reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenie l4

Pozwolę podłączyć się do wątku.
@INKA1990 będę wdzięczna za odpowiedź. Od kilku dni przebywam na L4. Do końca sierpnia pracowałam na pół etatu, od początku września na cały etat w tej samej firmie. Czy podstawa będzie liczona ze średniej z roku czy z nowego wymiaru pracy? Dodatkowo od października mam z tym samym pracodawcą podpisaną umowę zlecenie, na pasku wynagrodzenia widnieje składa chorobowa, czy zlecenie wpłynie na podstawę L4?
 
reklama
Pozwolę podłączyć się do wątku.
@INKA1990 będę wdzięczna za odpowiedź. Od kilku dni przebywam na L4. Do końca sierpnia pracowałam na pół etatu, od początku września na cały etat w tej samej firmie. Czy podstawa będzie liczona ze średniej z roku czy z nowego wymiaru pracy? Dodatkowo od października mam z tym samym pracodawcą podpisaną umowę zlecenie, na pasku wynagrodzenia widnieje składa chorobowa, czy zlecenie wpłynie na podstawę L4?
Przy zmianie etatu bierze się średnią z miesięcy przepracowanych po zmianie. Jeśli masz zlecenie u tego samego pracodawcy to masz płacony pełen ZUS (inaczej jest gdy masz umowę o pracę i zlecenie w dwóch różnych zakładach pracy). Więc normalnie wchodzi to do podstawy.
 
Nie jestem biegła jeśli chodzi o jednoosobowe działalności gospodarcze, sama pracuję w dużej firmie. Ale na tyle ile się orientuję jeśli nie płaciłaś żadnych dodatkowych składek, tylko te obowiązkowe to zasiłek liczy się od podstawy ktora za 2021 wyniosła jakoś 3150zl. Podstawę pomniejsza się o 13,71%. Kwota zasiłku stanowi 80%. To się później dzieli przez 30 i mnoży przez ilość dni. Jedna uwaga, przy działalności oprócz zwolnienia trzeba wysłać do zusu druk Z-3b.
 
Przy zmianie etatu bierze się średnią z miesięcy przepracowanych po zmianie. Jeśli masz zlecenie u tego samego pracodawcy to masz płacony pełen ZUS (inaczej jest gdy masz umowę o pracę i zlecenie w dwóch różnych zakładach pracy). Więc normalnie wchodzi to do podstawy.
Dziękuję :)
 
reklama
reklama
Do góry