reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wychowawczy a ciąża

Dorcia1431

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
8 Marzec 2018
Postów
41
Powiedzcie jak to wygląda gdy zajdzie się w ciążę na urlopie wychowawczym? Muszę zrezygnować z urlopu i wrócić do pracy chociaż na dzień? Czy od razu po otrzymaniu zaświadczenia od lekarza będę miała wypłacane?
 
reklama
Pewnie chodzi o powrót z wychowawczego na l4 ciążowe? To na pewno musisz wrócić, ale czy tego samego dnia dajesz l4 to już nie wiem. Chyba, że chcesz wrócić z wychowawczego normalnie na etat ;)
 
Jeżeli wrócisz do pracy to będziesz normalnie otrzymywać wynagrodzenie. Jeżeli masz na myśli pójście na zwolnienie to musisz wrócić chociaż na jeden dzień.
 
Ja miałam taką sytuację. Poczekalam aż skończy mi się urlop wychowawczy i od następnego dnia lekarz wypisal mi l4 ciążowe. Poinformowałam półtora miesiąca wcześniej pracodawcę jaka jest sytuacja. Nie robił problemów. Natomiast jeśli chcesz przerwać urlop wychowawczy to trzeba wniosek złożyć i mają jakiś termin na jego rozpatrzenie (musiałabyś doczytać bo nie pamiętam ile dokładnie dni). W każdym razie nie musiałam wracać do pracy na jeden dzień.
 
Ogólnie to mam jeszcze pół roku wychowawczego i jeśli jest taka możliwość to chciałabym przejść na l4 tylko właśnie nie wiem czy mam obowiązek przepracowac chociaż 1 dzień. Raczej nie sądzę żeby w pracy dali mi popracować 1 dzień
 
Nie musisz pracować, bo w pierwszym dniu pracy po przerwaniu wychowawczego składasz L4. Dobra praktyka jest poinformować pracodawcę przy skróceniu wychowawczego, że od razu idziesz na L4 ciążowe - u mnie w firmie to działa, w zeszłym roku 3 dziewczyny tak zrobiły.
 
reklama
Nie musisz wracać do pracy.Piszesz wniosek o przerwanie wychowawczego min 30 dni bez jego zgody , 14 dni za zgodą pracodawcy i w pierwszy dzień pracy wysyłasz l4 .Od dnia wyslania masz płacone 100 %
 
reklama
Do góry