reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wynik krzywej cukrowej

anecka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2019
Postów
506
Cześć, jestem obecnie w 26 tygodniu ciąży, w 24 zrobiłam krzywą cukrową, moje wyniki to:
Na czczo: 100 mg/dl (norma < 92)
Po 1h od wypicia 75mg glukozy: 164 mg/dl (norma < 180)
Po 2h: 74 mg/dl (norma < 140)

Moja ginekolog ze względu na wynik na czczo dała mi skierowanie do diabetologa, powiedziała, że musi mimo, że wyniki po 1 i 2 h są ok...

Czy to mogą być jakieś początki cukrzycy ciążowej albo coś, czy wysyła mnie bo tak przepisy jej nakazują, jak myślicie? Mam się czym martwić, czy raczej Diabetolog mi powie, że wszystko ok? Skierowanie nie ma zaznaczone, że pilne, a Pani Dr od otrzymania wyników do wizyty też jakoś nie nalegała, żebym przyszła szybciej... no ale się martwię...

Dodam, że dzień przed krzywą na noc opiłam się soku jabłkowego, czy to mogło mieć wpływ na wynik na czczo?
 
reklama
Rozwiązanie
Pytanie czy sprawdza karty pacjentów poza wizytami. Na pewno nie jest to coś co jest nagłym zagrożeniem dla ciąży więc i nagłych zaleceń brak, ale jednak nie warto tego lekceważyć bo wtedy już nie będzie ciekawie.

Tak, sprawdza, widzę w aplikacji kiedy wynik jest sprawdzony przez lekarza i był 2 tyg przed wizytą (lekarz zostawia komentarz czy wyniki wymagają pilnej konsultacji czy też nie)
Nigdzie nie napisałam, że zamierzam to lekceważyć.
U mnie też zaczęło się od wysokiego cukru na czczo. Później wizyta u diabetologa i dietetyka- dieta i mierzenie cukru 4 razy dziennie.
A czy miałaś zlecone ponowne zmierzenie cukru na czczo? Bo ja wcześniej miałam wyniki ok, teraz też nie wydaje mi się, żeby to był jakiś turbo wysoki wynik..
Najgorsze, że teraz znowu długi weekend i trzeba czekać do poniedziałku żeby tą wizytę ogarnąć i się czegoś dowiedzieć...
 
Ja miałam idealny na czczo i po godzinie tez podwyższony lekko po 2 godzinach i uznali że to już cukrzyca dali glukometr kazali mierzyć na czczo i po posiłkach wcale nie miałam tych cukrów złych może czasem lekko poza norme ale i tak to już zdaniem lekarzy cukrzyca no i po jakimś czasie moje pomiary się pogorszyły szczególnie na czczo kiedy glukometr pokazywał np 120 włączono mi insuline i teraz co wieczór wstrzykuje 4-6jednostek do uda i to w zupełności wystarcza. Musisz to kontrolować na pewno diabetolog da ci glukometr będziesz musiała mierzyć na czczo i godzinę po posiłkach po jakimś czasie będzie pewnie chciał zobaczyć te pomiary i jeśli będą za wysokie albo da dietę albo insuline to tez zależy od lekarza :) nawet jeśli włączyli by ci insuline to nic się nie martw bo to nic strasznego a przynajmniej jest się spokojnym że cukier jest w normie i nie szkodzi maluszkowi tym bardziej że insulina zupełnie nie szkodzi dziecku bo nie przechodzi przez łożysko w porównaniu do tabletek ale nie wybiegajmy tak w przyszłość idź najpierw do diabetologa i nic się nie martw na zapas.
 
Ja miałam idealny na czczo i po godzinie tez podwyższony lekko po 2 godzinach i uznali że to już cukrzyca dali glukometr kazali mierzyć na czczo i po posiłkach wcale nie miałam tych cukrów złych może czasem lekko poza norme ale i tak to już zdaniem lekarzy cukrzyca no i po jakimś czasie moje pomiary się pogorszyły szczególnie na czczo kiedy glukometr pokazywał np 120 włączono mi insuline i teraz co wieczór wstrzykuje 4-6jednostek do uda i to w zupełności wystarcza. Musisz to kontrolować na pewno diabetolog da ci glukometr będziesz musiała mierzyć na czczo i godzinę po posiłkach po jakimś czasie będzie pewnie chciał zobaczyć te pomiary i jeśli będą za wysokie albo da dietę albo insuline to tez zależy od lekarza :) nawet jeśli włączyli by ci insuline to nic się nie martw bo to nic strasznego a przynajmniej jest się spokojnym że cukier jest w normie i nie szkodzi maluszkowi tym bardziej że insulina zupełnie nie szkodzi dziecku bo nie przechodzi przez łożysko w porównaniu do tabletek ale nie wybiegajmy tak w przyszłość idź najpierw do diabetologa i nic się nie martw na zapas.
Jeju, nie wyobrażam sobie musieć robić zastrzyki...
Tylko tak no wydawało mi się, że skoro wyniki po glukozie są ok, to że mój organizm sobie radzi dobrze z cukrem... a teraz sie stresuje, że coś może być nie tak...
Z jednej strony myślę sobie, że jak Pani Dr też jakoś po otrzymaniu wyników nie ściągała mnie do siebie na cito i powiedziała, że skierowanie daje bo musi, to, że nie jest tak źle... bo jakby działo się coś bardzo złego, to chyba by trzeba było to sprawdzić jak najszybciej?
A dla mnie każda wizyta u lekarza to ogromny stres, wiem, że to dla mojego i dziecka dobra, ale zdarzało mi się niestety trafiać na złych lekarzy, kompletnych ignorantów, stawiających złe diagnozy i przepisujących leki w ciemno... i teraz znowu nowy lekarz...
 
