reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyniki Badań ? - Pomocy.

Dołączył(a)
9 Maj 2018
Postów
2
Miasto
Przemyśl
Witam jestem w 9 tygodniu ciąży. Otrzymałam wyniki badań na którym mam podwyższone :
WBC- Leukocyty 11,1 Norma do 10,0
NEU -Neutrofile 8,30 Norma do 5,00
Neu % Odsetek Neutrofili 75,7% Norma do 70,0
PDW. Szer rozkładu płytek krwi 12,50 Norma do 11,00
P-LCR Odsetek dużych płytek krwi 28,90% Norma do 24,00

Oraz mam zaniżone wyniki :

Hemoglobiny 11,80 Norma od 12,00
Hematokryt 35% Norma od 37,00%
RDW-SD Szer. rozkładu kr.czer SD -35,30 Norma od 37,00
Odsetek Limfocytów 18,07 Norma od 20,0

W dodatku w nocy występują chwilowe dreszcze (zimna). Czy jest to groźne ?
Wizytę mam za kilka dni, a chciała bym wiedzieć czy przed wizytą mogę jakoś unormować sobie wyniki ?
Jest to niebezpieczne dla Maleństwa ?
Ps. Badania typu kiła, Toksoplazma wyszły negatywnie.
 
reklama
Masz lekką anemię, pij sok z buraka. Na razie nie jest to groźne bo masz tylko lekko zanizone wyniki. Jak spadną bardziej to lekarz przepisze Ci żelazo.
A jeżeli chodzi o dreszcze to zacznij sobie mierzyć ciśnienie przed spaniem bo może to być tylko kwesta niskiego ciśnienia i zmeczenia- czyli nic groźnego.
 
te wyniki są w normie. dla ciężarnych są większe widełki ;) hemoglobina jak na ciążę przyzwoita
 
Dokladnie, leukocyty a w związku z tym neutrofile w ciąży są podwyższone, pod 14 jest źle dopiero, lekkie odchylenia od normy, trza kontrolować po prostu, na necie można o tym poczytac, ja zawsze z googlami analizuje wyniki ;)
 
Ostatnia edycja:
Najlepiej idź do lekarza on Ci powie co i jak, nie masz mocno wyższych tych wartości jak byś miała strasznie dużo to miała byś podwójne widełki w górę lub w dół. Pamiętaj że wyniki te są inne niż u osoby nie w ciąży bo ciąża powoduje dużo zmian w organizmie. Jedz zdrowo, pij wodę mineralną i odpoczywaj a przede wszystkim nie denerwuj się
 
reklama
Nie jest zle hemoglobina lekko spadla ale jest ok nadal .Mi spadla dopiero w 28 tyg do 10.8 pobralam tydzien zalezlo i znowu byla ponad 12 :-)
Pij sobie soczek z buraka niedługo będzie sezon na maliny i truskawki to sobie pojesz.
Porostu rzeczy bogate w zelazo sobie podjadaj:D
A w ciazy to normalne,że coś zawyzone albo zanizone;)
 
Do góry