reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o ZABKOWANIU i pielegnacji jamy ustnej maluszków

No my na szczescie pierwsze koty za ploty -:eek:cztery mamy ale juz sie znowu Kubus slini ida dwujeczki:tak::tak:
 
reklama
jakie są najskuteczniejsze metody zwalczania bólu przy wyrastaniu ząbków? Mój maluch przechodzi to bardzo ciężko, płacze, czasem nawet nie może złapać oddechu, czasem ulgę przynosi mu żel bobodent ale chciałabym poznać opinie i sposoby innych mam :)
... u nas zabkowanie zaczelo sie przed ukonczeniem 4 mca, bardzo marudzil synek i czasem odmawial piersi, zwlaszcza od 6mca. Pierwsze zabki zobaczylismy jak mial 7,5 mca - ale bylo to poprzedzone wieloma MARUDNYMI dniami, gdzie pomagal panadol. Kiedy dziaselka zrobily sie nabrzmiale i lekko zaczerwienione smarowalam odrobina TantumVerde w sprayu - odrobine na palec i smarowalam opuchniete miejsce - od razu mu sie chumor poprawial, zjadal piers lub zupke bez problemu. Przynajmniej na czas posilków Tantum bylo nieocenione!!!.. dzialalo wystarczajaco dlugo miejscowo ;-) Mam nadzieje, ze komus to pomoze ;-)) powodzenia drogie Mamy!
 
Witam.
Drogie mamuski mam pytanie na temat zabkow.Moja corka jak miala 10 mies wyrosly jej 2 dolne jedynki.Teraz ma 13 mies i nie pokazal sie zaden zabek.Nie wiem czy to jest normalne i w jakim czasie powinny wyrosnac kolejne zabki.Czy Wy tez mialyscie taki problem??
Dziekuje
 
Nie martw się mówią,że m późnej tym lepiej i na dłużej będą.Jaka prawda to niewiadomo,ale wyrosną jak będą chciały:)
Mój miał pierwszego gdy skończył pół roku,teraz ma 1,5 roku i ma 1,2,3,4 i pchają się piątki:)
 
wiolkaj, spokojnie przyjdzie pora na ząbki...:tak:
Mojej córce pierwszy ząbek wyrósł dopiero w 11miesiącu i to górna dwójka.... Miesiac później druga górna dwójka. Bardzo długo była małym króliczkiem, bo brakowało jej dolnych dwójek.
Wyrosły dopiero jak miała 2,5roku....
Tak więc nic się nie martw... Wyjda wszystkie kiedy będzie ich pora:tak:
 
Dziekuje za odpowiedzi.
Ale martwie sie bo w pracy slyszalam opinnie ze jezeli dlugo nie beda wychodzic to powinnam udac sie z mala do stomatologa zeby ewentualnie rozcial jej dziaselka na ulatwienie wyjscia zabkow:no:.Czy to prawda???
 
reklama
Dziekuje za odpowiedzi.
Ale martwie sie bo w pracy slyszalam opinnie ze jezeli dlugo nie beda wychodzic to powinnam udac sie z mala do stomatologa zeby ewentualnie rozcial jej dziaselka na ulatwienie wyjscia zabkow:no:.Czy to prawda???
ten kto ci powiedział to niech się uda do specjalisty jakiegoś i sam se rozetnie to i owo.to i tak by nic nie pomogło bo jeżeli ząbek ma wyjść to się sam przebije przez dziąsło a jak go tam nie ma to i rozcięcie nie pomoże w tym.w życiu nie słyszałam o czymś takim.masakra.
na wasze ząbki też przyjdzie czas.synek znajomych bezzębny był do roku.potem się posypało.jeden po drugim.to nie dobrze no ale juz tak jest.jednym wychodzą szybko innym pozno.a jak cie to niepokoi to na kontroli z dzieckiem zapytaj o to.lekarz ci powie.i nie słychaj takich rad.bo ktoś palnie takie głupstwo a potem ty się zamartwiasz
 
Do góry