A czy miałaś zlecone ponowne zmierzenie cukru na czczo? Bo ja wcześniej miałam wyniki ok, teraz też nie wydaje mi się, żeby to był jakiś turbo wysoki wynik..
Najgorsze, że teraz znowu długi weekend i trzeba czekać do poniedziałku żeby tą wizytę ogarnąć i się czegoś dowiedzieć...
Jak w krzywej wyszedł mi cukier na czczo 96 do gin dał mi odrazu skierowanie i nie robiłam ponownie badania cukru. I tak samo jak Ty na początku ciąży cukier na czczo miałam w normie. U mnie też skończyło się insulinie ale dostałam ją dopiero na 2 tygodnie przed porodem. Też wbijałam w udo i tylko ten pierwszy zastrzyk jest trudny ale nic nie boli
 
reklama
Jeju, nie wyobrażam sobie musieć robić zastrzyki...
Tylko tak no wydawało mi się, że skoro wyniki po glukozie są ok, to że mój organizm sobie radzi dobrze z cukrem... a teraz sie stresuje, że coś może być nie tak...
Z jednej strony myślę sobie, że jak Pani Dr też jakoś po otrzymaniu wyników nie ściągała mnie do siebie na cito i powiedziała, że skierowanie daje bo musi, to, że nie jest tak źle... bo jakby działo się coś bardzo złego, to chyba by trzeba było to sprawdzić jak najszybciej?
A dla mnie każda wizyta u lekarza to ogromny stres, wiem, że to dla mojego i dziecka dobra, ale zdarzało mi się niestety trafiać na złych lekarzy, kompletnych ignorantów, stawiających złe diagnozy i przepisujących leki w ciemno... i teraz znowu nowy lekarz...
Też wydawało mi się że zastrzyku nigdy nie zrobię a tu zaskoczenie bólu zero łatwo się robi szczególnie w udo. Na prawdę nic strasznego. Nie martw się bo tak na prawdę poza norme masz tylko na czczo moja siostra miała wszystkie i na czczo i po godzinie i po dwóch dużo za wysoko do tego tragiczne pomiary glukometrem do końca ciąży insulina 3 razy dziennie a dziecko zdrowiutkie i wcale duże się nie urodziło bo 3300g . Dokonale cie rozumie że się martwisz i stresujesz bo ja kiedy usłyszałam o tej cukrzycy to płakałam 3 dni bo myślałam że to ogromne zagrożenie dla dziecka tak na prawdę pilnujac cukru i trzymając się diety dziecku nic nie grozi tym bardziej że i Ty i ja te wyniki wcale nie miałyśmy takie złe niektóre kobiety mają na prawdę tragiczne. Nic się nie martw może akurat zleca powtórkę która wyjdzie dobrze i żadnej diety czy insuliny nie będziesz potrzebowała :) a i nie czytaj w necie zbyt dużo o tym ja czytałam i byłam przerażona a potem 3 lekarzy mnie uświadomiło że tak na prawdę najczęstszym skutkiem jest zbyt duża waga dziecka a to co piszą w necie to skrajne przypadki gdzie kobieta na prawdę musiała olac sprawe opychac się słodyczami nie robić badań i w ogóle mieć sprawę gdzieś żeby jakoś bardzo zaszkodziło to dziecku bardziej chodzi o mamę bo jak dziecko za duże to ciężki poród często konieczna cesarka itp :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Też wydawało mi się że zastrzyku nigdy nie zrobię a tu zaskoczenie bólu zero łatwo się robi szczególnie w udo. Na prawdę nic strasznego. Nie martw się bo tak na prawdę poza norme masz tylko na czczo moja siostra miała wszystkie i na czczo i po godzinie i po dwóch dużo za wysoko do tego tragiczne pomiary glukometrem do końca ciąży insulina 3 razy dziennie a dziecko zdrowiutkie i wcale duże się nie urodziło bo 3300g . Dokonale cie rozumie że się martwisz i stresujesz bo ja kiedy usłyszałam o tej cukrzycy to płakałam 3 dni bo myślałam że to ogromne zagrożenie dla dziecka tak na prawdę pilnujac cukru i trzymając się diety dziecku nic nie grozi tym bardziej że i Ty i ja te wyniki wcale nie miałyśmy takie złe niektóre kobiety mają na prawdę tragiczne. Nic się nie martw może akurat zleca powtórkę która wyjdzie dobrze i żadnej diety czy insuliny nie będziesz potrzebowała :)
Dziękuję, troszkę mnie uspokoiłaś.
Z wczorajszych pomiarów wynika, że Mały jest dokładnie takiej wielkości jak sugeruje wiek ciąży więc chyba póki co wszystko ok...
Pocieszam się, że jeszcze tylko 3 miesiące..
Pójdę do tego Diabetologa i się wszystkiego dowiem i po prostu będę musiała temu sprostać... tylko wolałabym, żeby to już było dzisiaj, teraz, zaraz...
 
Do góry