reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynagrodzenie w czasie trwania L4

Bryszka
mi wyrównali, więc może jest tak jak mówisz, że wypłaty były już naliczone, a zwolnienia też mam różnej długości - raz nawet miałam trzydniowe pomiędzy miesięcznymi.
 
reklama
Bryszka:
U mnie w firmie bardzo często tak jest że zwolnienie jest dostarczane przez pracownika kiedy pensje są już podliczone. Wtedy do następnej wypłaty musi być doliczona odpowiednia kwota za tamte dni. Czyli za brakujące sierpniowe dni powinnaś dostać z wypłatą za wrzesień.
U mnie akurat nie ma opcji żeby komuś doliczyć cokolwiek jak już "ruszy maszyna naliczania" :) Musi iść w następnym miesiącu.
Jest więc u Ciebie takie ryzyko że w kolejnych miesiącach sytuacja będzie się powtarzała-zależy jaki w firmie mają harmonogram liczenia płac...
Najlepiej zapytaj (chociaż to już końcówka więc chyba nie ma sensu :-) ) do którego dnia miesiąca musiałabyś dostarczyć L4 żeby zostało zaliczone...
W sumie to dziwnie że liczą zanim miesiąc się skończy a tak wynika z tego co piszesz... My podliczamy miesiąc około 3-5 dnia nast miesiąca żeby właśnie doszły L4, żeby podoliczać premie, nadgodziny itp...
 
Mam jeszcze jedno pytanie.(...)
Przepraszam za brak komentarza, ale nie jestem specjalistą od działalności gospodarczej, więc nie chciałabym udzielić nieprawidłowej odpowiedzi.
Ja mam podobny problem mój zasiłek chorobowy za sierpień został wypłacony w kwocie mniejszej niż zwykle oczywiście nie omieszkałam poprosić w kadrach o wyjaśnienie i dostałam odp że w tym miesiącu miałam 29 dni zasiłkowych...
Tak się zdarza i potwierdzam to, co napisały Koleżanki w następnych postach - pracodawca ma obowiązek wyrównać takie zwolnienie w najbliższym możliwym terminie. Jeśli chcesz uniknąć takich sytuacji, poproś swojego lekarza, aby jedno zwolnienie wystawił Ci krótsze, np. na dwa tygodnie, to potem cały cykl Ci się przesunie i nie będzie już takich kłopotów.
W sumie to dziwnie że liczą zanim miesiąc się skończy a tak wynika z tego co piszesz... My podliczamy miesiąc około 3-5 dnia nast miesiąca żeby właśnie doszły L4, żeby podoliczać premie, nadgodziny itp...
Katerinka - jak sama piszesz, u Ciebie mimo podliczania 3-5 dnia miesiąca i tak się zdarzają opóźnienia, więc w sumie to niewielka różnica, czy będzie ich trochę mniej, czy trochę więcej. A są firmy, które z przyzwyczajenia od lat wypłacają pensję na ostatni dzień miesiąca i nie chcą tego zmieniać, bo i tak wyrównywania zwolnień nie da się całkowicie uniknąć.
 
Witam,mam pewne pytanie.

Pracuję od trzech lat w jednej firmie. Z tym,że u nas umowa jest zawsze na jeden rok i pomiędzy jedną, a kolejną umową zawsze mam 9 dni przerwy. Znaczy tak:
w 2011 (09.01) podpisałam umowę do końca grudnia 2011. Kolejna umowa od 09.01.2012 do końca grudnia 2012. Jak w takim razie wyliczane jest moje wynagrodzenie, gdy przebywam na l4?
Moja przełożona mówi,że w moją średnią wlicza się tylko styczeń br. i mi to nie po nosie, bo ta wypłata ze względu na urwanie 9 dni jest najniższa w roku...
 
Witam,mam pewne pytanie.

Pracuję od trzech lat w jednej firmie. Z tym,że u nas umowa jest zawsze na jeden rok i pomiędzy jedną, a kolejną umową zawsze mam 9 dni przerwy. Znaczy tak:
w 2011 (09.01) podpisałam umowę do końca grudnia 2011. Kolejna umowa od 09.01.2012 do końca grudnia 2012. Jak w takim razie wyliczane jest moje wynagrodzenie, gdy przebywam na l4?
Moja przełożona mówi,że w moją średnią wlicza się tylko styczeń br. i mi to nie po nosie, bo ta wypłata ze względu na urwanie 9 dni jest najniższa w roku...

Proszę o zadanie pytania zgodnie z regulaminem (pkt 2 i 3)
 
Dzień dobry czy ktoś by mi mógł pomoc :)
Moje wynagrodzenie na rękę wynosi 1530 zł
Zwolnienie mam od 5.05.18 do 28.05.18 ciążowe
za które pieniążki wypłaci mi ZUS
Ile powinien mi ZUS wypłacić pieniędzy za ten okres tzn za 21 dni ?
Podobno coś odliczają od kwoty
Pozdrawiam
 
Do góry