszystki juz siedza i chodza a moj nic :O:O a tu nagle z dnia na dzien zaczal chodzic...

teraz tesknie za czasami kiedy grzecznie lezal w lozeczku :);)
 
U nas w końcu pojawily sie kolejne zębole.....:))Jak pisalam wczesniej dwie dolne jedynki wyszły synkowi jak miał 4 mies., potem dłuuuuga cisza i w końcu w 11 mies. pojawiły sie kolejne (górna jedynka i dwójka jednocześnie...).A juz poważnie się martwiłam ze z jego ząbkowaniem cos nie tak skoro tak długo nie pokazywały sie następne....Tylko teraz zastanawiam się czy oby mu te górne ząbki dobrze wychodzą...-bo one nie rosną tak centralnie ze środka dziąsła, tylko tak trochę z przodu dziąsełka.....To normalne??
 
Witam
U nas są już dwa ząbki na dole. Mały już odkąd skończył dwa miesiące tarł rączką po dziąsłach a ząbki wyszły dopiero jak skończył 4 miesiące. Teraz będą wychodzić dolne dwójki a na górze dziąsełka tez powoli robią się twarde. Na początki smarowałam Bobo dentem ale nie bardzo pomagał teraz smaruje niemieckim Dentinoxem N i jest dużo lepiej. Wkładanie gryzaka z lodówki też pomaga oczywiście. Mały ma też gumowe miśki (piszczki), które sobie gryzie. A najlepszym sposobem na ulżenie małemu i na uspokojenie jest podanie mu palca do buzi.
 
Ostatnia edycja:
A nam dzisiaj w prezencie urodzinowym (pół roczku) i zarazem Mikołajkowym Mikołaj przyniosł pierwszego ząbka:-):-):-) <yupi><yupi> lewą dolną jedyneczkę:-D:-D
 
Mój ma dziś znowu dzień marudzenia ma opuchniete dziasła u góry wścieka się smarujemy żelem ale bedę chyba musiała dać synkowi na noc syropek oby już mu wyszły te górne bo się biedak męczy:(
 
reklama
dziewczyny o jakim syropku mówicie? Mam nadzieję że nie o ibupromie, który strasznie niszczy takie małe wątróbki. Jeżeli o innym to proszę o radę bo idą nam bardzo bolesne czwórki.
 
Do góry