reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

wyjazd z dziećmi za granicę

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Dziecko piątku, 8 Sierpień 2012.

 1. Dziecko piątku

  Dziecko piątku

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dzień dobry

  Od ponad 1,5 roku jestem rozwódką, wychowuję samotnie 2 synów. Były mąż ma ograniczone prawa rodzicielskie
  Pracuje na 1/2 etatu i cięzko jest nam związać koniec z koncem. W mieście w którym mieszkam bardzo trudno jest o pracę dla kobiet. Dostałam propozycję wyjazdu do UK (miałabym pracować w fabryce) Ojciec moich synów odzwiedza ich średnio 3 razy do roku.
  Czy muszę mieć jego zgodę na wyjazd z dziećmi? Czy ewentualnie musze go tylko powiadomić o naszym nowym miejscu zamieszkania? Jeśli zgoda jest potrzebna jak ją najłatwiej uzyskać?
  Pozdrawiam
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne ograniczenie praw rodzicielskich. każdorazowo sąd podaje zakres ograniczenia. Bym mogła odpowiedzieć na Pani pytanie musiałaby Pani przytoczyć sentencje wyroku.
  Z dużym prawdopodobieństwem jednak sad ogrniczyl ojcu dzieci prawa do współdecydowaniu o istotnych sprawach dziecka w zakres których wchodzi m-ce zamieszkania dziecka. Jeśli tak konieczna jest zgoda ojca na zmianę m-ca zamieszkania dzieci, zmianę szkoły itp. Ojciec musi tez zgodzić się na wyjazd dzieci za granicę.
   
  Ostatnia edycja: 8 Sierpień 2012
 3. reklama
 4. Dziecko piątku

  Dziecko piątku

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Były mąż ma ograniczone prawa pod względem wyboru lekarza i szkoly. Proszę mi powiedzieć jak taką zgodę się uzyskuje? W prawnika, notariusza, wystarczy sam sms czy jeszcze inaczej? Jestem totalnie zielona jeśli chodzi o te sprawy.
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zgoda powinna być pisemna, najlepiej z notarialnym potwierdzeniem podpisu. Zamiast ojca zgody na wyjazd może udzielić sąd rodzinny.
  Nie odnosze się jednak w tej odpowiedzi do pani sytuacji, gdyż jak pisałam nie znam zakresu ograniczenia władzy (to co pani podaje to tylko szczatkowa informacja), a to w tym przypadku kluczowe.
   

Poleć forum